Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

50308244_10156002892057344_3414274992005709824_n.jpg

Tintinova dobrodružství 23: Tintin a Los Pícaros

Žánr: dobrodružný, humorný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2011/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Les Aventures de Tintin 23: Tintin et les picaros
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[coloring] Vinšová, Kateřina
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Hergé
Popis:
Poslední dokončené dobrodružství zavede slavného Tintina znovu do smyšlené jihoamerické země San Teodoros. Generál Tapioca, který tam vládne jako diktátor, uvěznil zpěvačku Bianku Castafiore, protože údajně připravovala proti němu spiknutí. Tintin váhá, protože se obává, že jde o léčku, ale přesto se vydává spolu s kapitánem Haddockem a s profesorem Hluchavkou do Jižní Ameriky, aby slavnou zpěvačku zachránil.
15652_1.jpg
15652_2.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 23: Tintin a Los Pícaros 90 %

Tintinova dobrodružství: Tintin a Los Pícaros (Les Aventures de Tintin: Tintin et les Picaros)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1976 barevně jako "Tintin et les Picaros", dvacátý třetí sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 642 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Pokud v ruce držíte sešit "Tintin a Los Pícaros", asi už víte, že je to poslední kompletní sešit s tímto hrdinou, který stačil Hergé za svého života vytvořit. Bohužel při tvorbě sešitu následujícího ho již zastihla nemoc příliš slabého a sešit "Tintin a alf-art" nebyl nikdy dokončen. "Tintin a Los Pícaros" je tak poslední, v pořadí dvacátým třetím sešitem s Tintinem. Užijte si ho, protože víc už toho opravdu nebude. "Tintin a alf-art" u nás sice vyšel, ale jedná se pouze o scénář se základními náčrty - žádná kompletní kresba nebyla dokončena. Ale "Tintin a Los Pícaros" je vhodným závěr pro celou sérii, protože se zde konečně více méně ukončí osud jedné z postav, které se prolínaly hned několika díly. Touto postavou je generál Alcázar.

S Alcázarem jsme se poprvé setkali v sešitu "Ulomené ucho", kdy se seznámil s Tintinem. K dalšímu setkání došlo v sešitě "7 křišťálových koulí", kde byl Alcázar jen hercem, ale to, o co mu skutečně jde, jsme se dověděli až v sešitu "Koks na palubě". Generál, Alcázar se chtěl stát vládcem své země, San Teodorasu, odkud byl vyhnán svým nepřítelem, generálem Tapiocou. Ten zde vládne a Alcázar se pokusil o jeho svržení. Tohle se nestalo úplně úspěšným, ale Alcázar a jeho Los Pícaros se skrývají v lesích San Teodorasu a čekají na svou příležitost. Jak to tak vypadá, ta by se mohla objevit velmi záhy, protože Bianca Castafiore, která je na svém jihoamerickém turné (viz sešit "Šperky madam Castafiore"), byla vládou San Teodorasu zatčena za plánování atentátu na Tapiocu.

Když se o tomhle dovídají Tintin a Haddock, musejí madam nějak pomoct. Nejprve diplomaticky, na dálku, ale oni sami jsou křivě obviněni z toho, že právě na Moulinsartu byl pokus o vraždu Tapiocy plánován. Telegraficky se obě strany osočují, až je nakonec Haddock vyzván k tomu, aby do San Teodorasu zavítal. Tintin čuje nějakou a s Haddockem a Hluchavkou necestuje, ač Haddock se na něj nevykašlal ani ve chvíli, kdy Tintin cestoval jen na základě snu (viz sešit "Tintin v Tibetu"). Ale to by samozřejmě nebyl Tintin, aby se přece jen nezapojil. Trochu to vypadá jako poměrně jednoduchý scenáristický prvek, který vedl jen k tomu, aby se příběh trochu natáhl. Při čtení tohoto sešitu rozhodně nebudete litovat, že jste si ho zakoupili. Je nesmírně dobrodružný a hlavně také zábavný, hlavně Hluchavka se ukáže jako muž se smyslem pro humor. A také pro odpovědnost.

Hergé se v tomto posledním sešitu vrací ještě k některým postavám, které jsme mohli potkat například v Bordurii při "Případu Hluchavka". Kruh s postavami se pomyslně uzavírá. Hergé ale stále měl plány. Dokonce začal trochu rozvíjet postavy. Haddock jako člověk, který nesnese alkohol, mimochodem se zde ukáže, jak silná závislost může být. Tintin dostal nové kalhoty a také nějaké koníčky - doma cvičí a venku jezdí na motorce. Příběh je pak poměrně velikášský a navazuje na to, jak si Hergé dělal legraci z revoluce v komiksu "Ulomené ucho". Jedná se jednoznačně o skvělé rozloučení se sérií. Sešit "Tintin a Los Pícaros" sice obsahuje politická témat, ale zaměřeno je především na zábavu, a to je dobře.

Autor textu: Martin Štefko
14.04.2016 11:17:36
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368_400x400.jpeg
1.JPG
ARHPL2019140B_07 (1).jpg
P1SMMDC22_0258ee57d0d299b.jpg
53120.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one