Znovuzrození hrdinů DC.png
Specializovaný prodej komiksů a figurek !
169350992_10157941835007344_1701941879726923978_n.jpg
161557706_10157899713652344_6172225396136941988_n.jpg
173755439_10157957726967344_4843987107687406205_n.jpg
Novinky
14949.jpg
Iron-Studios-Red-Skull-Statue-003.jpg
99 Kč
Žánr: magazín
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2013/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 210 x 295 mm
Počet stran: 72
Tisk: barevný + černobílý
Autoři:
[scénář] Grant, Alan
[scénář] Nelson, Arvid
[kresba] Bisley, Simon
[kresba] J, Eric
[lettering] Tejnická (Sarah), Alena
[překlad] Šmíd, Darek
[překlad] Kotrle, Petr
[redakce] Litoš, Petr
[obálka] Bisley, Simon
Popis:
Nová, od základu překopaná Crew.
V prvním čísle se na vás vyvalí Rex Mundi - první díl mysteriózního thrilleru ve stylu Šifry mistra Leonarda odehrávajícího se v alternativní Evropě začátku 20. století. A jelikož temná kriminálka z indiánské rezervace Skalpy začne až v příštím čísle, tak se k Rex Mundi přidává jako samostatný příběh monumentální souboj dvou nekompromisních bijců dlouhý přes 40 stran – Lobo versus Batman. Řežba v podání námi oblíbeného Simona Bisleyho.
b_c4879-e08ea4f001be62ef962bb098e03bb9ff.jpg
b_c4879-86a20cabea3a9f77d6f0475acd587105.jpg

Recenze: CREW² 35 65 %

Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2013. Vydání má 72 barevných stran.

Obsah čísla:
Fungl nový úvodník (Jiří Pavlovský)
Drůbky (něco málo o komiksech, které číslo obsahuje)
Rex Mundi 1 (Scénář: Arvid Nelson, kresba: Eric J)
Batman versus Lobo (Scénář: Alan Grant, kresba: Simon Bisley)


Nová Crew a její nový formát byly oznamovány poměrně dlouho dopředu. "Crew2 č. 35" vyšla poměrně rychle poté, co se na trhu objevila "Crew2 č. 34". Bylo to nejspíš dáno tím, že třicet čtyřka už byla nějakou dobu připravována, ale nakladatelství se zároveň chtělo poměrně rychle dostat na trh s novým číslem, které by ukázalo, že nová "Crew" může být skutečně ještě lepší, zajímavější a že má čtenářům co nabídnout. O tom nelze pochybovat, na druhou stranu si myslím, že zde budou tací, kterým se nová podoba magazínu nebude úplně zamlouvat. Důvodů je hned několik, ale nejprve k tomu, jaká vlastně je nová podoba "Crew na kvadrát".

Cílem bylo vytvořit magazín, který bude více barevný a bude obecně zajímavější pro komiksové publikum. To vedlo k tomu, že se nakladatelství rozhodlo, že bude do magazínu zařazovat příběhy na pokračování. Nakladatelství Crew tak může představit zajímavé série, u nichž si není jisté, jestli by se uchytily. Takhle vyjde v každém čísle jeden díl komiksu a postupně v šesti číslech se tak může uzavřít jedna kniha, jež by pak byla vydána. Pokud bude mít úspěch, může se pokračovat ve vydávání dalších dílu, ale to již normálně, knižně. Pokud série úspěch mít nebude, no tak sbohem a šáteček. Nedá se nic dělat, ale na druhou stranu se "Crew2" stane výborným testovacím prostředím nových zajímavých komiksů.

"Crew2 č. 35" je ještě takový trochu hybrid, i když mnohem blíže má k novému formátu. Nejsou zde žádné publicistické články, a to je první věc, která může některým čtenářům vadit. Sešit je totiž skutečně jen o komiksu, pouze dvě stránky jsou textové - úvodník a krátké představení komiksů v tomto čísle. Osobně jsem za tento formát docela rád. Barevných stránek je skutečně hodně, jsou barevné všechny, což je jednoznačně pozitivum. Navíc, co si budeme povídat, na internetu je v současné době tolik informací, tolik publicistiky v oblasti komiksu, že ti kvalitní autoři si zde svoje místo již našli a své články na webu prezentují. V tomhle bych zase takový problém neviděl. Co může trochu zamrzet, to je fakt, že komiks, by se měl v následujících číslech dělit pouze na čtyři části - krátké textové pasáže (úvodník, představení komiks), jeden díl jedné vybrané série, jeden díl druhé vybrané série a jeden komiks navíc. Je otázka, jestli se znovu dostane i na krátké komiksy, které "Crew" a "Crew2" dříve představovaly, anebo zůstane jen u těch delších. Je pravdou, že ty kratší příběhy nikde jinde asi neuvidíme, tedy alespoň ty překladové. Na druhou stranu je tu možnost pro nadšence, aby zkusili na svět přijít s novým magazínem, který by dokázal ty krátké představovat.

Co si od "Crew2" každý slibuje, to je asi na něm. Já osobně jsem spokojený s tím, co jsem dostal. Tedy více méně. Zamlouvá se mi formát, který byl zvolen, i když zde pro některé čtenáře mohou být další nedostatky. První je hned v úvodním komiksu, tedy v prvním díle "Rex Mundi". Komiks se sám o sobě rozjíždí dobře. Jsme vsazeni do tajemné situace, kde nevíme, co očekávat. Navíc se příběh odehrává v alternativních 30. letech minulého století ve světě, kde vládne církev a kde není magie jen pověrou a prvkem fantasy. Sledujeme detektiva, který má zjistit něco o tom, co se stalo s jedním zmizelým svitkem. Podle všeho půjde o historický thriller, který je samotným vydavatelstvím přirovnán k "Šifře mistra Leonarda". Snažte se ale srovnávat spíše s románem, nikoli s filmovou adaptací.

"Rex Mundi" může nadchnout, jeho rozjezd je velmi dobrý, ukončení přesně takové, abyste se těšili na to, co bude dál. Já se těším. Jenže je tady jeden menší zádrhel. Crew přidala k sešitu ještě stránku kupónů, což je sice paráda, ale jsou zde kupony i na sebrané vydání prvních šesti sešitů Rex Mundi a také první knižní sbírky "Skalpů", které začnou vycházet s příštím číslem "Crew 2". To znamená, že v "Crwi" vyjdou všechny sešity, které následně vyjdou knižně. Jeden by si mohl říct, proč by to měl kupovat dvakrát? A tak se jistě najdou tací, kteří si koupí pouze Crew, anebo pouze knižní vydání obou komiksů. Není se čemu divit. Ne každý komiksář má rozpočet natahovací. Na druhou stranu je záslužné, že Crew dalo na knižní podobu komiksů slevu, a to 5 % na každý sešit, takže celkem, pokud vyjde šest sešitů, dá se sleva načíst až na hodnotu 30 %, což není k zahození. Navíc, tohle je celkem blízko americké praxi, kdy je naprosto běžné, že komiksy vycházejí napřed sešitově a pak i souborně v paperbacku nebo v pevných deskách. Ale je na každém, co si koupí.

Ke komiksu "Rex Mundi" se ještě budu moct vrátit s dalším číslem, a tak bych se spíš věnoval komiksu druhému, kterým je uzavřený příběh "Batman versus Lobo". Tohle je pro mě osobně kámen úrazu. Lobo jednoduše není postava, kterou bych nějak zbožňoval. Je to sice postava zajímavá, už jen z toho, jak vypadá a že je v podstatě nesmrtelný, také je to neskutečný drtič a kydlič, ale pořád mám pocit, že je to jen splněná fantazie těch, kdo chtějí nějakého šílence bez toho, aby k němu byl napsaný i dobrý příběh. Tím pro mě bohužel "Batman versus Lobo" není. I když je tam Batman, zaměřeno je hlavně na Loba a jde o to, že Lobo má Batmana zabít, protože si ho na to najal Joker. Fajn, dobře, Bisleyho kresba je místy naprosto skvělá, to jak tím svým psycho stylem dokáže zachytit výrazy, to je naprosto neskutečné, ale to všechno je zabito v pointě, která je prostě dětinsky jednoduchá. Skoro jako kdyby to chtělo odkázat na klasický seriál s Adamem Westem. Jasně "Batman versus Lobo" není komiks, který by byl tak strojený, ale ten konec je prostě hloupý. V rámci vyznění příběhu je to už celkem na pováženou.

Bisleymu se však nemůže říct, že by zklamal. Jeho panely, kde zobrazuje drsné násilí, jsou nezapomenutelné a místy jsem se, právě díky kresbě, docela dobře bavil. Jinak ale musím říct, že vkusem se mi tenhle příběh netrefil do noty. "Crew2 č. 35" je však jinak jako celek, pro mě velmi dobrým počinem a líbí se mi, jakou cestou se vydavatelství dalo. Doufám, že bude prodejnost dobrá, protože myšlenka s představením méně známých, ale zajímavých sérií je pr náš malý trh skvělá. Doplnění o nějaký komiks navíc je pak jen dobrým bonusem. "Crew2 č. 36" je připravovaná na srpen a myslím, že je na co se těšit, už jen podle toho, co slibuje obsah - tentokrát to bude opravdu jen o komiksech - "Rex Mundi 2", "Skalpy 1" a "Anita". "Crew2 č. 35" je začátkem nové éry magazínu, ale zatím je ještě v přerodu. Další číslo rozhodne, jak tento přerod dopadl.

Autor textu: Martin Štefko
26.04.2016 19:56:07
Vachuda
hot-toys.png
PD1554383978h7E.jpg
iron_studios_-_freddy_6_480x480@2x.jpg
8c93a606d6467e3620b15ac0a020530c.jpg
Výstřižek.PNG
Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one