Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

66049379_10156349719647344_5356943825891753984_n.jpg

 ! Novinky - HOT TOYS  a  IRON STUDIOS !

-10%
349 Kč
314 Kč
Žánr: městská fantasy
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2006
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 128
Tisk: barevný
Název originálu: Hellblazer: Hard Time
Vydavatel originálu: Vertigo (DC Comics), 2001
Autoři:
[scénář] Azzarello, Brian
[kresba] Corben, Richard
[lettering] Tejnická (Sarah), Alena
[coloring] Sinclair, James
[překlad] Kopřiva, Štěpán
[redakce] Pavlovský, Jiří
[obálka] Bradstreet, Tim
John Constantine musí čelit peklu, s nímž se ve své dlouhé kariéře ještě nesetkal... věznici s maximální ostrahou... brutálnímu místu, ovládanému brutálními lidmi, kde se jakákoliv slabost trestá smrtí... anebo něčím horším. Aby přežil, bude se muset Constantine naučit zákonům, které platí v tomto zákeřném bludišti nemilosrdných gangů, drsných bachařů i těch, kdo ve skutečnosti tuto věznici řídí. Ovšem jakmile si tyto zákony osvojí, rozhodne se Constantine naučit ostatní nová pravidla. Jiné hry. Jeho hry. A pak to začne být vážně zajímavé...
7292_3.jpg
7292_2.jpg
Recenze: Hellblazer: Těžké časy 70 %
Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2006. Původně vyšlo jako čísla 146 až 150 série "Hellblazer" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics). Souborně v originále komiks vyšel jako "Hellblazer: Hard Time" v roce 2000 u Vertiga.

Scénář: Garth Ennis
Kresba: John Higgins

Paranormální detektiv John Constantine je zpátky na scéně, i když je pravdou, že on je na scéně neustále, jen u nás se moc nevydával. "Hellblazer: Těžké časy" vyšel už v roce 2006, rok potom, co u nás vyšla první komiksová kniha s Johnem – "Hellblazer: Syn člověka". O knihu "Hellblazer: Těžké časy" se postaral scenáristicky můj oblíbenec Brian Azzarello, který dokázal zázraky s téměř každou sérií, do které vstoupil, a nejinak je tomu i v současnosti, kdy píše novou verzi "Wonder Woman" v rámci gigantického restartu společnosti DC Comics, nazvaného "The New 52". Jako kreslíř se k Brianovi přidal Richard Corben, kterého můžeme znát z povídky "Makoma", jež je součástí sbírky "Hellboy: Pražský upír a další povídky".

John Constantine se dostal do skutečných potíží. Shledáváme se s ním ve chvíli, kdy nastupuje do vězení za čin, který nám není znám, ale je nám odtajněno, že za to dostal pětatřicet let. Nic pěkného to být nemohlo. Ve vězení má zažít těžké časy, jak nám název knihy naznačuje, ale ve skutečnosti se jedná o těžké časy pro všechny ostatní. I když i John si svoje užije.

Vězení je svinské prostředí, co si budeme povídat, a není nijak těžké v něm přijít o život. Brian Azzarello tohle ví, a dokázal to i svým nejlepším a jen těžko překonatelným epickým kriminálním thrillerem "100 nábojů". Kriminálníci mu prostě jdou a dokazuje to každou postavou, kterou ve vězení potkáváme. Všichni trestanci – no dobře, všichni úplně ne – jsou hajzlové, kterým je všechno ukradené, kromě jich samotných. Každý chce vězení nějak přežít, někteří si chtěj užít a ti, co jsou na vrcholu hierarchie, si užívají pořádně. Dosáhli něčeho, co se jim venku nepodařilo – mají moc a mohou ovládat. Jejich moc je v base poměrně rozsáhlá.

Brian Azzarello vytvořil prostředí dokonale a pokračuje v "Hellblazerovi" takovém, v jakého jej proměnil Garth Ennis. John je drsňák, který se nebojí činů, jež jsou za hranicí dobrého vkusu, i když nikdy nezajde tak daleko, aby ublížil těm, kteří si to nezaslouží – alespoň ne úmyslně. Každý svůj čin ve vězení doprovází tím, že z toho má vlastní prospěch, i když i on dostává ochutnat hořkosti života. Prohlídka tělních dutin není nic úžasného, a to ani nemluvím o tom, že je zavřen na samotku, kde si musí odpykat trest za zabití bachaře. Ale vězení není fér. Přesvědčují se o tom všichni, kteří se postavili Constantinovi na odpor. Poslední pátý sešit této knihy nám prezentuje dokonalá jatka.

Brian Azzarello mě nezklamal, ale musím říct, že se mi úplně nezamlouvala kresba Briana Corbena. V "Hellboyovi" mi vůbec nevadil, ale tady... Richard má styl, který je mírně podobný Robertu Crumbovi, což není úplně na škodu, jen některé obličeje jsou spíše karikaturami, které se mi k tomuhle komiksu úplně nehodí. Hlavně v případě Constantina mi přijde, že kreslíř docela ulítával. ale tohle je spíš můj problém, že jsem Corbenovi nepřišel na chuť.

Na první knize, která u nás byla vydána - "Hellblazer: Syn člověka" - mě zklamal scénář. V tomto případě je to kresba, která mi prostě úplně nesedí. Brian Azzarello má v "Hellblazerovi" poměrně hluboké myšlenky, a i když není příběh nijak objevný, prostě mi sedl. Jen ta kresba to úplně nedoplnila, snad až na tu pátou kapitolu, která prostě stojí za to po všech stránkách. Překlad je klasicky výtečný a není mu co vytknout. Člověk si uvědomí, jak je čeština krásný jazyk a kolik sprostých slov vlastně má.

Autor textu: Martin Štefko
28.08.2015 18:41:00
Vachuda
1.jpg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
images.png
3a7874d40d6a6fdb0b6a06ee5f058cc7.jpg
Novinky
001002004438 (1).jpg
Rambo_po_v04_j.jpg
11111111.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one