Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

50308244_10156002892057344_3414274992005709824_n.jpg

Transmetropolitan 4: Nová lůza

-38%
399 Kč
249 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: BB/Art Komiks, Crew
Rok a měsíc vydání: 2011/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 160
Tisk: barevný
Název originálu: Transmetropolitan 4: The New Scum
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Robertson, Darick
[překlad] Šmíd, Darek
[obálka] Robertson, Darick
Futuristická Amerika si volí prezidenta. Na výběr má mezi nixonovským Sviňákem a psychopatickým Fešákem, což je jako vybírat si, jestli chcete kulku do kolena, nebo kotníku – ale vysvětlujte to apatické, pochlebovačné veřejnosti. Jediný, kdo může té „nové lůze“ otevřít oči heverem, je novinář Spider Jerusalem. A to zrovna teď, když mu jeho asistentky ukradly všechny kreditky.
ob1_2482.jpg
ob2_2482.jpg

Recenze: Transmetropolitan 4: Nová lůza 75 %

Transmetropolitan: Nová lůza (Transmetropolitan: The New Scum)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo jako čísla 19 až 24 série "Transmetropolitan" a jako dva kraťasy v "Vertigo: Winter's Edge II" a "Vertigo: Winter's Edge III" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Transmetropolitan: The New Scum" v roce 2000 u DC Comics. České vydání má 160 stran.

Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson

V "Transmetropolitan: Rok parchanta" se mnohé změnilo i v obyčejném životě Spidera Jerusalema. Jeho možná láska byla odporně zabita, vyspal se se svojí novou asistentkou Yelenou, která z toho má mindráky, a také se vrátila jeho asistentka původní, Channon, která je jeho osobní ochrankou. Obě se poměrně rychle staly přítelkyněmi, i když se možná polovinu času nesnáší. Co je ale nejdůležitější, to jsou volby.

Prezidentské volby se týkají života všech, protože jsou to právě občané, kdo prezidenta volí. Více méně. Je na nich, aby si vybrali, kdo bude protikandidátem současnému prezidentovi, a také tak činí. Koho byste v prezidentských volbách volili vy? Volili byste Sviňáka, který toho za poslední volební období mnoho neudělal, především se postaral o to, aby vzniklo něco, na co se Spider Jerusalem může plně soustředit? Prezident dal vzniknout čtvrtím pro novou lůzu, lidi, kteří jsou na tom finančně tak špatně, že si jich ti bohatí ani nejsou schopni všimnout.

Líbí se mi, že si Ellis nebere žádné servítky a jsou to právě sbírky „Transmetropolitan: Nová lůza“ a "Transmetropolitan: Osamělé město" (pátá sbírka bude představena příště), kde se ukazuje, že Ellis, ale ani Robertson nemají problémy s tím znázornit něco skutečně hnusného. Lidé jsou úchylní, jsou vulgární, jsou nechutní, jsou hrozní. Smiřte se s tím. Spider Jerusalem nemusí být vaší oblíbenou postavou, ale Ellisovi se daří zachytit svět takový, jaký kolem nás je, svět, kde na sebe prostě nejsme hodní, jsme sobečtí a nějakou tu společenskou lásku přece jen musíme trochu hledat.

Já vím, zobecňuji, ale není přece o tom kritika společnosti? Vyzdvihnout a poukázat na ty vlastnosti, které nejsou právě úplně košér, aby si je lidé uvědomili. Možná Ellis psal "Transmetropolitan" v naději, že lidé si uvědomí, že něco dělají špatně, možná chtěl jen stvořit komplexní svět, který dokáže pobavit a také znechutit. Nemohu než doporučit, aby se každý trochu pohroužil do podobně zaneřáděného světa a zkusil se zamyslet nad tím, jak moc se my blížíme tomu, co Ellis fabuloval.

Příběh se točí kolem voleb, kolem vlivu Spidera Jerusalema na svět a také kolem toho, že v politice je vlastně jedno, koho si vybereme, protože oba dva kandidáti, které máte na výběr, jsou stejní šmejdi, jen každý má trochu jiný postup. Sbírka je opět souborem šesti sešitů, které jsou navíc doplněny dvěma krátkými, skoro se chce říct vánočními příběhy. Prvním je "Krutá zima", druhým "Všechny další zimy". První je příběh o tom, jak Spider nenávidí Vánoce a jiné podobné svátky, druhý pak o tom, jak sice nenávidí svátky, ale miluje zimu. Se zimou totiž přicházejí změny a jsou to změny k lepšímu.

Autor textu: Martin Štefko
27.05.2020 08:12:15
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368_400x400.jpeg
1.JPG
ARHPL2019140B_07 (1).jpg
P1SMMDC22_0258ee57d0d299b.jpg
53120.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one