Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

94332762_10157117525882344_2900227050885349376_n.jpg

Transmetropolitan 5: Osamělé město

-38%
399 Kč
249 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: BB/Art Komiks
Rok a měsíc vydání: 2011/11
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 255 mm
Počet stran: 144
Tisk: barevný
Název originálu: Transmetropolitan 5: Lonely City
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Robertson, Darick
[překlad] Šmíd, Darek
[redakce] Pavlovský, Jiří
[obálka] Robertson, Darick
Spider Jerusalem nenávidí každého v tomhle zatraceném Městě – a přesto se za něj bude rvát do posledního dechu. Pátý díl komiksové ságy Transmetropolitan mu pro to poskytne spoustu příležitostí; v Bílém domě sedí psychopat s fešným úsměvem na rtech a do hry se vrací brutální a zkorumpované policejní jednotky. Scenáristu Warrena Ellise a kreslíře Daricka Robertsona tentokrát úvodním slovem doprovází sám kapitán Picard z vesmírné lodi Enterprise, herec Patrick Stewart.
ob1_2574.jpg

Recenze: Transmetropolitan 5: Osamělé město 90 %

Transmetropolitan: Osamělé město (Transmetropolitan: Lonely City)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo jako čísla 25 až 30 série "Transmetropolitan" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Transmetropolitan: Lonely City" v roce 2001 u DC Comics. České vydání má 144 stran.

Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson

"Transmetropolitan: Nová lůza" se točil kolem prezidentských voleb a chybělo zde trochu toho napětí, nějaké ty neočekávané zvraty. Spider Jerusalem dál válel se svými hláškami, dál se snažil zaznamenat pravdu, ale přece jen se tempo malinko zklidnilo. Že by to byl záměr? Že by si Warren Ellis připravoval půdu pro nadcházejících šest dílů, které budou skutečně napěchované skvělými událostmi? Protože přesně tohle se stalo. Nelze říct, že úplně všech šest sešitů je pecka, ale to, co vás čeká v třídílném příběhu "Osamělé město", který je na konci sbírky, je zatím to nejsilnější, co se v sérii objevilo.

"Transmetropolitan: Osamělé město" začíná příběhem, který se jmenuje "Odcházení". Spider Jerusalem byl podroben rozhovoru. Je z něj celebrita, a tak se o něj zajímají lidé a chtějí o něm něco vědět. Docela se v tomhle rozhovoru otevře, je brutální, stejně jako vždy, ale právě zde vidíte, že ty jeho vulgární kecy, ta neskutečná úchylnost, s kterou mluví, a zanícení, s kterým se vyjadřuje, jsou pouze formou chování, které touží po tom, aby byla nalezena pravda, aby se o věcech mluvilo jejich pravými jmény a nic se nezakrývalo. Kteří novináři současnosti jsou tací, že nazývají věci pravými jmény?

Dalším příběhem je "21 dní ve městě", což není tak úplně přímo příběh, ale vlastně taková reportáž, kde každá stránka je o něčem jiném. Spider nám představuje město se všemi jeho šílenostmi. Ellisův sci-fi svět je skutečně propracovaný, i když je pravda, na první pohled je možná až příliš prorezlý hnilobou. Náš svět takový přece není, ne? I kdyby, vždycky je zde místo pro naději a pro nějaké ty lepší zítřky. Spider tu není od toho, aby vám dával naději, ale aby vám ukázal svět v jeho skutečných barvách. Jen se podívejte kolem a řekněte si sami, jestli je všechno tak růžové.

"Zrůdování" by se dalo vztahovat na politickou situaci ve většině zemí. Všichni tu máme politiky, kteří jsou čistí asi jako právě vyhozená dětská plína. Nemusejí zrovna dělat do porna, ale vždycky se budou točit kolem něčeho, kde je hodně peněz, kde je moc. Člověk, který má moc, má i přístup k novým možnostem, navíc získává pocit, že si může dovolit trochu víc, než dovoluje zákon, který by měl sám udržovat a samozřejmě také měnit. Podobná kritika je vždycky na místě.

Ale teď se dostávám k tomu nejlepšímu a to je příběh "Osamělé město". Ve Městě dojde k vraždě. Jeden mladík je ukopán k smrti. Očividně z prapodivných rasových důvodů. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby ovšem ve zprávách nezaznělo, že vrahové byli čtyři, kdy policie tedy podle všeho ví, kdo vraždil, ale nikoho nezatkla. Až když se do toho Spider se svými ohavnými asistentkami vloží, začne se něco dít, něco, co pravděpodobně ani sám Jerusalem nečekal. Policie nás má chránit? Na to dávno zapomeňte, všechno je úplně jinak. Rozhodně jeden z nejlepších příběhů série "Transmetropolitan", které u nás byly doposud vydány. Takhle to vypadá, když série nemá klesající úroveň, ale drží si vysokou laťku, kterou sem tam překoná.

Autor textu: Martin Štefko
27.05.2020 08:13:11
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368_400x400.jpeg
1.JPG
ARHPL2019140B_07 (1).jpg
P1SMMDC22_0258ee57d0d299b.jpg
53120.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one