Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

94332762_10157117525882344_2900227050885349376_n.jpg

Transmetropolitan 7: Všechno, nebo nic

-38%
399 Kč
249 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: BB/Art Komiks
Rok a měsíc vydání: 2012
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 255 mm
Počet stran: 144
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Robertson, Darick
Spider bojuje se světem, který se zbláznil

Zuřivý reportér Spider Jerusalem přišel o práci, o bankovní účet i o apartmán. Což ho staví do ideální pozice pro to, aby začal budovat plán na svržení samotného prezidenta Spojených států. V novém díle série Transmetropolitan od komiksové superstar Warrena Ellise přituhuje. Starý dobrý sjetý novinář s dvoubarevnými brýlemi na nose má ale v rukávu pár nabroušených es.

Warren Ellis a Darick Robertson stvořili obdobu Huntera S. Thompsona a prohnali ji ždímačkou třiadvacátého století. Vznikla z toho agresivní politická sci-fi plná zábavy. Je to brilantní komentář k věcem příštím.
ob1_2773.jpg
ob2_2773.jpg

Recenze: Transmetropolitan 7: Všechno, nebo nic 85 %

Transmetropolitan: Všechno, nebo nic (Transmetropolitan: Spider's Thrash)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2012. Původně vyšlo jako čísla 37 až 42 série "Transmetropolitan" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Transmetropolitan: Spider's Thrash" v roce 2002 u DC Comics. České vydání má 144 stran.
Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson

Se Spiderem Jerusalemem jsme se naposledy rozloučili, když udělal pořádný poprask a byl propuštěn z plátku, pro který psal. Slovo už není novinami, pro něž by mohl dělat. Co vlastně tenhle reportér provedl tak strašného? Vlastně toho nebylo moc. Prostě jenom napsal pravdu. Je dost smutné, že pravda je odsuzována, ale na druhou stranu je skvělé, že má pořád takovou moc. Dokáže z vás udělat nepohodlné osoby, ale dokáže ještě přimět lidi, aby něco změnili? Aby se postavili těm, co lžou?

To teprve uvidíme. Budeme si muset počkat. I když se série "Transmetropolitan" pomalu blíží ke svému konci, stále ještě chybí vydat tři knihy, které nám sdělí to finální poselství. Zatím sledujeme to, jak si Spider Jerusalem vede poté, co ze Slova odešel. Podle všeho udělal nejlepší rozhodnutí, jaké mohl. Stal se znovu svobodným žurnalistou, který konečně píše vše naprosto otevřeně. Po tom celou dobu toužil, tak si to teď může užít. Je zpátky v ulicích a může psát o všem, o čem chce.

Kniha je rozdělena do šesti kapitol podle toho, jak jednotlivě vycházely sešity ve Spojených státech. První tři kapitoly tvoří jeden příběh, který se nazývá "Návrat ke kořenům". Spider je v ulicích, hledá způsob, jak znovu publikovat a také se mu to daří. Kromě toho, že se ho někdo snaží zabít – kdo to asi bude? –, si užívá svůj nový život. Je to jako kdyby se konečně probudil, jen to místo, kde se probral, je pořádná žumpa. Hned další příběhy nám mají vysvětlit proč.

"Kšeftík" je první reportáží, kterou Spider napíše po odchodu ze Slova. Píše o tom, co se děje s dětmi ve Městě. Tohle není vůbec laskavý příběh, a jestli vám vadí drsné zacházení s dětmi, raději ho přeskočte. I když je fakt, že jestli vám tohle vadí, asi už "Transmetropolitan" dávno nečtete. Kšeftík je příběhem o tom, jak se z dětí stávají prostituti. Ne ze čtrnáctiletých nebo patnáctiletých, ale rovnou z devítiletých, snad i mladších. Spider se rozhodl dát lidem pravdu, a tak to také dělá v celém jejím hnusu.

Ani další příběh není zrovna tím, který by se díval na něco, co bychom rádi poslouchali. Svět je plný bláznů a "Má to logiku" ukazuje, proč se tomu tak stalo. Pro vládu je prostě moc drahé, aby se o ně starala v ústavech, a tak je rovnou pouští ven, do ulic, protože tam za ně nemusí platit. Je to šílené, ale o co je příčetnější pustit do ulic vězně, nebo osoby, které byly trestně stíhány? Svoboda je levnější než ústavní péče. Dejme tedy svobodu všem! Ať společnost vzkvétá.

"Všechno, nebo nic", titulní příběh celé knihy je poměrně zásadní pro další dění v celém příběhu. Spider Jerusalem není úplně v pořádku, ale bude se snažit, aby se postaral o nového prezidenta. Ten za žádnou cenu nesmí zůstat v úřadu. Ale bude mít Spider skutečně příležitost? Dozvíme se v následujících dílech. Jsem si jistý, že to rozhodně bude stát za to. Možná tohle není nejzásadnější kniha série, ale jen dvě reportáže "Kšeftík" a "Má to logiku" stojí zatraceně za to.

Autor textu: Martin Štefko
27.05.2020 08:15:54
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368_400x400.jpeg
1.JPG
ARHPL2019140B_07 (1).jpg
P1SMMDC22_0258ee57d0d299b.jpg
53120.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one