Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

50308244_10156002892057344_3414274992005709824_n.jpg

Transmetropolitan 6: Někdy příště

-38%
399 Kč
249 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: BB/Art Komiks
Rok a měsíc vydání: 2012/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 255 mm
Počet stran: 144
Tisk: barevný
Název originálu: Transmetropolitan 6: Gouge Away
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Robertson, Darick
[překlad] Šmíd, Darek
[obálka] Robertson, Darick
Popis:
SLÁVA!
Nic jiného z vás paranoika v totální deziluzi neudělá s větším gustem – a ve Městě budoucnosti teď není nikdo slavnější než megapopulární zuřivý reportér Spider Jerusalem!

Spider toho má tak akorát dost. Stala se z něj karikatura, postavička z televize, celebrita, kterou všichni znají a nikdo už ji nebere vážně. Tak takhle tedy ne. Je nejvyšší čas nabušit se všemi drogami, které jsou zrovna po ruce, vyspat se z toho a pak čerstvý a s rozběhem někoho nakopnout do koulí. Třeba prezidenta. Ten parchant si o to přece říkal.

Na šesté knize Transmetropolitanu se kolem oceňovaného týmu Warrena Ellise, Daricka Robertsona a Rodneyho Ramose podíleli také zvláštní hosté: Kieron Dwyer, Lea Hernandez, Bryan Hitch, Frank Quitely a Eduardo Risso.
ob2_2671.jpg
ob3_2671.jpg

Recenze: Transmetropolitan 6: Někdy příště 85 %

Transmetropolitan: Někdy příště (Transmetropolitan: Gouge Away)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2012. Původně vyšlo jako čísla 31 až 36 série "Transmetropolitan" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Transmetropolitan: Gouge Away" v roce 2002 u DC Comics. České vydání má 144 stran.

Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson, Kieron Dwyer, Lea Hernandez, Brian Hitch, Frank Quitely a Eduardo Risso

S novinářem Spiderem Jerusalemem jsme se naposledy rozloučili ve chvíli, kdy mu samotným krokem prezidenta bylo zakázáno publikovat pravdu. Samozřejmě, že je v tom nějaká levota a prezident se kryje, ale Spider se dostal do situace, kdy se jeho vesmír téměř hroutí. Pokud nemůže psát tak, jak chce, pokud nemůže psát o pravdě, co jiného bude dělat? Musí se nějak pokusit pravdy domoct.

Z počátku se ale nezdá, že by v tom měl jakkoli uspět. První kapitola sbírky "Transmetropolitan: Někdy příště" navazuje nepřímo na události z předchozí sbírky "Transmetropolitan: Osamělé město". Nejsme ale svědky toho, jak pátrání pokračuje, ale toho, co se Spiderovi děje. Stala se z něj celebrita a dokonce má svůj vlastní animovaný film. Neskutečné. Uvědomuje si jednu základní věc. Pro lidi je fenomén, mánie. Chtějí jeho figurky, jeho brýle, chtějí od něj nakopat do zadku, ale je jim naprosto putna, o čem to vlastně píše. Díky reklamním předmětům a animovanému filmu se z něj stává jen vtipná postavička. Má pak život smysl?

První kapitola obsahuje panely, které jsou nakresleny jinými autory než Darickem Robertsonem. Svou troškou do mlýna přispěli Kieron Dwyer, Lea Hernandez, Brian Hitch, Frank Quitely a také Eduardo Risso. Komiks se tak krásně oživil a různé kresby mu dodávají ten správný nadhled a humor. Stejně tak i různé styly struktury komiksu. Druhá kapitola s názvem "Muž na chodníku" dokazuje, že komiks je médium, které lze skutečně pojmou různorodě. Každá stránka je rozdělena na dvě horizontální poloviny, kdy text je většinou pod samotnými panely, i když někdy se objeví i v bublinách. Robertson s Ellisem tak dokazují, že se snažili čtenáře zaujmout, ale nikoli na úkor kvality.

Třetí kapitola "Tanec v kapkách přítomnosti" je také odbočením od hlavního proudu. Věnuje se dvojici Spiderových asistentek, kterým se konečně podařilo zdrhnout, a mají pro sebe nějaký čas volna. Příběh je vlastně o tom, že tyhle dvě mají životy už tak zpackané, že stejně jako fanoušek série, jsou i ony závislé na Jerusalemovi a na jeho šílenství, které překvapivě ústí ve velmi racionální sloupky.

Středem celé knihy je ale příběh "Někdy příště", který je rozvržen do tří kapitol. Právě tohle je příběh, který přímo navazuje na konec předchozí sbírky "Transmetropolitan: Osamělé město". Spider Jerusalem ví, že je cosi prohnilého ve státě Dánském, a rozhodl se pro radikální krok. Jeho články jsou "ukradeny" a zveřejňovány ilegálními novinami, sám se ale zabývá investigativní reportáží, která by měla vést ke svržení prezidenta. Nejspíš ale i k tomu, že Spider svrhne sám sebe. Ale nejde mu právě o tohle?

"Transmetropolitan: Někdy příště" je komiksem o tom, co dokáže jeden člověk. Je jeden člověk schopen ovlivňovat nejen veřejné mínění, ale rovnou celé politické dění? Může jeden člověk změnit přítomnost i budoucnost? Je možné, že Spider Jerusalem je přesně tím novodobým Mesiášem, kterého bychom tolik potřebovali? Jestli ano, tak to teda potěš koště.

Autor textu: Martin Štefko
27.05.2020 08:14:40
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368_400x400.jpeg
1.JPG
ARHPL2019140B_07 (1).jpg
P1SMMDC22_0258ee57d0d299b.jpg
53120.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one