Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

50308244_10156002892057344_3414274992005709824_n.jpg

Transmetropolitan 2: Život je pes

-38%
399 Kč
249 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: BB/Art Komiks, Crew
Rok a měsíc vydání: 2010/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 255 mm
Počet stran: 144
Tisk: barevný
Název originálu: Transmetropolitan 2: Lust for Life
Vydavatel originálu: Vertigo (DC Comics)
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Robertson, Darick
[překlad] Šmíd, Darek
[obálka] Robertson, Darick
Zuřivý reportér Spider Jerusalem pokračuje v průzkumu světa budoucnosti. Při svém putování narazí na komunitu lidí, poskládaných z miniaturních strojů, setká se s rozmrazenými nešťastníky z našich časů a zavítá i do historických rezervací, kde konfrontuje samotné dějiny. Ve Městě ho zatím očekává první velký protivník – totiž jeho exmanželka. Respektive její hibernovaná hlava. A banda zabijáckých farmářů. A psychopatický policejní kastrát. A také monstrum, kterému říká „táto“. Život totiž není jenom zábava. Život je pes.
Budoucnost není růžová. Hraje všemi barvami a vrhá temné stíny. Ve druhém díle komiksového opusu Transmetropolitan se scenárista Warren Ellis a kreslíř Darick Robertson vracejí do světa, kde je módním trendem proměna člověka v inteligentní prach, kde se minulost zavírá do rezervací a kde lidé vypisují petice za smrt nenáviděných novinářů. Ano, takových, jako je třeba Spider Jerusalem.

Recenze: Transmetropolitan 2: Život je pes 85 %

Transmetropolitan: život je pes (Transmetropolitan: Lust for Life)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo jako čísla 7 až 12 série "Transmetropolitan" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Transmetropolitan: Lust for Life" v roce 1999 u DC Comics. České vydání má 144 stran.

Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson

A máme tu další díl série "Transmetropolitan", která se uchytila i u nás. "Transmetropolitan: Zpátky v ulicích" byla sbírka o velkém návratu novináře Spidera Jerusalema do Města, kde opět píše sloupek pro místní noviny. Všechno a všechny nenávidí, ale čtenáři ho přitom milují. Za to je nenávidí ještě víc. Ve městě už je tak znovu zavedený a nás čeká jeho další spisovatelské, ale i lidské/nelidské běsnění, kdy se za každou cenu žene za pravdou. Tak mě napadá, že to je jeho jediná světlá stránka. No a také to, že na papíře je to prostě skvělá hlavní postava. Jak by fungoval ve skutečnosti, to nevím.

Podobně jako první sbírka, i druhá je souborem sestaveným z šesti sešitů, které původně vycházely měsíčně ve Spojených státech. První tři kapitoly sbírky jsou samostatné příběhy, které jsou propojeny jen postavou Spidera Jerusalema, zbylé tři kapitoly pak tvoří jeden delší příběh, který se soustředí sice stále na Spidera Jerusalema, ale především na důsledky, které měl jeho odchod před pěti lety a opětovný návrat do města. Tenhle novinář je totiž chlápek, který za sebou nechal hodně zlého.

První sešit s názvem "Můj kluk je virus" si bere na paškál hlavně Jerusalemovu asistentku a jejího přítele, který se rozhodl, že místo toho, aby si užíval výhody své hmotné schránky, nechá se stáhnout jako software do počítače a promění se v mlhu, kterou tvoří nanoboti, a bude tak naplno žít a více si uvědomovat svět kolem sebe. Spiderova asistentka je z toho hodně špatná, a tak jí Jerusalem nabídne svou velmi specifickou pomoc – ukáže jí, jak takové stahování člověka z jeho těla vypadá. Warren Ellis ukazuje, že umí být skvěle sžíravý a vtipný, ale dalším příběhem potvrzuje, jak skvělým pozorovatelem a vypravěčem silných příběhů umí být.

"Další chladné ráno" a vlastně i třetí kapitola "Úlet do divočiny" jsou ukázkami toho, co lidé chtějí, a toho, co nakonec dostávají. Není to až tak špatný nápad nechat se zmrazit a následně zase probudit do světa, kde může člověk žít téměř nesmrtelně. Jenže jaký je vlastně takový svět? Přijme nás? Je to skvělá úvaha, která ukazuje, že Spider Jerusalem není jen pitomým uřvaným blbounem, ale je skutečně výborným novinářem, který se nebojí podívat do očí i té nejnepříjemnější pravdě.

"Úlet do divočiny", to je příběh o tom, že i v budoucnosti existují rezervace. Jsou zachovávány jako muzea, o která nikdo nemá zájem. Přesto dál pokračují, i když jestli už se někdo rozhodne vstoupit, procedury, jimiž musí projít, jsou horší než ty na americkém letišti. Jaký má vlastně smysl zachovávat rezervace, na kterých stejně nikomu nezáleží, které jsou jen umělým udržováním zvyků, na něž všichni kašlou?

"Zmraz mne polibkem" je posledním příběhem, který je rozdělený do tří kapitol a který je vlastně o tom, jak za sebou Spider nespálil některé mosty a teď se po nich zase musí projít. Buď zemře, anebo zabije. Je to poměrně jednoduché. Vzhledem k tomu, že tenhle zmetek je hlavní postavou série, asi je jasné, kdo vyhraje. Připravte se na to, že se setkáte s hlavou Spiderovy manželky, s jeho bezhlavým dítětem, mladším já, které má ještě vlasy, šílenými farmáři a jednou pornohvězdou. Ne, Warren Ellis se určitě nemusí stydět za svou představivost a myslím, že si nemá co zadat se svými kolegy Ennisem a Morrisonem, které má sám jako přátele a k nimž se pochvalně vyjadřuje v úvodu třetí sbírky s názvem "Transmetropolitan: Rok parchanta". O té příště.

Autor textu: Martin Štefko
27.05.2020 08:11:15
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368_400x400.jpeg
1.JPG
ARHPL2019140B_07 (1).jpg
P1SMMDC22_0258ee57d0d299b.jpg
53120.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one