Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg
-10%
269 Kč
242 Kč
Žánr: drama
Vydal: Talpress
Rok a měsíc vydání: 2013/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 125 x 190 mm
Počet stran: 188
Tisk: černobílý
Název originálu: Lament of the Lamb 5
Autoři:
[scénář] Toume, Kei
[kresba] Toume, Kei
[překlad] Boček, Martin
[obálka] Toume, Kei
Popis:
Jak daleko zajdou sourozenci, aby ochránili jeden druhého? Chizuna utiší Kazunovu žízeň po krvi, protože netouží po ničem jiném než být se svým bratrem jedno tělo a jedna duše. Ale ačkoli ji ta představa láká, stejně se odmítne napít jeho krve - Kazuna jí až příliš připomíná jejich mrtvého otce. Ale odmítání nasytit svůj hlad z bratrových žil Chizunu oslabí natolik, že jí Minase ze strachu o její život zakáže brát léky. Bude pro ni další upíří záchvat tím posledním?

Recenze: Elegie pro ovečku 5 ... 60 %

Elegie pro ovečku 5 (羊の歌、ひつじのうた)
Vydalo nakladatelství Talpress v brožované vazbě v roce 2013. Původně vyšlo jako kapitoly 28 až 34 v sérii "Elegie pro ovečku" (japonsky 羊の歌、ひつじのうた, v japonské transkripci "Hitsuji no Uta"), souborně v roce 2002 u nakladatelství Gentosha.

Scénář: Kei Toume
Kresba: Kei Toume

Kei Toume nám od začátku prezentovala komiks, který byl silně citlivý a emotivní. Dalo se očekávat, že tempo takového komiksu bude pomalejší. K jeho ještě většímu zpomalení došlo ve čtvrtém dílu a bylo to pořádně poznat. Děj se skutečně omezil na minimum a v podstatě se řešilo, jak spolu Kazuna a Chizuna dokážou přežít. Jejich soužití rozhodně není něco, co by bylo ideální. Uzavřeli se před celým zbytkem světa, protože jsou mu nebezpeční. Ale ono je to vlastně trochu v něčem jiném. I když se stále snaží říkat, že je to pro všechny lepší, především pak Chizuna sleduje jiný cíl. Jako kdyby už nezáleželo na tom, že ochrání druhé, ale záleží pouze na tom, že oni dva budou spolu. Chizuna a Kazuna, nikdo jiný. K tomuhle směřuje všechno její počínání, a to doslova za každou cenu. Jako kdyby nechtěla Kazunu poskytnout nikomu jiného, dělá si na něj nároky, ať už skutečně z důvodu, že je to její bratr, anebo z důvodu toho, že v něm vidí jejich otce, kterého tolik milovala a nenáviděla zároveň. Jenže bez něj nemůže žít a Kazuna je alespoň částečnou náhradou.

Dějově dochází k určitému zásadnímu zvratu, který je dovětkem závěru předchozího dílu. Kazuna se zakousne, skutečně jako upír, do své vlastně sestry a saje její krev. je to zvrat v tom smyslu, že on se na ní tímhle stává naprosto závislý, protože si uvědomuje, jak je nebezpečný. Kazuna do tohoto nového života vstoupil jako člověk, který vlastně neví, co se děje. Neví, jak je nebezpečný, neví, co způsobí. Tohle je však důkaz toho, že nebezpečný skutečně je a pro něj je to jednoznačně potvrzení toho, že musí zůstat s Chizunou. Už není jiná možnost, ať už to dá najevo, či nikoli. A tak si ho Chizuna vlastně omotala kolem prstu. Když odejde, čeká na ni jako poslušný pejsek, ani se nevzdálí. Nic je od sebe nedokáže oddělit, ani teta Natsuko, která si je chce vzít k sobě, nepomůže ani Yaegashi, která se prostě nechce vzdát a za každou cenu se snaží dostat do Kazunovi blízkosti. Jenže oba jsou vytrvalí. Ona v tom, že chce být s tím, on zase v tom, že ji neustále bude odmítat. Zase jedna linie, která nás bude provázet patrně až do konce a já jsem celkem zvědavý na to, jak to vlastně mezi nimi dopadne. Koneckonců, jak to celé dopadne.

Zásadně se však rozvíjí vztah Kazuny a Chizuny a Chizuny a Minaseho. Ten první v tom zmiňovaném smyslu, kdy se Kamzuna se svou sestrou ještě svázal. Jako kdyby spolu měli první sex tím, že ji pokousal. On si uvědomil, jak je to skvělé takto pít krev, i když samozřejmě dál dává najevo, že tohle nechce, ona zase díky tomuto na nějakou dobu zkrásněla, na nějakou dobu, jako kdyby nebyla nemocná. Jenže pak všechno zapadne do starých kolejí. Více se tak rozvine příběh Chizuny a Minaseho, kdy i on je celou dobu popisován jako poslušný pejsek, který za Chizunou běhá, jak ona pískne. Každou chvíli mu dává naději, nebo on si to alespoň myslí, ale vždycky je jeho naděje na společný vztah zabita. Téměř to vypadá, že konečně k něčemu zásadnímu dojde, alespoň tedy ve prospěch Minaseho, ale místo toho děj zapadne zase do svých kolejí. Jako kdyby z tohoto stavu nebylo úniku, jako kdyby nebylo úniku z té monotónnosti života a nesnesitelnosti bytí, které sourozence nutí zůstat pospolu a za žádnou okolnost se neoddělit. Tohle prostě nemůže skončit dobře.

Co mě na komiksu a jeho provedení trochu zarazilo, to je překlad. V minulých dílech jsem se nesetkal s tím, že by byly postavy oslovovány jménem a za ním by následovaly koncovky -san, -chan (případně psané jako -čan), -kun nebo -sensei. Všechno to jsou oslovení, která se v Japonsku používají naprosto běžně, a když se budete dívat na nějaký film nebo seriál v japonštině, určitě si jich všimnete. Jenže ani v jedné z předchozích knih série "Elegie pro ovečku" se toto oslovení neobjevilo. Je tak trochu zvláštní, že se tak stalo u pátého dílu (a předpokládám, že to tak bude i u šestého a sedmého). Nejprve jsem si myslel, že by to mohlo být novým překladatelem, ale ten zůstal nezměněný. Je to škoda, trochu se tím narušuje jednotnost série, ale nic to nemění na tom, že problémem je spíše děj, který může čtenáře výrazně odradit, protože už je skutečně zpomalen na minimum a zdá se, že se na tom nic nezmění. A pokud už jsou zde náznaky změny, většinou dojde k tomu, že zůstane u náznaků a k faktické změně nedojde. Přesto dokáže komiks svým existenciálním pojetím zaujmout a přimět vás, abyste vydrželi až do konce.

Na závěr krátké útržky toho, o čem jsou jednotlivé kapitoly, do kterých je každá kniha dělena.
Kapitola 28 - Tady je to nejvíce podobné upírskému hororu.
Kapitola 29 - Jen ho ještě jednou vidět, nic víc nechce.
Kapitola 30 - Teta Natsuko má zajímavou nabídku.
Kapitola 31 - Chizuna už vypadá opravdu špatně a její budoucnost je nejistá.
Kapitola 32 - Yaegashi se pořád snaží, ale vypadá to marně.
Kapitola 33 - Chizuna není nejlepší pacient a vypadá to, že už je stejně rozhodnutá.
Kapitola 34 - Minase to málem přepálil, ale ten chlap je čestný jako svatý.

Autor textu: Martin Štefko
04.05.2015 10:23:33
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
HTY-904462-2T.jpg
figurka-dusty-deadpool-deadpool-2-1.jpg.big.jpg
x_hot903249_d.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one