Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

66049379_10156349719647344_5356943825891753984_n.jpg

 ! Novinky - HOT TOYS  a  IRON STUDIOS !

-10%
399 Kč
359 Kč
Vydal: BB/Art Komiks, Crew
Rok a měsíc vydání: 2009/11
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 128
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Wood, Brian
[kresba] Burchielli, Riccardo
[kresba] Wood, Brian
[lettering] Suchý, Petr
[překlad] Podaný, Richard
[redakce] Janiš, Viktor
[obálka] Burchielli, Riccardo
Války v zámoří zaměstnaly armádu i Národní gardu natolik, že vláda USA zanedbala víc než reálnou hrozbu protivládních bojůvek a milicí rozptýlených po celé zemi. A spící obr se probudil a rozpoutal druhou občanskou válku, která se ustálila na vratké linii příměří: na Manhattanu. Nebo, jak se mu dnes říká častěji, v demilitarizované zóně: DMZ.
Matty Roth, naivní a ctižádostivý fotoreportér, dostane vysněnou práci: má doprovodit zkušeného válečného dopisovatele do centra DMZ. Brzy se ale začnou dít hrozné věci a Matty se ocitne sám, ztracen ve světě, který dřív vídal jen v televizi.
Tady má na vybranou: buď se pokusí z ostrova nějak dostat, anebo využije situace, za kterou by většina novinářů zabíjela, a vybuduje si kariéru. Jenomže aby to či ono dokázal, musí nejdřív v divočině válečné zóny přežít – až pak bude všem moct povědět pravdu
Recenze: DMZ 1: Válečná zóna 80 %
DMZ: Válečná zóna (DMZ: The Hidden War)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s nakladatelstvím Crew v brožované vazbě v roce 2009. Původně vyšlo jako čísla 1 až 5 série "DMZ" u Vertiga (odnož DC Comics). Souborné vydání vyšlo u Vertiga poprvé v roce 2006. České vydání má 128 stran.

Scénář: Brian Wood
Kresba: Riccardo Burchielli a Brian Wood

Měli jsme tu recenze na komiksy ze série "Transmetropolitan", kde je v hlavní roli jeden velmi speciální novinář, který dokáže lidi vážně vytočit, ale zároveň mu jde o pravdu a o to, aby ji lidem prezentoval. Podobné je to i se sérií "DMZ". "DMZ: Válečná zóna" nám představuje mladého muže, Mattyho, který se spíš náhodou dostává přímo do válečné zóny a z obyčejného poskoka se najednou má přetvořit ve skutečného novináře, který podává zprávy z místa, kde by nikdo nechtěl žít.

Budoucnost, kterou nám Brian Wood prezentuje, není budoucnost, kterou bychom viděli rádi. Nebo když ne my, tak Američané určitě ne. Představte si, že se z jejich nejskvostnějšího města – New Yorku – stane válečná zóna. Jak se píše v textu ke knize, Amerika si tak dlouho válčila venku, až doplatila na to, že má problémy i ve svém středu. Propukla nová občanská válka, která znamenala jediné – Manhattan se stane místem, které bude připomínat ta nejhorší bojiště.

Brian Wood si dovolil dost, co si budeme namlouvat. Udělat z Manhattanu demilitarizovanou zónu (odtud DMZ) je odvážné. Místo, které je všemi Američany považováno za ukázku toho, kam až to mohou dotáhnout. Je to místo boháčů, místo pravých Američanů. Aspoň na první pohled. Ale Wood není pouze kritický. Ukazuje i na sílu New Yorku, na to, že taková místa jako Ground Zero jsou stále nedotknutelná. Ani on by si na ně nedovolil vztáhnout ruku.

Matty, naše hlavní postava, je asistentem, neplaceným, v jedné společnosti, která vysílá reportéra, aby zmapoval oblast Manhattanu, což rozhodně není žádná sranda, protože nikdo pořádně neví, co se tam vlastně děje. Přistání není zrovna hladké, a tak je nakonec Matty tím jediným, kdo přežije. Je odříznut od světa, nemá přístup k ničemu, na co byl zvyklý, všechno je jinak a jediné, o co skutečně jde, je jeho život. Dokáže přežít v novém Manhattanu? A dokáže o tom psát?

"DMZ: Válečná zóna" není žádným nadupaným akčním komiksem. Brian Wood je spíše člověk, který se zamýšlí nad tím, co by mohlo být, kdyby... Není to jen kritika Američanů, je to sociální kritika obecně. Co jsme schopni udělat pro to, abychom přežili? Jak daleko zajdeme? Zbavíme se všech hodnot, které nás společnost učí? Mají ty hodnoty vůbec nějaký smysl? Tenhle komiks donutí přemýšlet, navíc kresba, která je propojením Burchielliho a místy i Woodových vlastních panelů, je naprosto dokonalá pro vizi poměrně depresivního světa, vlastně jen jednoho města.

Autor textu: Martin Štefko
25.01.2019 19:59:34
Vachuda
1.jpg
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368.jpeg
images.png
3a7874d40d6a6fdb0b6a06ee5f058cc7.jpg
Novinky
001002004438 (1).jpg
Rambo_po_v04_j.jpg
11111111.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one