Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

71701892_10156550939522344_544960989708156928_n.jpg

Tintinova dobrodružství 2: Tintin v Kongu

-10%
169 Kč
152 Kč
Žánr: dobrodružný, humorný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2011/7
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Les Aventures de Tintin 02: Tintin au Congo
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Hergé
V tomto příběhu se Tintin poprvé představil v barvě. Vydává se do Afriky na cestu plnou dobrodružství a nástrah. Během práce si Tintinův tvůrce Hergé ověřoval tvůrčí postupy, jimiž se mu pak dařilo po dlouhá léta zaujmout čtenáře. Komiksové album je rovněž pověstné pro spory, které se vedly nad jeho obsahem. Některým kritikům se zdálo, že Tintin je příliš krutý vůči zvířatům v Africe a že se chová přezíravě vůči domorodcům.
15865_1.jpg
15865_3.jpg

Tintinova dobrodružství 2: Tintin v Kongu

Tintinova dobrodružství: Tintin v Kongu (Les Aventures de Tintin: Tintin au Congo)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě poprvé v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1931 černobíle a v roce 1946 poprvé barevně jako "Tintin au Congo", druhý sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 64 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Asi se určitě hodí upřesnění, že komiks "Tintin v Kongu" byl vydáván v letech 1930-1931. Mnohé to vysvětluje, protože po čtení komiksu se může čtenářům zdát, že jim tu něco nesedí. V kolika knihách dnešní doby najdete postavu – hlavního hrdinu! – který střílí po zvířatech, zabíjí je, pere se s nimi? Navíc jsme svědky i samozřejmého rasismu! Dneska by se asi řeklo, že je kniha "Tintin v Kongu" knihou politicky/společensky nekorektní, o to více zaujme, že je vydávána, což rozhodně nekritizuji, ale naopak chválím.

Stejně tak nebudu kritizovat ani Hergého za to, že vytvořil příběh, který rozhodně nepropaguje ochranu zvířat a lásku k přírodě. Já budu Hergého trochu obhajovat. To, že zde Tintin loví zvěř, není dle mého názoru nic špatného. Pořád před sebou máme příběh, který je smyšlený, nejedná se o faktickou propagaci zabíjení ohrožených druhů, ale jednoduše o to, že v té době prostě bylo normální jezdit do Afriky lovit zvěř. Co si budeme povídat, když na to někdo má, může si zaletět lovit nějaké ty ohrožené druhy i nyní a stejně se mu nic nestane.

Kritizovat Hergého za to, že vytvořil příběh, který je ke zvířatům nemilosrdný a navíc obsahuje i dost rasistických narážek, mi přijde naprosto nesmyslné. Pokud byl Hergé rasista, asi se s tím nic nedá dělat, rozhodně ale svými komiksy netvrdí, že se máme k lidem jiné barvy pleti nutně chovat jinak. Stále si myslím, že čtenář má vlastní hlavu a že po přečtení komiksu nepůjde a nezačne střílet na zvířata. Pokud ano, tak si nemyslím, že je něco špatného na Hergém, ale na společnosti vůbec. Líbí se mi, že před osmdesáti lety mohla být literatura nekorektní a nikdo si z toho hlavu nelámal.

Tintin byl oslavovaným hrdinou, oblíbenou postavou. Dnes už se nic podobného napsat nemůže, protože všechny pomazané hlavy, kterým jde tolik o záchranu přírody, by to odsoudily, i když sami mnohdy nejsou schopny cokoli udělat, jenom mluví. Psát fikci jinak, než to člověk cítí, to mi přijde jako nesmysl a potlačování sebe sama. To je jen moje přesvědčení a jsem si jistý, že mnoho lidí ho nebude sdílet. Akorát by mě zajímalo, kolik lidí z těch, co by mě kritizovali, už udělalo něco, co by přírodě opravdu pomohlo? A dost vylévání si svých přesvědčení.

Co kritizovat musím, to je styl příběhů. Epizodky jsou jednoduché, až neskutečně naivní, a my jen sledujeme to, jak Tintin dokáže vyváznout z každého nebezpečí. Někdy jsou jeho úniky doslova eskamotérské, jindy zase zasáhne náhoda, až to pěkné není. Prostě se smiřte s tím, že Tintin je nezničitelný a svou nezničitelnost, kterou nedisponuje ani Superman, dokazuje na každé stránce. Když už nic jiného, pořád nám říká, že pravda a dobro vždy zvítězí, což je samo o sobě velmi naivní, ale pořád je to literatura hlavně pro děti. Když už můžeme držet děti v nevědomosti toho, že svět je i zlý a zlem to někdy končí, můžeme je držet i v nevědomosti, že zvířata by se neměla zabíjet ve velkém. Zvlášť ta ohrožená ne.

Autor textu: Martin Štefko
04.09.2017 18:11:31
Vachuda
1.jpg
111111.jpg
dc-comics-diorama-16-lobo-by-ivan-reis-38-cm.jpg
70346.jpg
70347.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one