Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

71701892_10156550939522344_544960989708156928_n.jpg

Tintinova dobrodružství 3: Tintin v Americe

-10%
169 Kč
152 Kč
Žánr: dobrodružný, humorný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2017
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 200 x 295 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Les Aventures de Tintin 3: Tintin en Amérique
Vydavatel originálu: Casterman, 1932
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
V tomto příběhu se s odvážným reportérem vydáme do Ameriky v době prohibice a utkáme se bandou gansterů a nepřátelsky naladěnými indiány.
15714_1.jpg
15714_2.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 3: Tintin v Americe 45%

Tintinova dobrodružství: Tintin v Americe (Les Aventures de Tintin: Tintin au Amérique)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě poprvé v roce 2004 a druhé vydání vyšlo v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1932 černobíle a v roce 1946 poprvé barevně jako "Tintin au Amérique", třetí sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 64 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Už jsme si zvykli na to, že původní příběhy světoznámého reportéra Tintina jsou... No, řekněme mírně odlišné, než na jaké jsme si zvykli u takových příběhů, jako jsou "Tajemství Jednorožce". Přece jen, "Tajemství Jednorožce" je jeden velký příběh, kdežto "Tintin v Americe" nebo "Tintin v Kongu", to je jenom shluk krátkých epizodek, které jsou propojeny Tintinovým putováním po nějakých zajímavých končinách. Přece jen, ve 30. letech 20. století byla i Amerika pro Evropany zajímavou a exotickou zemí. Právě zde má Tintin prožívat další dobrodružství.

Tintin to nemá v Americe vůbec jednoduché. Hned po příjezdu na něj čekají velké nepříjemnosti, protože se o jeho návštěvě dověděl sám Al Capone, který má z reportéra strach. Al Caponeho obavy jsme objevili už v předchozím dílu "Tintin v Kongu", kdy to byl právě legendární gangster, který na Tintina poslal zabijáka. Mafiáni se hodně snaží, ale Tintin je snad nepřemožitelný. Uteče únosci, přežije dopravní nehodu, je unesen, aby mohl utéct a dostat se do spárů nevěřící policie.

Co všechno Tintin vlastně přežije? Příchod zabijáka, plynovou komoru, utopení, střelbu ze samopalu, nakopnutí koněm, pád z koně, únos indiánů a skalpování, pád z útesu, střelbu z luků, výtrysk ropného pramene, explozi a nehodu lokomotivy, lynčování (celkem dvakrát), hromadnou rvačku, požár, přivázání ke kolejím, když jede vlak, borcení skály, napadení policisty, rozšrotování v konzervárně, souboj s mečem, další únos a další utopení. A to je vlastně všechno. I tak ale myslím, že to docela stačí.

Není toho málo. Prochází Amerikou jako ten nejnebojácnější člověk, nic pro něj není problém a z potíží se dostává levou zadní. Jeho příběhy jsou právě proto velmi naivní a velmi zjednodušené. Když mohl někdo vytýkat v předchozí knize "Tintin v Kongu", že byla neekologická a pudila k zabíjení zvířat, v knize "Tintin v Americe" zase najdeme rasistické narážky. Ale copak Amerika ve 30. letech nebyla sama silně rasistická? Stačí si jen uvědomit, kdy byl komiks napsán, a pochopíme, že je vlastně hodně satirický a ironický, a co si budeme povídat, rozhodně Ameriku nevelebí.

Vive la France! Vive la Revolution! No dobře, zas takový vlastenec a nacionalista Hergé není, ale stejně je z Tintina znát, jak moc je profrancouzský. Ale tak co, že jo? Je to komiks pro děti, je zábavný, je hodně naivní, hodně jednoduchý, ale přesto se snaží být zajímavý a z každé lokace, kde se odehrává, chce přinést některá její specifika. Tudíž je i trochu poučný. Amerika je vykreslena celkem smysluplně. Není to historický dokument, ve své době to však mohlo velmi zaujmout a udělat o Americe představu. Dnes je to především ukázka tehdejší evropské tvorby, která se dost odlišuje od současné.

Autor textu: Martin Štefko
04.09.2017 18:10:48
Vachuda
1.jpg
111111.jpg
dc-comics-diorama-16-lobo-by-ivan-reis-38-cm.jpg
70346.jpg
70347.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one