Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

iron_studios_statues (1).png

 ! Novinky - HOT TOYS  a  IRON STUDIOS !

The Amazing Spider-Man - Šťastné narozeniny

Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2010/9
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 158
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Straczynski, J.Michael
[kresba] Romita Jr., John
[překlad] Pavlovský, Jiří
[redakce] Gotfrid, Filip
[obálka] Romita Jr., John
Spider-Man má narozeniny. S nimi přicházejí dárky, dorty, polibky, gratulace a... konec světa?
S pětistým číslem Spider-Mana nejen přichází spousta marvelovských velikánů jako je Thor, Fantastic Four, Iron Man, Cyclops a Doctor Strange, ale Spidey se navíc podívá do minulosti i budoucnosti! Bude si muset znovu prožít nejzlomovější okamžiky svého života a znovu se utkat se svými největšími protivníky.
Šťastné narozeniny, Spider-Mane.
Doufáme, že je přežiješ.
pcs_1-1281025902.jpg
pcs_1-1281025761.jpg

Recenze: The Amazing Spider-Man - Šťastné narozeniny 80 %

Amazing Spider-Man: Šťastné narozeniny (Amazing Spider-Man: Happy Birthday)
Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo jako čísla 55 až 58 druhé řady série "Amazing Spider-Man" (později přečíslováno na 496 až 499) a čísla 500 a 501 u nakladatelství Marvel. České vydání má 158 stran.

Scénář: J. Michael Straczynski
Kresba: John Romita Jr.

Narozeniny, to je den, který by si měl člověk užít. Je to jediný den v roce, kdy se pozornost soustředí pouze na oslavence. Nebo to tak většinou bývá. Ale Spider-Man určitě není obyčejný oslavenec. Ne, nečekejte, že komiks "Spider-Man: Šťastné narozeniny" je komiksem pouze o tom, jak Peter Parker slaví narozeniny, na ty se dostane až na úplném konci, ale právě ta oslava stojí rozhodně za to. Ne, není to velká pitka, ale je zde jedna z nejkrásnějších scén, jakých se můžete ve Spider-Manově příběhu dočkat, pokud jste si hrdinu skutečně oblíbili.

Ezekiel už se nám zase někam ztratil, a tak se zdá, že přítomnost nějakého dalšího zabijáckého monstra, které je nejspíš silnější než Spider-Man, není zrovna na programu dne. Peter Parker má ale vlastní život, s kterým se musí potýkat. Je to jeho školní život, kdy se snaží o to, aby se žákům – překvapivě se soustředí hlavně na ty nadané, o těch méně nadaných se nemluví – postaral o příležitost, která by se jim jinak nedostala. Teď je v jeho hledáčku Melissa, problémová mladá dívka.

Melissa Petera Parkera zajímá hlavně proto, že má výsledky, které by se mohly promítnout do její budoucnosti velmi pozitivně. Až později zjistí, že on je vlastně důvod, proč došlo k tomu, že se do problémů dostává. Podílel se totiž na zatknutí jejího bratra. Melissa bratra, který se dostal na svobodu, hledá a právě díky tomu musí neustále čelit potížím, pro které je doslova magnetem. Ale její milý soused Spider-Man se postará o to, aby se na ni potíže nehrnuly a ona našla svého bratra. Dočkáme se i návratu Ezekiela.

Počkejte si ale na pořádný nářez, kterým je příběh "Šťastné narozeniny". Tohle je přesně to, co od Spider-Mana čekáte. Příběh je rozdělen na tři kapitoly, kdy stěžejní je především ta třetí. Teď si dovolím trochu historických fakt. V roce 1963 – konkrétně v březnu toho roku – vyšel první "Amazing Spider-Man" s pořadovým číslem 1. Na začátku roku 1999 si v Marvelu řekli, že je načase začít všechno nanovo, a tak se změnilo číslování a po sešitu s číslem 441 (vyšlo v prosinci 1998) následovalo nové číslo 1 (leden 1999). Tohle číslování ale nevydrželo příliš dlouho, celkem jen 58 sešitů. S komiksem "Spider-Man: Šťastné narozeniny" se všechno vrací do starých kolejí, čísla druhé řady 1 až 58 jsou přečíslována zpětně a komiks "Šťastné narozenin, část 3" je tak "The Amazing Spider-Man" s pořadovým číslem 500. Komiks s takovým číslem by měl stát za to, ne? A také že stojí, to mi věřte.

V tomhle komiksu se setkáte snad se všemi záporáky, co na Spideyho kdy vystartovali, a se všemi se musí znovu utkat. Vydatně mu pak přitakává Doctor Strange, kterého sice moc u Spider-Mana nemusím, ale je to docela cool chlap. Vrcholem sešitu je scéna, když Peter Parker na svých narozeninách otevře dárek od Strange a objeví se... Jen si to přečtěte, jen si to užijte. Spider-Man je šíleně mainstreamový komiks, ale to k němu prostě patří. Jeho vesmír je skvěle propracovaný, jeho mytologie už je tak široká, že si prostě musíte užívat každý zvrat, každý příběh. J. Michael Straczynksi dal navíc příběhům skutečného ducha, a takový "Spider-Man" se čte velmi dobře.

Autor textu: Martin Štefko
27.05.2019 19:53:28
Vachuda
1.jpg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
images.png
3a7874d40d6a6fdb0b6a06ee5f058cc7.jpg
Novinky
001002004438 (1).jpg
Rambo_po_v04_j.jpg
11111111.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one