Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg
-10%
279 Kč
251 Kč
Žánr: drama
Vydal: Talpress
Rok a měsíc vydání: 2013/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 125 x 190 mm
Počet stran: 248
Tisk: černobílý
Název originálu: Lament of the Lamb 7
Autoři:
[scénář] Toume, Kei
[kresba] Toume, Kei
[překlad] Boček, Martin
[obálka] Toume, Kei
Popis:
Chizuna upadne do bezvědomí, během kterého si vybaví šokující pravdu o své minulosti - a o pravé povaze své nemoci. Kazuna zatím podlehne dalšímu záchvatu a zjistí, že jediná možnost, jak ho zvládnout, je udělat něco nepředstavitelného...
A aby toho nebylo málo, sourozenci musejí řešit nečekanou otázku: je možné, že je jejich matka stále naživu? A opravdu jejich otec spáchal sebevraždu? Chizuna a Kazuna se každý po svém snaží vyrovnat se svojí tajemnou chorobou. Pomalu jim ale dochází, že je jen jeden způsob, jak najít klid a mír...
19425_3.jpg

Recenze: Elegie pro ovečku 7 ... 75 %

Elegie pro ovečku 7 (羊の歌、ひつじのうた)
Vydalo nakladatelství Talpress v brožované vazbě v roce 2013. Původně vyšlo jako kapitoly 28 až 34 v sérii "Elegie pro ovečku" (japonsky 羊の歌、ひつじのうた, v japonské transkripci "Hitsuji no Uta"), souborně v roce 2002 u nakladatelství Gentosha.

Scénář: Kei Toume
Kresba: Kei Toume

Když jsem otevíral poslední knihu série "Elegie pro ovečku", říkal jsem si, jestli skutečně naplní moje očekávání, anebo to skončí... nenaplňujícím způsobem. Nakonec musím říct, že se Kei Toume podařilo sérii uzavřít v takovém duchu, jak byla psána. Manga si tak udržuje celkem dobrou kvalitu po celou dobu, i když střední část byla přece jen trochu moc pomalá, nakonec byla zakončena obstojně a vy si můžete až do konce vychutnat tenhle depresivní příběh, který přece jen skončil celkem obstojně. Tohle si zasloužil, protože ten začátek byl velmi dobrý.
Kazuna je chlapec, který žije se svou sestrou, protože trpí chorobou, která v ně, vzbuzuje touhu po krvi. Když dostane záchvat, znamená to, že potřebuje krev, anebo bude v bolestech trpět. Je to rodinné prokletí, které se ale většinou přenášelo v ženské linii. Jeho sestra Chizuna je tou, s níž by prokletí mělo skončit. Chizuna umírá, ale co bude s Kazunou? A co jeho láska k introvertní a vlastně celkem masochistické Yaegashi? Otevřela se navíc dějová linie se ženou, která pátrá po tom, co se stalo s otcem obou sourozenců. Kei Toume se podařilo uzavřít všechny dějové linie a zakončit příběh s úctou a respektem k němu samotnému a ke čtenáři.

Trochu jsem se bál toho, že se vlastně nic nevyřeší, nebo bude závěr moc depresivní, či naopak moc rozjuchaný, ale Kei Toume v této nejtlustší knize ukázala, že od začátku přesně věděla, o co jí jde a co chce svým čtenářům prezentovat. Je to moderní tragický příběh, současná odpověď na Shakespeara. Nechci tvrdit, že Kei dosahuje jeho kvalit, ale blíží se k němu více než jiní autoři. A to i přesto, že nepoužívá rým. Vyžívá se však v silných emocionálních momentech a místy tak "Elegie pro ovečku" připomíná příběh "Romea a Julie", i když tady není hlavní dvojice milenecká, více méně, ale jsou sourozenci, a jejich tragédie nespočívá v tom, že se společnost nesnáší, ale že oni sami se před společností uzavřou. Čím víc se příběh blíží k závěru, tím je patrnější inspirace tímto klasickým dílem.

"Elegie pro ovečku" je téměř meditací nad tím, jaké je naše místo ve světě, co to znamená lišit se a jaké následky to pro nás může mít. Svět je krutý sám o sobě, ale je špatné, když se mi snažíme o to, aby pro nás byl ještě horší. Chizuna a Kazuna se rozhodli, že se distancují od společnosti, že budou žít jen spolu, aby nikomu neublížili. Až pozdě si uvědomili, že vlastně světu nevadí, když budou žít, že oni si jen zvolili cestu, o které si mysleli, že je jednodušší. Ne proto, že to bylo lepší, ale proto, že všem ublížili. Zvolili útěk, protože ten je nejjednodušší. Neřešit, co je, co bude, prostě nechat události plynout a nechat se jimi semlít. Tohle je řešení bez námahy, řešení, které nevyžaduje žádnou účast, pouze odsouzení se do záhuby. Jaký závěr pak očekávat? Samozřejmě, že těžko budeme moct čekat naprostý happy end.

Ač se prvními pěti knihami Kei Toume prezentovala jako depresivní autorka, jako autorka existenciální, ale posledním dílem ukázala, že přece jen vidí naději. Není zde naděje pro všechny, ale pro ty, které budeme milovat... možná ještě není pozdě. "Elegie pro ovečku" je manga, která mě osobně zaujala, a to především svou kresbou, která je vice jak nadstandard ní. Ve chvíli, kdy Kei Toume maluje, už je to naprosto něco neskutečného a vy opravdu čtete umělecké dílo, nikoli pouze nějaký komiks. Je to hodně o pocitech, o vcítění se do postav, ale když se vám to podaří, užijete si i odhalení, které možná není tak překvapivé, ale pro příběh velmi důležité.

Na závěr krátké útržky toho, o čem jsou jednotlivé kapitoly, do kterých je každá kniha dělena.
Kapitola 41 - Kazuna má další záchvat. A to se zdálo, že se lepší.
Kapitola 42 - Jen jedno malé kousnutí.
Kapitola 43 - Jeden příběh se uzavírá a druhý k tomu nemá daleko.
Kapitola 44 - Chizuna už je velmi slabá.
Kapitola 45 - Smířené s osudem.
Kapitola 46 - Stačí jen jedna jediná tabletka.
Kapitola 47 - Velké finále a trocha té naděje do budoucna.
Autor textu: Martin Štefko
04.05.2015 10:21:45
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1) (1).jpeg
190584342155193232.jpg
SA0007S_08.jpg
figurka-dusty-deadpool-deadpool-2-1.jpg.big.jpg
x_hot903249_d.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one