Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

iron_studios_statues (1).png

 ! Novinky - HOT TOYS  a  IRON STUDIOS !

Preacher/Kazatel 6: Válka na slunci

499 Kč
Vydal: BB/Art Komiks, Crew
Rok a měsíc vydání: 2010/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 240
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Ennis, Garth
[kresba] Dillon, Steve
[kresba] Snejbjerg, Peter
[překlad] Kopřiva, Štěpán
[obálka] Fabry, Glenn
Šílenství vrcholí, přátelství se rozpadá a krize narůstá. A divných lidí je kolem čím dál víc. Třeba kosmonaut, který v poušti buduje podivnou stavbu či skupina buranů se zvláštním jídelníčkem. Nemůžeme zapomenout ani na Herr Starra, který při své cestě za pomstou riskuje více než ztrátu další části těla. A možná přijde i Svatý všech zabijáků.
Garth Ennis a Steve Dillon jsou opět ve formě. A ani v této části svého brutálně-popkulturního náboženského road westernu vás nehodlají šetřit.
b_c3745-29cc27eb5dd1ac7d0aa1d0526e0a2fd4.jpg
b_c3745-beafd69e5e2bbbae685d87aa62022f99.jpg
Recenze: Preacher/Kazatel 6: Válka na slunci 75 %
Preacher: Válka na slunci (Preacher: War in the Sun)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo jako čísla 34 až 40 série "Preacher" a jednodílný speciál "Preacher Special: One Man's War" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Preacher: War in the Sun" v roce 1999 u DC Comics. České vydání má 240 stran.

Scénář: Garth Ennis
Kresba: Steve Dillon, Peter Snejbjerg a Glenn Fabry (obálky)

Nemusíte se bát, že sérii přestal kreslit Steve Dillon, když se na obálce objevilo jméno nového kreslíře, kterým je Peter Snejbjerg. Snejbjerg sbírku doplnil proto, že s Garthem Ennisem vytvořil vedlejší příběh, který nazvali "Válka jednoho muže". Jedná se o rozsáhlejší jednosešitovku, která popisuje to, proč se ze Starra stalo, co je z něj teď, i když skutečně příčiny nikdy úplně neobjevíme. Příběh stojí za to, je přesně takový, jaký očekáváme, pokud je hlavní postavou Herr Starr – brutalita, nechutnosti, úchylnosti a násilí bez jakýchkoli výčitek svědomí.

O Starrovi nemluvím na začátku zbytečně – "Válka jednoho muže" je až v závěru celé knihy –, protože v podstatě celá sbírka "Preacher: Válka na slunci" se točí okolo Starra a toho, co tentokrát provede. A je to skutečně něco. Apokalyptické události, které jsou dílem skutečného šílence. Herr Starr totiž dostane na hraní celou vojenskou jednotku, a to nikde jinde než v Údolí monumentů. Právě sem měl totiž namířeno Jesse Custer, aby zde objevil boha. Nebo aspoň něco, co je schopen mu říct tvor v jeho hlavě – Genesis.

Jesse Custer se svou malou grupou, v které – k nelibosti Tulip – zůstal i Cassidy, zamířil do Údolí monumentů, kde hodlá najít nějaké ty indiány, aby mu řekli, jak se má dostat do svého nitra a dovědět se něco o Genesis, ale i o dalších věcech. Jenže tohle vůbec není díl, ve kterém se o Genesis něco dovíme, je to díl, kde se konečně úplně zlomí všechno, co se doposud budovalo. Herr Starr totiž hodlá dostat Jesseho Custera a zastavit Svatého zabijáka a je mu naprosto jedno, jaké prostředky použije.

BACHA, SPOILERY! V tomhle díle se toho stane skutečně hodně, ale to nejdůležitější je svržení atomové bomby. Ano, je to spoiler jak blázen, ale tahle událost předznamená všechno, co se stane dál. Atomová bomba je tím katalyzátorem, který děj potřeboval. Všechno se změní a na kameni nezůstane kámen. Jesse se odděluje od ostatních, stejně tak Herr Starr, události se dostávají do úplně jiných kolejí, Jesse potkává kosmonauta, který neuspěl se svým snem a chystá se NASA ukázat, co mají udělat.
Kresba Petera Snejbjerga pro příběh "Válka jednoho muže"

Promenáda šílených postaviček pokračuje, ale příběh už se – aspoň na první pohled – dostává k tomu, co očekáváme. Konfrontace boha a Jesseho. Jestli jsme si ale mysleli, že to bude takhle jednoduché, to rozhodně ne. Čeká nás totiž nejobsáhlejší sbírka "Preacher: Spása", která je tak neskutečně velkou odbočkou, až to pěkné není. Užijte si ale "Preacher: Válka na slunci", hlavně pak poslední kapitolu klasického příběhu, kde se můžete těšit na Prdelmana a jeho trápení.

Autor textu: Martin Štefko
09.09.2016 22:15:16
Vachuda
1.jpg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
images.png
3a7874d40d6a6fdb0b6a06ee5f058cc7.jpg
Novinky
001002004438 (1).jpg
Rambo_po_v04_j.jpg
11111111.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one