Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Znovuzrození%20hrdinů%20DC%20(2).jpg

Amazing Spider-Man 4: Příčiny a následky

Žánr: akční, superhrdinský
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2008
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 140
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Straczynski, J.Michael
[kresba] Romita Jr., John
[ink] Hanna, Scott
[překlad] Pavlovský, Jiří
Popis:
Láska, smrt a Las Vegas. Petr Parker, Spider-Man, má nadpřirozenou sílu, rychlost, instinkty... a smůlu. I návštěva letištní čekárny se pro něj změní v boj o holý život. A což teprve, když se do hry vloží zelený a nepříjemně silný protivník, který nejde zabít, protože už mrtvý je. Zhruba padesát let.

Příčiny a následky jsou už čtvrtou knihou nejúspěšnější komiksové série posledních let. Po Návratu, Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnou přichází nové Spider-Manovo dobrodružství, opět od slavného spisovatele a scénáristy J. Michaela Straczynského. Spider-Man nikdy nebyl v lepší formě.
b_c2739-8a525423110f9667982117a0dd442c17.jpg
b_c2739-617133600eadf5e28ed352b2eb851372.jpg

Recenze: Amazing Spider-Man 4: Příčiny a následky 75 %

Amazing Spider-Man: Příčiny a následky (Amazing Spider-Man: Unintended Consequences)
Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2008. Původně vyšlo jako čísla 49 až 54 druhé řady série "Amazing Spider-Man" (později přečíslováno na 490 až 495) u nakladatelství Marvel. České vydání má 140 stran.

Scénář: J. Michael Straczynski
Kresba: John Romita Jr.

ZASE JEDNOU SI TROCHU VÍCE ZASPOILERUJI!
"Spider-Man: Příčiny a následky" je komiks, který v podstatě přímo navazuje na to, co se stalo v příběhu "Spider-Man: Dokud hvězdy nezhasnou". Ale "Spider-Man: Příčiny a následky" jsou příběhem, který patrně budete číst o něco radši, hlavně ve chvíli, kdy jste fandové vztahu Petera a MJ. Ano, co si budeme povídat, velká část této knihy je vlastně příjemná romance o tom, jak se ti dva zase dají dohromady. Nebudu nikomu nic nalhávat, tohle jsou prostě momenty, které Peterovi přeji. Mary Jane je neskutečně krásná, a i když se dá polemizovat o tom, jestli si ji on zaslouží, stejně se k sobě hodí.

Kniha je rozdělena na dvě části, kdy první by se dala nazvat nějak jako "Setkání pod hrozbou Dooma", druhá pak "Návrat gangsterů z minulosti". Každý příběh zabírá polovinu knihy, která tak nabízí pokaždé trochu jiný pohled na Spider-Manův svět, ale oběma se prolíná linie Petra Parkera a Mary Jane Watson a jejich obnovujícího se vztahu. Myslím, že mnoha fanoušky série je vyčítáno, že J. Michael Straczynski místy příliš zabředává do citů a vyhýbá se akci, ale především druhý příběh ukazuje, že mu akce vůbec není cizí, navíc s kresbou Johna Romity Jr. se akční panely skutečně dobře čtou.

První příběh nás zavádí k tomu, že se Peter a MJ šťastnou náhodou potkají na letišti v Denveru. Nejsou ale úplné šťastní, když zjistí, že na stejném letišti je také Victor von Doom. Moc nepomůže, že není převážen jako hrozba, ale jako účastník konference. Povstalci z Latvery jsou zde také, někteří opásaní trhavinou, a tak Peter a MJ nemohou jen tak klidně probrat své problémy. Spider-Man se musí postavit po bok Captaina Americy a postarat se o vzniklý problém.

Druhý příběh už nás posunuje trochu dál. Peter a MJ jsou zpátky v New Yorku a snaží se nějak zvyknout na společný život, který je pro ně přece jen nový. Ani jeden to nechce pokazit. Jenže testování malé atomové bomby v Nevadě přivede k životu něco, co by se dalo nazvat jako Zombie Hulk. Souboj není rozhodně jednoduchý, ale tenhle příběh funguje krásně jako sociální kritika. Kam se společnost posunula za posledních 50 let? Je to dobrý vývoj, anebo je něco špatně?

J. Michael Straczynski se v knize "Spider-Man: Příčiny a následky" vyhnul dějové linii okolo Ezekiela, což ale neznamená, že by se kvalita snížila. Spíše se soustředí na menší příběhy, jež se odehrávají na pozadí Peterova života, který prozatím nabírá ty nejlepší obrátky, jaké jen může. Je otázkou, jak dlouho mu to nakonec vydrží. Člověk nemůže čekat, že Peter bude šťastný věčně. Ale to už nás čeká sbírka "Spider-Man: Šťastné narozeniny".

Autor textu: Martin Štefko
27.09.2014 21:46:31
Vachuda
1.jpg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
Novinky
Rambo_po_v04_i-600x848.jpg
62642.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one