Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Vážení čtenáři ,
velmi Vám děkujeme za Váš zájem a příznivé ohlasy na kolekci  MARVEL. Pro velký úspěch bude vydáno dalších 60 čísel  až do čísla 120 !

55.jpg

Green Lantern: Tajemství původu

Kód: Movie Video Trailer
-10%
399 Kč
359 Kč
Žánr: akční, superhrdinský
Vydal: BB/Art Komiks, Crew
Rok a měsíc vydání: 2011/2
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 255 mm
Počet stran: 176
Tisk: barevný
Název originálu: Green Lantern: Secret Origin
Autoři:
[scénář] Johns, Geoff
[kresba] Reis, Ivan
[překlad] Klíčník, Richard
[redakce] Podaný, Richard
Předtím, než se stal největším z Green Lanternů… A ještě předtím, než se znovuzrodil jako nejmocnější ochránce univerza, nebyl Hal Jordan víc než prachsprostý testovací pilot bez letadla s mizivými vyhlídkami na návrat do vzduchu – až do okamžiku, kdy mu umírající mimozemšťan Abin Sur předal Prsten moci, nejsilnější zbraň vesmíru.

Nad známým příběhem Hala Jordana se ale vznášejí nejasnosti. Na cestě k jejich objasnění se musí utkat s vražedným monstrem, které zná temnou stránku Strážců vesmíru a proroctví o konci všeho živého v něm. Než se Hal postaví věštbě a odhalí záhadu Nejčernější noci, musí nejprve odhalit pravdu a poznat své Tajemství původu.

Poprvé se českým čtenářům dostává do rukou Green Lantern – jedna z nejslavnějších postav universa nakladatelství DC. Ochránce země i vesmíru s všemocným prstenem síly. Odhalte i vy jeho Tajemství původu.
ob1_2433.jpg
b_c4001-a075f37f4fc40f9cbd4e03d35e340173.jpg
Recenze: Green Lantern: Tajemství původu 80 %
Green Lantern: Tajemství původu (Green Lantern: Secret Origin)
Vydalo nakladatelství BB/art ve spolupráci s Crew v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo jako čísla 29 až 35 série "Green Lantern" (konkrétně se jedná o čtvrtou řadu tohoto jména) u DC Comics.

Scénář: Geoff Johns
Kresba: Ivan Reis, Oclair Albert a Julio Ferreira

Green Lantern není právě superhrdina, který by byl v České republice příliš známý, ale s rokem 2011 se to přece jen trochu zlepšilo. Kromě toho, že u nás vyšel první komiks, který se tomuto superhrdinovi věnuje přímo (první zmínka se odbyla už v komiksu „Hitman“, který u nás vychází poměrně pravidelně), do našich kin se dostal také dost příšerný snímek "Green Lantern" s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli. Vzhledem k tomu, že Green Lantern je jedním z nejdůležitějších superhrdinů DC univerza, rozhodně by si zasloužil lepší film.

Komiks "Green Lantern: Tajemství původu" je komiksem, který v USA vyšel v roce 2008 a odhaluje nám, jak se jedním z Green Lanternů stal Hal Jordan, který nám byl představen i ve filmu. Hal Jordan je bývalý pilot, který se do kokpitu dostal navzdory tomu, že matka si něco takového nepřála. Sám byl totiž svědkem, jak se jeho otec ve stíhačce zabil. Toto trauma si nese s sebou, stejně jako špatné svědomí z toho, jak se zachoval ke své rodině, kterou opustil v té nejtěžší chvíli. Hal Jordan má lidské rozměry, což je pro komiks rozhodně podstatné, především pokud se jedná o pokračující sérii, která má udržet čtenářovu pozornost po desetiletí.

"Green Lantern: Tajemství původu" se zaměřuje hlavně na Hala Jordona a na to, jak se z něj stane Green Lantern. Nezasloužil si to, ale byl prostě vybrán. Čirou náhodou. Musí se se svým úkolem smířit. Geoff Johns překvapil tím, že se v komiksu příliš nezabývá tím, jaký je jeho výcvik, akční scény jsou upozaděny a jde hlavně o lidskou a psychologickou rovinu. Ale přesto není příběh nudný, to ani omylem. Seznámíme se se všemi důležitými postavami, které jsou dlouholetým fanouškům známé, pochopíme základy, které se týkají světa Lanternů a pochopíme i mytologii, která se kolem toho celého vrší.

V příběhu vystupuje poměrně velké množství postav, seznamujeme se s Green Lanterny, kteří nejsou ani trochu lidští, čímž Green Lantern odkazuje na klasické komiksy 60. let, kdy platilo "čím exotičtější, tím lepší". Ve vesmíru existuje nespočet světů a mimozemšťani mají roztodivné podoby. Většinou se ale shodnou na jednom – chodí po dvou nohách a jsou to silně myslící bytosti. Nikdy však nejde pouze o Lanterna, důležitý je především prstem, který dokáže vytvořit jakékoli konstrukty, které si jen Green Lantern pomyslí. Prsten dává Lanternovi sílu, on mu umožňuje strážit zlo, kterého je vesmír plný.

Komiks, který byl vydán kooperací BB/artu a Crew je ukázkou toho, že "Green Lantern" má obrovský potenciál, příběh může být rozehrán do všech možných směrů. Jeho epičnost je neskutečná. Proč se soustředit jen na jednu postavu, když vesmír je jich plný? "Green Lantern: Tajemství původu" překvapí i poměrně temnou atmosférou, která je dána tím, že se tu vyskytují bytosti, které jako kdyby vystoupily rovnou z pekla. V jejich případě ještě můžeme očekávat, co všechno provedou. A člověk s obrovskou zvětšující se hlavou, to také není zrovna něco, co by se vidělo v "krásném" mainstreamovém komiksu často. Za mě rozhodně jeden z nejlepších superhrdinských komiksů, co v roce 2011 vyšel.

Autor textu: Martin Štefko
ukázka ve filmovém zpracování...
28.08.2015 18:39:26
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
s-l1600 (1).jpg
SPIDER-MAN-HOMECOMING-extra-big-507-170.jpg
Výstřižek.PNG
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one