Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Transmetropolitan 3: Rok parchanta

-10%
399 Kč
359 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: BB/Art Komiks, Crew
Rok a měsíc vydání: 2010/11
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 255 mm
Počet stran: 144
Tisk: barevný
Název originálu: Transmetropolitan 3: Year of the Bastard
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Robertson, Darick
[překlad] Šmíd, Darek
[redakce] Pavlovský, Jiří
[obálka] Robertson, Darick
Vrazi. Násilníci. Prznitelé psů. Zloději DNA. O těch všech psal zuřivý reportér Spider Jerusalem během své dlouhé a těžce zamedikované kariéry. Jenže i takové hrůzy působí jako kotec dovádivých koťátek v porovnání s ryzím zosobněním lidské degenerace: totiž s politiky. Bohužel pro Spidera a uchování jeho zdravého rozumu je teď volební rok a jeho publikum chce – ba dokonce požaduje –, aby je nasytil svým pohledem na volby.

Takže se do toho pustí – za pomoci své nové asistentky a několika stříkaček kvazilegálních substancí. Jenže ani všechny ty těžce nabyté zkušenosti nemohly Spidera připravit na zrůdnost, která se má nyní vyplazit na světlo světa.
b_c3900-7b9ee4c1499c0e6c62d6e152a4b431dc.jpg
b_c3900-b6e169979349286524b53635534719a6.jpg

Recenze: Transmetropolitan 3: Rok parchanta 80 %

Transmetropolitan: Rok parchanta (Transmetropolitan: Year of the Bastard)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo jako čísla 13 až 18 série "Transmetropolitan" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Transmetropolitan: Year of the Bastard" v roce 1999 u DC Comics. České vydání má 144 stran.

Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson

Spider Jerusalem, doslova zuřivý – nebo možná ještě lépe zuřící – reportér, se odstěhoval na horu proto, aby našel klid, kterého se mu nedostávalo ve chvíli, kdy vydal svou úspěšnou knihu, která mapovala volby prezidenta, jehož Spider Jerusalem přejmenoval na Sviňáka (v originále The Beast), což mu prezident nemůže odpustit. Vztahy mají chladné, ale s kým má vlastně Jerusalem vztahy vřelé? S topinkovačem?

Proč tento úvod? Tak především proto, že se blíží nové prezidentské volby a jde o to, jestli Sviňák znovu vyhraje, anebo bude mít země nového prezidenta, který se stále vybírá. Na jedné straně je Gary "Fešák" Callahan, senátor s neskutečně roztaženým úsměvem, který očividně něco skrývá, na druhé straně pak Joe Heller, klasický Američan, který by všechno neamerické nejraději postřílel nebo by tomu alespoň skřípnul varlata do svěráku. Kdo bude protikandidátem stávajícímu prezidentovi?

Spider Jerusalem na volby kdysi málem doplatil. Sláva, kterou získal jako reportér komentující volby, ho málem stála rozum, a proto se musel odstěhovat na horu. A co po něm šéfredaktor novin "Slovo" chce nyní? Samozřejmě, že chce komentáře voleb. Spider Jerusalem je zase úspěšný, tak se z něj musí vytřískat co nejvíce. Že by se z toho novinář zbláznil? To přece není potřeba řešit, protože Jerusalem už je stejně pořádný magor. Nějaké ty další následky se ztratí.

"Transmetropolitan: Rok parchanta" je komiksem, který nám nechá nahlédnout trochu do pozadí voleb a především volebních kampaní. Ellis s Robertsonem jsou neskutečně sžíraví, karikují, jsou absurdní, ironičtí, ale stále se drží úrovně výtečného humoru, který je ve skutečnosti silnou společenskou kritikou, jež je promítána do šíleného moderního světa, světa daleké – blízké? – budoucnosti, kde odpornost, bizarnost a bestialita jdou ruku v ruce s prospěchářstvím, marnivostí a touhou po moci. Ano, je to sprosté, je to hnusné, je to drsné, ale opravdu je náš svět od takové stavu tak daleko?

Kniha je – jako obě předchozí – rozdělena do šesti sešitů, kdy v tomto případě jsou všechny propojeny do jednoho celku, který nese titulní název „Rok parchanta“. Jedná se vlastně o první polovinu komplexnějšího příběhu, kdy jeho druhou část tvoří "Transmetropolitan: Nová lůza", což je sbírka, která bude představena příště. Sérii se v případě "Transmetropolitan: Rok parchanta" daří ukázat Spidera v různých světlech, dokonce i jako člověka, který může mít city. Ellis pak dodává příběhu neskutečně tíživou logiku, která na vás dopadne se závěrem, kde si skutečně řeknete, že se vůbec nejedná o sci-fi.

Autor textu: Martin Štefko
26.01.2019 11:57:16
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
HTY-904462-2T.jpg
figurka-dusty-deadpool-deadpool-2-1.jpg.big.jpg
x_hot903249_d.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one