Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Sin City/Město hříchu 5: Rodinný hodnoty

Žánr: akční, detektivka, noir
Vydal: Comics Centrum
Rok a měsíc vydání: 2010/7
Vydání: 2.
Format: 155 x 230 mm
Počet stran: 128
Tisk: černobílý
Název originálu: Sin City 5: Family Values
Autoři:
[scénář] Miller, Frank
[kresba] Miller, Frank
[překlad] Klíčník, Richard
[redakce] Dort, Václav
[redakce] Bernášek, Kamil
[obálka] Miller, Frank
Noc byla temná a tichá, než ji jako ostrý nůž rozřízl řev motoru přijíždějícího sporťáku. Pak se ozvala salva výstřelů. A se vzdalujícím se motorem zahalilo restauraci opět ticho rušené jenom občasným zacinkáním padajícího skla z rozstřeleného okna. Tak to bylo včera.
Dnes se prázdnou jídelnou prohání vítr a strhává sebou těžké kapky deště. Ty vytvářejí patřičně morbidní hudební doprovod, ale hlavně smívají poslední zbytky krve z chodníku. Zítra už nikdo nebude vědět, co se tu stalo. Pokud ovšem...
Ano, pokud ovšem nejsme v Sin City, v městě zdánlivě bez zákona, kde si každý lump myslí, že mu projde úplně všechno. Jenomže ne vždycky to tak je. Jak už všichni zasvěcenci vědí a ti neznalí brzy pochopí, v Sin City platí i jiné zákony, než ty prosazované policií. A tak na scénu přichází nám dobře známý Dwight McCarthy, aby sjednal nápravu. Ani takový tvrďák jako je on, by to asi nezvládl sám a tak mu pomáhá maličká, smrtící Miho. Na kolečkových bruslích vypadá sice jako panenka, ale asi není dobrý nápad se pohybovat v její blízkosti, když má zlost.

Na rozdíl od minulých dílů, Rodinný hodnoty vyšli pouze jako book, nikoli po sešitech. Díky tomu mají od začátku až do konce neuvěřitelné tempo. Děj tentokrát není tolik prokládán vnitřním hlasem hlavního hrdiny, ale stojí na výborných dialozích. Zkrátka je to přesně to co od Sin City čekáte a přitom je to něco natolik jiného, aby Vám nezevšednělo. Frank Miller neustále vyvíjí svůj kresební styl a zde ho zase o maličký kousek posunul.
SC5_46_47.gif.png
13915_3.jpg

Recenze: Sin City/Město hříchu 5: Rodinný hodnoty (pevná vazba) 75 %

Vydalo nakladatelství Comics Centrum v pevné vazbě a brožované vazbě v roce 2010. Jedná se o druhé české vydání. První vyšlo v roce 2002 u Calibre Publishing. V originále komiks vyšel jako "Sin City: Family Values" v roce 1997. České vydání má 128 stran.

Scénář: Frank Miller
Kresba: Frank Miller

"Sin City: Rodinný hodnoty" pravděpodobně nebudou patřit k těm sbírkám, které si člověk v sérii zapamatuje nejvíc. Není zde tak silný příběh jako v komiksu "Sin City: Ten žlutej parchant", chybí zde i "klaďas" Marv, díky kterému si zamilujete "Sin City: Drsný sbohem". Kdo se vrátil, to je Dwight, který předvedl to nejlepší v komiksové sbírce "Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil". Dwight sám o sobě je skvělá postava, navíc ve spojení s Miho vzniká dokonalá dvojice, kterou stojí za to sledovat, ale jako celku tomu přece jen malinko něco chybí.

S komiksem "Sin City: Rodinný hodnoty" je jeden základní problém. Je to taková jednohubka, která je sice rozprostřena na 128 stran, ale jak je u Franka zvykem, některé strany jsou bez textu, nebo je ho tak málo, že se čtou v podstatě samy a jsem si jistý, že ne všichni čtenáři čtou komiks tak, že věnují přijatelný a odpovídající čas každému políčku, aby si vychutnali nikoli pouze text, který čtou, ale zároveň i kresbu, která jim dokresluje vše ostatní. "Sin City: Rodinný hodnoty" je komiks, který je přečtený skutečně za chvíli, což vzbuzuje dojem, že se vlastně nic moc nestalo.

Druhým faktem je, že ono se opravdu vlastně ani tolik nestane. Je nám předestřeno, že Dwight má vyřešit nějaký problém, postupně je nám odhalováno, co se stalo, abychom v závěru byli uvědomění o tom, co se ve skutečnosti stalo a proč si vlastně Dwight vyšlápl na pár gangsterů ze Sin City. Ten příběh není nijak velký, ale jde hlavně o to, že je to příběh mafiánský, kde Frank příjemně snoubí moderní noir právě s gangsterským filmem klasického ražení "Kmotra". Pravda, z té gangsterky ani noir tu zase není tolik, ale společně je to propojeno do přijatelného slepence, který drží pohromadě a nenudí.

O sérii "Sin City" je možné říct, že si drží celou dobu laťku hodně vysoko. Může za to skvělý styl kreseb, ale i Frankův smysl pro vyprávění příběhů. Ten na chvíli ztratil v mnou zatracovaném komiksu "Holy Terror", ale "Sin City" je prostě ukázkou toho, že příběh i kresba jsou v dokonalém souladu. Jsou zde však některé příběhy, které jdou mírně pod laťku, kterou nastavily výše popsané silné příběhy série. "Sin City: Rodinný hodnoty" je jednou ze sbírek, která je mírně pod úrovní, mírně pod průměrem série, ale skutečně se nejedná o nijak špatný komiks, který by celou sérii srážel do kolen.

Jak jsem již výše psal, jsou to právě Miho a Dwight – dle mého názoru Frankova oblíbená postava –, kteří tenhle příběh drží nad vodou. Některé Dwightovy hlášky jsou skutečně parádní, člověk se zasměje. Navíc to, co dokáže Miho na bruslích, to je skutečně inspirativní. "Sin City: Rodinný hodnoty" vás asi neoslní jako třeba "Sin City: Ten žlutej parchant", ale přesto se jedná o dost dobrý komiks na to, abyste o něj měli projevit zájem a přečíst si ho.

Autor textu: Martin Štefko
19.03.2017 23:05:59
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
HTY-904462-2T.jpg
figurka-dusty-deadpool-deadpool-2-1.jpg.big.jpg
x_hot903249_d.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one