Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

spider-man-kolekcja-min-01.png

NOVINKA ! Od 23. 09. 2019 NOVÝ KOMIKSOVÝ VÝBĚR SPIDER-MAN !
Při objednání prvních 5 ks je figurka Spider-man ! ZDARMA !

Tintinova dobrodružství 18: Případ Hluchavka

-10%
169 Kč
152 Kč
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2010/2
ISBN: 978-80-00-02392-2
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 62
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Hergé
Popis:
Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu.
V napínavém příběhu se vše točí kolem geniálního, i když trochu potřeštěného vědce Hluchavky. Náhle se totiž ztratí a Tintin se musí vydat po jeho stopách. Při krkolomném pátrání zjistí, že byl Hluchavka unesen cizí mocností, která se na něm snaží vymámit cenný objev a využít jej pro vojenské účely. Jako vždy záleží jen na Tintinovi, zda zachrání svého přítele i svět před nezodpovědnými vládci.
Komiksovým albem z roku 1956 se otevírá poslední období Hergého tvorby charakteristické dokonalou kresbou, pečlivými rešeršemi a obratně komponovanými příběhy s množstvím gagů, které jsou inspirací pro komiksové tvůrce dodnes. Příběh též jedinečným způsobem reflektuje období studené války a paroduje světovládné tendence tehdejšího Sovětského svazu.
b_c3609-26e20bb87aac874e1c4083db80e935b8.jpg
b_c3609-e2c1e80e296b5a9816b0bb89d7042e7e.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 18: Případ Hluchavka 75 %

Tintinova dobrodružství: Případ Hluchavka (Les Aventures de Tintin: L'Affaire Tournesol)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo v roce 1956 barevně jako "L'Affaire Tournesol", osmnáctý sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 62 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Když jsem se začetl do sešitu "Případ Hluchavka", připadal mi ten příběh neskutečně povědomý. Byl jsem si však naprosto jistý tím, že jsem ten sešit v životě neměl v ruce, nevlastnil jsem ho a ani jsem si ho nikdy nepůjčoval. Záhy jsem si ale uvědomil, proč ho znám. Viděl jsem ho ve filmové podobě. Abych byl trochu přesnější, jednalo se o jeden díl ze seriálu "Tintinova dobrodružství", který se dostal i k nám. Tento seriál (v originále "Les Aventures de Tintin") vznikl v roce 1990 a obsahoval celkem 39 epizod, ale z původních sešitů to bylo pouze 21 příběhů. Většina jich tak byla rozdělena na dva díly. Seriálového zpracování se nedočkaly pouze příběhy "Tintin v zemi Sovětů", "Tintin v Kongu" a "Tintin a alf-art". K seriálu se možná ještě vrátím někdy později.

"Případ Hluchavka" nás vrací do souboje mezi dvěma fiktivními zeměmi, které už dobře známe ze sešitu "Žezlo krále Ottokara". Syldávie a Bordurie spolu opět bojují, tentokrát však ne přímo, ale obě země se snaží získat jeden důležitý vynález. Nebojuje se zbraněmi, ale jinou cestou - každá ze dvou zemí chce získat určitou výhodu na svou stranu. Může top být zbraň, může to být výhoda jiná. Není tak těžké si domyslet, co příběhem Hergé sledoval. V podstatě tak ukázal, jak v praxi může probíhat Studená válka, která se rozhořela Karibskou krizí o několik let později ("Případ Hluchavka" vycházel v letech 1954 až 1956 a ke Karibské krizi došlo v roce 1962. Opět se ukazuje, jaké ponětí měl Hergé o světě a že jen tak neplácal do vzduchu.

Tintin je s kapitánem Haddockem na zámku Moulinsart, kde jsou na procházce. Strhne se bouřka a čtenář vidí, že jsou sledováni. Proč? Nevíme. Hergé tak už od začátku buduje atmosféru nejistoty, kdy čtenářovi naznačuje, ale nechává ho tápat, stejně jako postavy. Takže i když má čtenář pocit, že je o krok před postavami, stejně nikdy neví dost. Pak náhle dojde k několika nehodám - praskají různá skla a skleněné předměty. Je to nějak propojené? Jak to spolu souvisí? Až postupné odhalování nás dovede k tomu, kdo má ve všem prsty. Samozřejmě, že pravda není nikdy příliš daleko.

"Případ Hluchavka" není z těch, které by mě příliš nadchly. Není to špatné, líbí se mi, že sledujeme zase jedno městské drama, honičky a akce, čímž se Hergé místy vlastně vrací k začátkům, ale zápletka je celkem jednoduchá a opět jde jednou jen o to, aby postavy cestovaly na nějaké místo a později se dověděly, že tam stejně nemuseli jet, případně že udělali nějakou marginální chybu. "Případ Hluchavka" je malinko jednotvárný. Tu spojitost je možné hledat například s příběhem "7 křišťálových koulí", kde koneckonců také šlo o to, aby nalezli Hluchavku. Je to nadprůměr, ale prostě tomu chybí trochu náboj. Ten se pokusila dodat neskutečně výmluvná postava Serafína Lampiona, za kterého jsem musel přidat ještě 5 %.

Autor textu: Martin Štefko
02.10.2017 20:40:48
Vachuda
1.PNG
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
prime-1-studio-logo_1200x1200.png
iron-studios_0.jpg
d0c9736d6995ce5f5d1aa7ff1d60968a.jpg
SSHOT904390_03.jpg
3.jpg
bumblebee_transformers_gallery_5c4b9362d3607.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one