Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

Znovuzrození%20hrdinů%20DC%20(2).jpg

Sin City/Město hříchu 2: Ženská, pro kterou bych vraždil (pevná vazba)

Žánr: akční, detektivka, noir
Vydal: Martin Trojan-3-Jan (Comics Centrum)
Rok a měsíc vydání: 2014/8
Vydání: 3.
Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalem
Format: 155 x 235 mm
Počet stran: 224
Tisk: černobílý
Název originálu: Sin City 2: A Dame to Kill For
Autoři:
[scénář] Miller, Frank
[kresba] Miller, Frank
[lettering] Trojan, Martin
[překlad] Dort, Václav
[redakce] Dort, Václav
[obálka] Miller, Frank
Popis:
Je další horká noc. Vyprahlá, vzduch se ani nehne. Noc, která dokáže z lidí vypotit jejich nejtajnější choutky. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Kdyby se vyhrabal z otupělýho šedivýho pekla, který si udělal ze života. Za to by dal cokoliv. Jen kdyby se dokázal osvobodit. Jen kdyby znovu ucítil žár toho ohně. Ještě jednou.
A v tom zavolá Ava.
Comics se stal předlohou pro filmové zpracování s Mikey Rourkem, Evou Green, Brucem Willisem a Jesicou Alba v hlavních rolích, které se objeví v září 2014 v kinech.

Poznámky:
Toto vydání je v pořadí třetí, v tomto překladu první.
201207101313_sin-city-zenska-pro-kterou-bych-vrazdil-4.jpg
201207101313_sin-city-zenska-pro-kterou-bych-vrazdil-3.jpg

Recenze: Sin City 2: Ženská, pro kterou bych vraždil 90 %

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (Sin City: A Dame to Kill for)
Vydalo nakladatelství Comics Centrum v pevné vazbě a brožované vazbě v roce 2008. Jedná se o druhé české vydání. První vyšlo v roce 1999 u Crew. Původně vyšlo jako sešity 1 až 6 minisérie "Sin City: A Dame to Kill for" v listopadu 1993 až květnu 1994. Souborně v originále komiks vyšel jako "Sin City: A Dame to Kill for" v roce 1994. České vydání má 121 stran.


Scénář: Frank Miller
Kresba: Frank Miller

Frank Miller byl komiksový vizionář, geniální umělec, který vytvořil naprosto nezapomenutelná díla. Dokázal restartovat skomírající sérii "Daredevil", podílel se na oživení komiksové branže vůbec, když vytvořil komiks "Návrat Temného rytíře", a nakonec udělal revoluci grafického románu ve spojení s filmem, když dokončil komiks "300" a hlavně svou jedinečnou sérii s názvem "Sin City". Dnes už to není on, jeho "Holy Terror" je neskutečný vlastenecký blábol, který selhává i v tom, kde Frank nejvíce exceloval – v kresbě. Zůstaňme ovšem u jeho nejúspěšnější série.

Ukázková strana českého vydání komiksu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil.
"Sin City" to je dílo muže, který přesně věděl, co dělá, ale hlavně naprosto dokonale věděl, jak to chce udělat. Nikdo před ním komiks takhle nekreslil, ale po "Sin City" se o to snažilo mnoho lidí. Mladí autoři začínají proto, že se chtějí vyrovnat právě Millerovi, a zkouší kresbu, kterou on použil pro "Sin City". Proč? Protože ta kresba na první pohled vypadá jednoduše. Jenže ne každý je Frank Miller a ne každý chápe, že tahle kresba vůbec není jednoduchá. Je pořádně náročná, ale hlavně, naprosto dokonale odpovídá tomu, co Frank stvořil. Měl v úmyslu udělat drsný, nesmlouvavý komiks a taková je i kresba. Na první pohled jednoduchá, ale stejně tak výtečná. Přesně vystihuje atmosféru, redukuje panely a drtí vás svou hrou světel a stínů a hlavně je každý panel naprosto jasný, víte, na co se díváte, což se o komiksu "Holy Terror" opravdu říct nedá.

Dnes ale chci mluvit o komiksu "Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil". Jeden důvod je ten, že je to sakra dobrý komiks, druhý důvod je pak v tom, že Frank s Robertem Rodriguezem dokončují druhé "Sin City", které bude adaptací právě tohoto grafického románu. Tohle je přesně ten příběh, který si měli vybrat. Rozhodně patří k těm nejlepším, i když v rámci "Sin City" se v podstatě nedá sáhnout vedle. "Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil" je komiksem, který si rozhodně zaslouží svou adaptaci a jestli k ní oba tvůrci přistoupí se stejnou láskou jako k prvnímu filmu, bude z toho pecka.

Příběh se točí kolem Dwighta, kterého z filmu "Sin City" známe jako toho, který má tvář Cliva Owena. Ve filmu zaznělo, že změnil tvář, nevíme z jakého důvodu. "Ženská, pro kterou bych vraždil" je přesně ten komiks, kde se všechno dovíme a nahlédneme do osudů dalších postav, včetně milovaného Marva. Ale jsou zde i další dobře známé charaktery – Manute, Gail, dvojčata, Shellie. Přesně o tohle Frankovi šlo. Vytvořil příběhy, které na sebe budou navzájem navazovat, a tak v komiksu "Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil" jsou jasné odkazy na jiné sešity, máte pocit, že se před vámi odehrávají scény z jiného příběhu, a ono to tak skutečně je. Frank vytvořil svět, který je komplexní, nejedná se jen o epizody bez souvislostí, ale jsou zasazeny do živého světa, navzájem se ovlivňují. Ne, "Sin City" není jednoduchý komiks, právě naopak.

"Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil" je skvělým moderním noir příběhem, kde nechybí násilí, napětí, láska a romantika, ale také správní záporáci a hlavně hrdina, který rozhodně není chlápek s andělskou aurou, ale pořádný šmejd, kterému stejně budete držet palce, protože i takový člověk si to zaslouží. Takové je Basin City, místo, které si pro každého nechává to nejhorší. "Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil" je romantikou v drsném kriminálním stylu. Nečekejte happy endy, nečekejte lásku až za hrob, ale zradu, podrazy a pomstu. Takhle totiž svět funguje a Frank nám to předává v podobě, která nás dokonale ohromí.

Autor textu: Martin Štefko
04.12.2016 08:12:28
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
marvel-spider-man-spider-punk-suit-sixth-scale-figure-hot-toys-903799-16.jpg
PD1530698942n60.jpg
SSHOT903734_01_ml.jpg
Hot Toys - AoU Hawkeye 0005.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one