Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

71701892_10156550939522344_544960989708156928_n.jpg

Tintinova dobrodružství 22: Let 714 do Sydney

Žánr: dobrodružný, humorný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2011/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Les Aventures de Tintin 22: Vol 714 pour Sydney
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
[obálka] Hergé
Po odpočinku na zámku Moulinsart v příběhu Šperky madam Castafiore se Tintin se svými přáteli znovu vydává na dalekou cestu – tentokrát až do Austrálie. Jejich cesta je bohužel přerušena – letadlo je uneseno zloduchem, který Tintinovi už nejednou upláchl, milionářem Rastapopoulosem. V příběhu, který si v ničem nezadá s tajemným pátráním filmového Indiana Jonese, nachází Tintin na Zemi stopy po působení mimozemšťanů. Přítomnost UFO v seriálu zůstává dodnes předmětem sporů pro příznivce Hergého komiksů. Právě tím se totiž tento příběh významně vyděluje z ostatních dobrodružství slavného reportéra.
15365_3.jpg
15365_2.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 22: Let 714 do Sydney 90 %

Tintinova dobrodružství: Let 714 do Sydney (Les Aventures de Tintin: Vol 714 pour Sydney)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1968 barevně jako "Vol 714 pour Sydney", dvacátý druhý sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 64 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Sešit "Let 714 do Sydney" je možná jedním z nejzajímavějších sešitů, jaké kdy Hergé napsal. Je to dáno tím, že se zde objevují prvky, které nejsou pro Tintina právě obvyklé, navíc prvky, které zůstávají nedořešené. Tintin a sci-fi není příliš častá kombinace, i když zatím jsme byli svědky již tří těchto propojení. Sešity "Míříme na Měsíc" a "První kroky na Měsíci" jsou čistokrevné sci-fi, které je založeno na existujících technologiích, respektive na možnostech, které věda v době publikování příběhů již měla na dosah. Odlišný je pak příběh "Záhadná hvězda", jeden z mých oblíbených, kde jsou již skutečně prvky nadpřirozena, které se jen těžko vysvětluje, pomineme-li vysvětlení snové. Sešit "Let 714 do Sydney" je tak již čtvrtým sci-fi příběhem Tintina. Přesto je to příběh velmi specifický a jedinečný ve srovnání s ostatními.

Tintin, Filuta, kapitán Haddock a profesor Hluchavka mají namířeno na mezinárodní konferenci v Sydney, kde mají vystoupit jako ti, co se poprvé podívali do vesmíru a přistáli na Měsíci. Provázanost a předchozími příběhy je tak daná, ale je podpořena ještě dalšími prvky Objevuje se zde pilot Szpim, s nímž se Tintin a Haddock setkali v příběhu "Koks na palubě". Zde také naposledy potkali proradného Rastapopula a jeho nohsleda Allana, který je především Haddockovým Nemesis, i když ten parchant samozřejmě zavaří oběma přátelům a nyní ještě dalším lidem.

Jak se skupina hrdinů snaží dostat do Sydney, mají mezipřistání v Jakartě, kde narazí na Szpima, který pilotuje soukromý letoun, v němž právě do Sydney cestuje miliardář Carreidas. Přátelé se s ním seznámí a on jim nabídne, že mohou letět do Sydney s ním. Jenže Carreidas se do Sydney vůbec neměl dostat. Hrdinové se tak do temných plánů, které kuje Rastapopulos se svými lidmi. Náhodou se tak dostávají do smrtelného nebezpečí, a to jen proto, že nasedli do špatného letadla. Rastapopulos totiž uvádí na trh nové letadlo, kterým je prototyp Carreidas 160. Zde se ukazuje, že Hergé měl cit pro technologie a předvedl letoun velmi zajímavý, se speciálními schopnostmi. Takový příběh pak doslova vyzýval k tomu, aby těch technologií bylo ještě více.

Po unesení letadla však komiks mění tempo a začíná připomínat spíše příběh "Chrám Slunce". To se děje především proto, že se hrdinové ocitají v podivných katakombách, které byly vytvořeny jinou než západní kulturou. A právě v těchto katakombách se začíná odehrávat jeden z nejoriginálnějších Tintinových příběhů, jaké kdy vůbec zažil. Pro fanouška sci-fi je doslov pastva, ale myslím. že si užije i fanoušek komiksu jako takový. Hergé vytvořil napínavý, akční příběh, kde nechybí silné emoce, skvělý smysl pro humor a samozřejmě i zmiňované výdobytky technologie skutečné i pouze fantaskní. Realita se zde spojuje s naprostou fikcí v zajímavém příběhu, který může trochu zklamat tím, že se nesnaží vysvětlovat. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou i v Tintinových příbězích tak mohou být nějaká ta tajemství, která zůstanou nerozluštěna. Zase příběh, který jsem si užíval od začátku do koncem, i když druhá polovina má přece jen větší grády.

Autor textu: Martin Štefko
14.04.2016 11:17:15
Vachuda
1.jpg
111111.jpg
dc-comics-diorama-16-lobo-by-ivan-reis-38-cm.jpg
70346.jpg
70347.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one