Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

iron_studios_statues (1).png

 ! Novinky - HOT TOYS  a  IRON STUDIOS !

Preacher/Kazatel 2: Až do konce světa

299 Kč
Vydal: Crew, BB/Art Komiks
Rok a měsíc vydání: 2006
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 128
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Ennis, Garth
[kresba] Dillon, Steve
[lettering] Kozák, Jan
[coloring] Rambo, Pamela
[coloring] Hollingsworth, Matthew
[překlad] Kopřiva, Štěpán
[obálka] Fabry, Glenn
Jesse Custer už přežil setkání s rasistickým šerifem, Svatým zabijákem i sadistickým úchylným vrahem a jeho pátrání po Bohu pokračuje. Nyní mu však šlapou na paty nemilosrdné stíny z minulosti, kterým je lepší nezadávat důvod k vzteku. A babička se na svého vnuka bohužel velmi zlobí...
6222_1.jpg
Recenze: Preacher/Kazatel 2: Až do konce světa 95 %
Preacher: Až do konce světa (Preacher: Until the End of the World)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2006. Původně vyšlo jako čísla 8 až 12 série "Preacher" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Preacher: Until the End of the World" v roce 1997 u DC Comics. České vydání má 128 stran.

Scénář: Garth Ennis
Kresba: Steve Dillon a Glenn Fabry (obálky)

První díl nás seznámil s postavami, které se téměř okamžitě stanou vašimi oblíbenými. Co by se vám také nemělo líbit na reverendovi, který se utápí v alkoholu a rozdává si to jako gigolo na extázi, navíc je schopný vám vrazit takovou, že si budete zuby vyndavat ze zadku? To ani nemluvím o tom, že zrovna získal hlas boží. Co teprve jeho parťáci – nymfomanka se zabijáckými schopnostmi Tulip anebo volnomyšlenkářský irský přistěhovalec Cassidy, který je, jen tak mimochodem, upír.

Osazenstvo se smířilo s tím, co je Cassidy zač, ale mezi Tulip a Jessem jsou nevyjasněné záležitosti. Jesse se dověděl, že Tulip se měla stát nájemným vrahem, ale nějak jí první zakázka nevyšla. Přesto je překvapen, na jakou dráhu se jeho láska, kterou nějakou dobu neviděl, dostala. Tulip by pak ráda znala důvod, proč se nějakých pět let neviděli. Jesse ji prostě nechal trčet na jedné z jejich cest, nic neřekl, prostě zmizel. Od člověka, kterého milujete, podobné jednání neočekáváte.

"Preacher: Až do konce světa" je příběhem právě o tom, co se s Jessem posledních několik let dělo, a proč se z člověka, který byl tak skvělým zlodějem aut a kriminálníkem, stal reverend. Je to příběh zajímavý a já musím říct, že je to jeden z nejsilnějších příběhů, které se během celého čtení série "Preacher" dozvíme. Jeho krása tkví v jeho zrůdnosti, ale i nostalgii, kterou nám představuje. Jesse neměl jednoduchý život a právě zde odhalíme, co všechno příšerného se mu přihodilo.

Garth Ennis má dar – měl dar? – vytvořit postavy, které jsou reálné, ale zároveň takové, které s realitou nemají příliš společného. Jednou z těch méně realistických je T. C., který je šílený vidlácký zoofil. Na druhou stranu, jak víte, že nikdo takový není? Jeho opakem je Jody, násilnický bastard, který přesně ví, co dělá. Je to šílenec, který oddal život službě Jesseho babičce a je pro ni ochoten udělat cokoli, skutečně cokoli. Tou nejděsivější postavou je ale právě babička. Na první pohled jen neidentifikovatelně stará žena odsouzená na invalidní vozík, ale ve skutečnosti ta největší příšera celé série.

Série "Preacher" se nám nikam moc nepohnula, ale odhalení minulosti je dostatečně silným příběhem, hlavně proto, že se odehrává na pozadí přítomnosti, kde se Jesse ke starým známým – ke své rodině – vrací, aby s nimi konečně mohl skoncovat. Má to jediný problém, protože Tulip je zastřelena. Ale copak náš bůh není laskavý? Není milosrdný? Ano, obrat tu jeden je, a to obrat pořádný, a poprvé se setkáváme s tím, po kom Jesse celou sérii jde – ano, bůh se nám zjeví. Poprvé a ne naposled.

Pro mě osobně je "Preacher: Až do konce světa" jednou z nejlepších knih, co v sérii vyšla. Jesseho osud je zajímavý, proměňuje ho v lidskou bytost, která pro mnohé mohla být nepřístupná, protože měl ten svůj drsný look, nemluvě o tom, že je reverendem, co sem tam na potkání někoho zmlátí a někdy i zabije. Ale od této chvíle je jen dítětem, co se snaží najít aspoň trochu té pravdy, zjistit, kde je ten parchant, který všechno to utrpení přinesl na něj i na zbytek světa. Je to jen dětská pomsta nebo cesta kovboje? Rozhodněte si sami.

Autor textu: Martin Štefko
09.09.2016 22:14:06
Vachuda
1.jpg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
images.png
3a7874d40d6a6fdb0b6a06ee5f058cc7.jpg
Novinky
001002004438 (1).jpg
Rambo_po_v04_j.jpg
11111111.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one