Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Thorgal 16: Vlčice

145 Kč
Žánr: fantasy, dobrodružný
Vydal: Albatros, Cooboo
Rok a měsíc vydání: 2011/3
Vydání: 1.
Vazba: papeback
Format: 210 x 295 mm
Počet stran: 48
Tisk: barevný
Název originálu: Thorgal 16: Louve
Autoři:
[scénář] Van Hamme, Jean
[kresba] Rosiński, Grzegorz
[překlad] Podaný, Richard
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Rosiński, Grzegorz
V albu Vlčice provázíme Thorgala, jeho těhotnou ženu Aaricii a syna Jolana při návratu do rodného kraje. Na vikinském severu však došlo v době jejich nepřítomnosti k mnoha změnám a Thorgal se nepříjemně brzy dostává do situace, kdy je místo klidného spočinutí znovu nucen ze všech sil bojovat o život svůj i své rodiny. Ačkoli tentokrát nemusí čelit bájným bytostem ani magickým artefaktům, jeho lidští nepřátelé pohánění touhou po moci a majetku představují stejně nebezpečné protivníky. Rozjíždí se vražedná hra o čas, a zatímco se nezadržitelně blíží Aariciin porod, musí Thorgal podstupovat v rychlém sledu stále složitější rozhodnutí, aniž by se kterákoli z možných voleb zdála vést ke spásnému cíli.
Vlčice vyšla poprvé v roce 1990, a třebaže ji lze chápat jako samostatný příběh, do jisté míry uzavírá etapu Thorgalova neklidného života, která jej z Nordlandu po řadě peripetií dovedla až do Jižní Ameriky a následně zase zpět.
2.jpg

Recenze: Thorgal 16: Vlčice 90 %

Thorgal: Vlčice (Thorgal: Louve)
Vydalo nakladatelství CooBoo v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1990 jako "Thorgal: Louve", šestnáctý díl série "Thorgal". České vydání má 48 stran.

Scénář: Jean Van Hamme
Kresba: Grzegorz Rosiński

Jestli někdy někoho uslyšíte říkat, že "Thorgal" je jedním z nejlepších evropských komiksů, tak zrovna "Thorgal: Vlčice" je příběhem, který to dokonale dokazuje. U delších sérií je vždycky důležité, aby se dbalo na příběh. Pokud nebude příběh dobrý, kresba to nezachrání, především když už se jedná o několikátý díl série. "Thorgal" ale má tu výsadu, že se o něj staral nejen skvělý kreslíř, který s každým dílem dokazoval, že je skutečně mužem na svém místě a že nám může našeho oblíbeného hrdinu předvádět ve stále skvělém světle, měl i tu výsadu, že na něm pracoval skutečně dobrý scénárista, kterým legendární Jean Van Hamme skutečně je. Právě díky "Thorgalovi", ale také díky "XIII" se i u nás stal legendou, bohužel to vypadá, že ani "XIII" se zatím nedočkáme. Vyšlo u nás pět dílů, a tak to ještě nějakou dobu bude.

Proč tak vychvaluji příběh komiksu "Thorgal: Vlčice"? Na první pohled tady zase tolik není. Thorgal má jeden úkol, který pro něj naprosto životně důležitý. Chce, aby se s těhotnou Aaricií a svým synem Jolanem dostalo do vesnice, kde s Aaricií vyrůstali, aby zde ona mohla porodit jejich druhé dítě. Na první pohled je to skutečně úkol jednoduchý, ale vzhledem k tomu, že Thorgalovo jméno není všude vzýváno jako hrdinské, staví se jim do cesty Wor Skvělý, vikinský náčelník, který by rád sjednotil Vikingy pod svou vládou. K tomu ale potřebuje jedno - Thorgala. Mrtvého, nebo živého, je to vlastně jedno. Když Thorgal odmítne, že s nimi popluje na válečnou výpravu, zadělá si tím na problémy. Bez lodi, kterou jako Viking musel válečníkům přenechat, se s Aaricií a Jolanem musejí vydat pěšky do svého cíle, kde zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá a že porod nebude tak klidný, jak by si mysleli.

Jena Van Hamme se v tomto díle v podstatě naprosto odklonil od fantasy a sci-fi, a i když je zde jeden prvek magie, který nám dává vědět, že toho na nás v dalších dílech ještě hodně čeká, je tohle drsný dramatický příběh, kde si oba tvůrci hráli hlavně s prostředím, reáliemi a nepotřebovali k tomu příliš fantastických prvků. Ty nejhorší zážitky stejně máme většinou z druhých lidí, i když pravda, taková povodeň, to také není zrovna něco vítaného, navíc není člověkem způsobena. Ale v případě komiksu "Thorgal: Vlčice" jsou to právě lidé, kdo jsou těmi největšími zrůdami. Není to žádná novinka. Těch důkazů můžeme téměř denně najít až příliš. Chamtivost a touha po moci, to jsou hnací motory, které člověka ženou přes mrtvoly, někdy vskutku doslova. Přesně tohle se spojuje ve Worovi. Chamtivost, zloba, touha být tím, kdo rozhoduje za každou cenu. Nečiní mu problém pronásledovat těhotnou ženu, anebo se skrývat za dítě. Je to člověk, který zná jen jedno - být mocný a obětovat tomu kohokoli.

Abych se ještě vrátil ke kresbě, která je poměrně lehká, což vede k tomu, že není hladká, ale je živá. Šrafura je v podstatě evropské know-how a Grzegorz Rosiński jen dokazuje, jak svou kresbu zvládá. Komiks je již přes dvacet let starý, ale na kresbu se pořád dobře dívá. Především pak v temných momentech. V těch Grzegorz tentokrát naprosto exceluje, a tak v lese, kde jsou Aaricie a Jolan pronásledováni, v setmělé vesnici, kde se Thorgal snaží najít poslední spojence, doslova můžete prožívat strach a hrůzu, které zažívají postavy. Atmosféra, o kterou by se některé moderní hororové filmy jen popraly. Kresba je opravdu velkou Thorgalovou výhrou. Scénář obsahuje některé zvláštní momenty - nezničitelnost vikinských žen, kdy Aaricie by byla pravděpodobně schopna skočit z helikoptéry a sjet nejstrmější horu, následně přeplavat kanál La Manche a ještě si skočit bungee jumping a pak teprve, naprosto v klidu, porodit. Tohle se dá ale omluvit. Ta krásná metafora toho, jak se Aaricie nemusí brát vlčice, i když lidé jsou pro ni téměř smrtelní, ta to vynahrazuje. "Thorgal: Vlčice" je další ukázkou toho, že evropský komiks skutečně není pro pamětníky, ale může ohromit i mladého čtenáře.

Autor textu: Martin Štefko
24.03.2016 18:13:15
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
60744.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one