Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

! NOVĚ NASKLADNĚN ! Ultimátní Komiksový Komplet 1 - 120 

Poštovné již od 75 .- Kč !

Tintinova dobrodružství 17: První kroky na Měsíci

-10%
169 Kč
152 Kč
Žánr: dobrodružný, humorný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2017
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 62
Tisk: barevný
Název originálu: Les Aventures de Tintin 17: On a marché sur la lune
Vydavatel originálu: Casterman, 1954
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Hergé
Popis:
Další z komiksových dobrodružství proslulého Tintina je přímým pokračováním titulu Míříme na Měsíc. Slavného reportéra Tintina jsme opustili ve chvíli, kdy se se svými přáteli vydává v raketě k Měsíci. Netuší, že na palubě je černý pasažér, který má jediný úkol - zneškodnit posádku a raketu i se všemi technickými vymoženostmi dopravit na Zemi na území nepřátelské mocnosti. A jako vždy, úspěch celé výpravy záleží na Tintinovi a jeho věrném psu Filutovi. Komiks je proslulý reálným vykreslením přistání a pohybu na Měsíci, který byl tehdy ještě pouhou utopií.
normalni_image.php.jpg
normalni_image.php.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 17: První kroky na Měsíci 80 %

Tintinova dobrodružství: První kroky na Měsíci (Les Aventures de Tintin: On a marché sur la Lune)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2009. Původně vyšlo v roce 1954 barevně jako "On a marché sur la Lune", sedmnáctý sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 62 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Tintina, Filutu, kapitána Haddocka, Hluchavku, který pro jednou slyší normálně, a Wolffa, dalšího vědce, jsme naposledy sledovali ve chvíli, kdy se v Hluchavkou navržené raketě vydali na měsíc. Po startu však upadla celá posádka do bezvědomí a zdálo se, že se raketa řítí bez řízení kamsi do vesmíru. Takhle končil předchozí díl "Míříme na Měsíc", tedy díl, v němž se ještě posádka na Měsíc vůbec nedostala. Jak naznačuje obálka a koneckonců i název dnes recenzovaného sešitu, "První kroky na Měsíci" budou provedeny až nyní. A je na co se těšit. No dobrá, kvalitativně na tom není komiks až tak dobře, hlavně pokud se týká logiky některých prvků, ale v těchto sešitech je i docela dobrý Tintin výrazně víc než jen obyčejný průměr na poli dětského a mládežnického komiksu.

Sci-fi Hergé je dobrý. Je to z toho důvodu, že se snaží vysvětlovat, chce být logický a přesný. Tohle se mi osobně zamlouvá. Vede to sice k tomu, že se jednotlivé postavy hodně rozpovídají a toho textu je v obou komiksech ("Míříme na Měsíc" a "První kroky na Měsíci") skutečně hodně, ale je to opravdu proto, aby Hergému seděla zápletka a on podal takovou představu o Měsíci, jakou on a vědci jeho doby měli. V době psaní obou sešitů ještě nebyly do kosmu vyslány žádné americké nebo sovětské sondy, a tak jsme si jen mohli představovat (a vypočítávat), jaké je prostředí na Měsíci, jak se budou lidé na Měsíci chovat, jak se bude chovat technologie a jakou technologii bude vůbec nutné použít. To nakonec vedlo k tomu, že Hergé vytvořil skutečně uvěřitelný příběh o přistání na Měsíci, který se zase tak moc neliší od skutečnosti.

Hergé samozřejmě pořád psal příběh o Tintinovi, a tak bylo nutné dodat zápletku, kdy někdo bude vystupovat jako padouch, ale především bylo třeba přidat humor, který je pro každého "Tintina" specifický. Jenže v tomhle případě prostě až příliš zbytečně odvádí pozornost. Děj je sám o sobě celkem zajímavý a humorné scény tak vyznívají místy opravdu nemístně. Mohou za to hlavně Kadlec a Tkadlec, jejichž přítomnost v raketě je jen ukázkou toho, že vlastně všechny postavy, které se v "Prvních krocích na Měsíci" dostaly do vesmíru, by o tom nikdy nemohly ani přemýšlet. Já vím, je to Tintin, ale tentokrát mi opravdu přišlo, že všechny ty postavy jsou vtipné jen proto, že jsou idioti. Vtipy až moc jednoduché, i když dobře vystavěné.

Zápletka a prostředí pak zachraňují, co se dá. Na komiksu je vidět, že ho psal člověk, který měl k dispozici rozsáhlé rešerše a dost si o problematice zjistil. Tohle komiksu skutečně prospívá a je jen dobře, že se Hergé zase pustil do sc-fi. Po sešitu "Záhadná hvězda" jsou dva o Měsíci zatím těmi jedinými. Sci-fi se musí psát dobře, a toto je napsáno tak, že mu můžete i po letech věřit. K objevování Měsíce mimochodem nedošlo o mnoho později. Hergé se tak ukázal trochu jako vizionář, který upozornil i na stopy v Měsíci, které zde zůstanou poté, co kosmonauti odletí. Stejné je to i s Hergého komiksy. Ony jsou tu pořád a mají svůj význam, svou kvalitu. A to i přesto, že jejich tvůrce již dlouho není mezi námi.

Autor textu: Martin Štefko
02.10.2017 20:52:18
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1) (1).jpeg
190584342155193232.jpg
SA0007S_08.jpg
figurka-dusty-deadpool-deadpool-2-1.jpg.big.jpg
x_hot903249_d.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one