Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

133685768_10157717227487344_6751584146241152069_n.jpg
-10%
699 Kč
629 Kč
Žánr: akční
Vydal: Martin Trojan-3-Jan
Rok a měsíc vydání: 2013/3
Vydání: 1.
Vazba: vázaná v pevných deskách
Format: 255 x 325 mm
Počet stran: 128
Tisk: barevný
Název originálu: Hard Boiled
Autoři:
[scénář] Miller, Frank
[kresba] Darrow, Geof
[lettering] Trojan, Martin
[překlad] Dort, Václav
[obálka] Darrow, Geof
[grafické úpravy] Dort, Václav
Strhující akční jízda plná násilí, krve a robotů. Komiks získal v roce 1991 ocenění Eisner Award (Komiksový Oscar) v kategorii nejlepší scenárista/výtvarník. Drsná škola (v originále Hard Boiled) byla inspirována povídkou Philipa K. Dicka (Blade Runner) Elektrický mravenec. Komiks napsal úspěšný scenárista Frank Miller, autor Sin City, 300: Bitva u Thermopyl. Komiks uchvacuje více než dvacet let od svého vzniku svojí maniakálně detailní kresbou Geofa Darrowa. Jeho kresby ovlivnily výtvarnou stránku filmu Blade Runner, později se Darrow přímo podílel na výtvarných návrzích filmu Matrix.Detailní kresba vyniká v tomto vydání díky velkému formátu a především digitální restauraci, která vznikala v České republice přes dva a půl roku. Jedná se tak o světovou premiéru.
56789.JPG
123456.JPG

Recenze: Drsná škola - 100 %

Vydalo Comics Centrum ve velkém formátu a v pevné vazbě v roce 2013, původně vyšlo jako třídílný komiks v letech 1990 až 1992 u Dark Horse (každý rok jeden díl, což bylo dáno náročností kresby).

Scénář: Frank Miller
Kresba: Geof Darrow

Když se objevily první zprávy o tom, že Comics Centrum vydá legendární komiks Franka Millera a Geofa Darrowa, převládaly nadšené reakce. Ale s touto informací se ještě objevila zpráva o tom, že rekonstrukce tohoto komiksu trvala více jak dva roky. Okamžitě jsem na různých stránkách četl narážky na to, jak bude stejně komiks vypadat na nic, jak si dělá Comics Centrum politiku pro sebe a jak výsledek bude vidět minimálně. Jsem rád, že vydání komiksu všem těmhle předsudkům zavřelo ústa.
„Drsná škola“ je jednoznačně jedním z nejprofesionálněji provedených komiksů, které u nás vyšly. To, že kniha byla rekonstruována tak dlouho, je na ní pořádně vidět. Kromě toho, že se Comics Centrum postaralo o pevné desky, kvalitní papír, prostě pevnou vazbu, největší devizou tohoto komiksu je skutečnost, že má opravdu velký formát. Zhruba stejná velikost jako „300“, ale s tím rozdílem, že je komiks na výšku. Díky tomuto formátu úžasné kresby Geofa Darrowa skutečně vyniknou.

Frank Miller je skvělý scénárista, o tom jsem stále přesvědčen, i když v posledních letech nám to moc nedokazuje (viz „Holy Terror“), ale komiks „Drsná škola“ by nikdy nebyl tak velkým dílem, kdyby ho nekreslil Geof Darrow. Snad možná, kdyby se do díla pustil Moebius, jehož vliv je na Darrowově kresbě jasně patrný. Dovolím si tvrdit, že detailnější a propracovanější kresbu jste skutečně viděli jen málokdy. Panely nejsou obyčejné panely, jedná se o obrazy s naprosto neuvěřitelnými detaily. V zapadlých uličkách se můžete bavit tím, že budete počítat, kolik je zde použitých kondomů, ve větších záběrech zase sledujete dokonalost kreativity v tom, jak každý člověk dělá něco jiného, jak jsou jednotlivé detaily propracovány skutečně do toho posledního. Když něco exploduje, všude lítají kousky cihel a je jich opravdu hodně. Neuvěřitelné.

Pokud budete komiks číst jako knihu, zážitek nebude takový, ale pokud se zastavíte u každého panelu, budete se dívat na každý jeho prvek, uvědomíte si, že nakreslit něco podobného a tak rozsáhlého, bylo skutečně Sisyfovskou prací. Jejím výsledkem je ale něco jedinečného. Ať už se podíváte téměř na jakoukoli Darrowovu kresbu, pochopíte, že ten člověk musí mít fantazii, která nezná mezí. Pokud se vám bude zdát cena komiksu „Drsná škola“ vysoká (a myslím, že není), zkuste do knihy nahlédnout a trochu se jí pokochat. Jestli jste milovníci komiksu, jediné prohlédnutí vám bude stačit k tomu, abyste pochopili, že tohle je skutečně něco unikátního.

Geof Darrow zastínil Franka Millera, i když samozřejmě ani bez něj by něco podobného nevzniklo. Pro scénáristu muselo být naprosto úchvatné sledovat, jak jeho scénář dostává tyhle rozměry. Komiks je adaptací jedné povídky Philipa K. Dicka s názvem „Elektrický mravenec“. Dick je specifickým autorem, ale komiksu se dokonale podařilo převzít jeho myšlenky schizofrenie a paranoii, jeho vize budoucnosti, kde člověk má místo velmi nejisté. Tohle vše v obalu násilí a destrukce. Skvělé. Prostě skvělé!

Autor textu: Martin Štefko
03.01.2019 20:20:08
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
logo-ironstudios.png
3a7874d40d6a6fdb0b6a06ee5f058cc7.jpg
Novinky
spider-man-2099-black-suit-toy-fair-exclusive-hot-toys-bunker158-5.jpg
SSHOT904937_0.jpg
thanos__gallery_5ca269915e400__55336.1554156684.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one