Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Znovuzrození hrdinů DC (2).jpg

Akce ! Výprodej první řady UKK  kus  za 149 .- Kč

Smečka z Bagdádu (brož.)

-40%
299 Kč
179 Kč
Žánr: drama, existencionální
Vydal: Comics Centrum
Rok a měsíc vydání: 2010/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 155 x 235 mm
Počet stran: 136
Tisk: barevný
Název originálu: Pride of Baghdad
Autoři:
[scénář] Vaughan, Brian K.
[kresba] Henrichon, Niko
[překlad] Kantůrek, Jan
[redakce] Dort, Václav
[obálka] Henrichon, Niko
Během bombardování Iráku Američany v dubnu roku 2003 utekla z bagdádské zoologické zahrady smečka vyhladovělých lvů. Plná zmatku se toulala ulicemi města, až ji zastřelila americká vojenská hlídka. Tento skutečný příběh posloužil scenáristovi Brianu Vaughanovi jako základ jeho prvního románu v obrazech o skutečné ceně svobody. Smečka lvů se dostane ze zajetí a postupně odhaluje pravidla nového, pro ni nepoznaného světa. Smečka není jednotná v názoru na nově vzniklou situaci. Lvice Núr si touží vydobýt svobodu vlastní silou, jejím protipólem je stará poloslepá Safa, pro kterou je její pohodlí důležitější než volnost. Smečku doplňují samec Zill, pragmatický, pohodlný bojovník a mladý lvíček Ali, jediný z celé smečky narozený v zajetí.

Smečka z Bagdádu se v USA několikrát dotiskovala a ve světě vyšla v mnoha jazykových mutacích. Kresby výtvarníka Nika Henrichona, patří k tomu nejkvalitnějšímu, co je možné v současné comicsové tvorbě vidět. Zvířata v jeho podání dokážou přesně vyjádřit své pocity i myšlenky a prostředí Bagdádu působí velice autenticky. Detailní akce střídají panoramatické dvoustrany a chvílemi se zdá, jakoby ze stránek oslepovalo ostré irácké slunce a vystupoval pouštní prach. Oběma autorům s autentičností pomáhali blogeři z Iráku, vojenští fotografové i američtí vojáci.

Smečka z Bagdádu je teprve druhým comicsem Nika Henrichona. Scenárista Brian K. Vaughan před Smečkou z Bagdádu psal pouze rozmáchlé sešitové série. Na kritiku ze strany kolegů scenáristů, že nedovede napsat krátký uzavřený příběh, odpověděl právě Smečkou z Bagdádu, a byla to odpověď ve všech ohledech povedená.

Smečka obdržela cenu Harvey za nejlepší román v obrazech roku 2007, britskou cenu Eagle 2007 za nejlepší román v obrazech a cenu portálu IGN za nejlepší román v obrazech za rok 2006.

O českou verzi Smečky z Bagdádu se bravurně postaral Jan Kantůrek, který pro české čtenáře objevil Conana spisovatele R. E. Howarda a překládá dílo Terryho Pratchetta.
b_c3672-1a612a18ecc8b0328a519dae3aca60b0.jpg
b_c3672-8dc7ba933e3fbfa1276dd1553e1bdb52.jpg

Recenze: Smečka z Bagdádu (brož.) 90 %

Vydalo nakladatelství Comics Centrum v pevné vazbě a brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo jako grafický román s názvem "Pride of Baghdad" v nakladatelství Vertigo (dospělejší odnož DC Comics) v září 2006.

Scénář: Biran K. Vaughan
Kresba: Niko Henrichon

Brian K. Vaughan je považován za kontroverzního autora. Chvíli jsem se nad tím zamýšlel. Proč by měl být právě on považován za kontroverzního autora? Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Protože se zabývá tématy, která v Americe skutečně kontroverzní jsou. Feminismus a jeho dopady, nám předvedl v opusu "Y: Poslední muž". Teď se zase zaměřil na válku v Iráku, případně i další války, a cenu svobody, To je náplní komiksu "Smečka z Bagdádu". Ne, tahle témata nejsou kontroverzní všude, prostě je jen potřeba si uvědomit, že svoboda, kterou si Amerika tak dlouho buduje, je omezena. Sami Američané raději přecházejí témata, která se týkají toho, že ten americký sen není vždycky úplně sen a ani ta svoboda není něco, co je dokonale zaručeno ve všech směrech.

„Smečka z Bagdádu“ není zas až tak kontroverzním komiksem, alespoň ne pro nás, kterých se ten americký sen tolik netýká. Nežijeme v krásné iluzi, na které si stavíme, a v níž přivíráme oči nad šílenostmi, které se v naší zemi dějí. My o těch šílenostech víme, jen s nimi nic neděláme. Brian K. Vaughan se ale rozhodl, že se bude svobodou zabývat a bude se jí zabývat na pozadí irácké války, která je i mnohými Američany odsuzována. Hlavními hrdiny však nejsou lidé, Brian si zvolil jiné postavy, o něco méně lidské, ale o nic méně „svobodné“. Jsou jimi lvi z místní ZOO.

Komiks je napsaný na základě skutečných událostí. Může to znít trochu směšně, hlavně když jsou zde v hlavní roli mluvící zvířata, ale k události, která je zde popisována, skutečně došlo. Během bombardování Bagdádu utekla z místní zoologické zahrady smečka lvů, která se toulala městem, alespoň do chvíle, kdy se setkala se skupinou amerických vojáků. A to setkání nedopadlo úplně nejlépe.

Jaká je cena svobody? To je základní otázka. Když lvi žijí tak dlouho v zoologické zahradě, když jsou zvyklí na to, že je zde někdo, kdo je hlídá, kdo je krmí a kdo jim vytyčí, kde se mohou pohybovat, vědí, co vlastně ta svoboda znamená? Jsou tito lvi ještě schopni žít na svobodě, bez pomoci? Jsou schopni se adaptovat na úplně nové podmínky života? Na podmínky, které ve svém životě ani nemuseli nikdy zažít, protože se v zajetí narodili? Myslím, že ta alegorie je jasná. Jen ten příběh je mnohem krásnější, mnohem metaforičtější ve chvílích, kdy sledujeme lvy, kteří putují rozbombardovaným Bagdádem a setkávají se s cenou svobody stejně tak, jako s hrůzami války.

Scénář je úžasně propojený s kresbou Nika Henrichona, který tomu dal ten správný styl, skoro se chce říct až dětský, pohádkový, což je dokonale doplněno s barvami, jež jsou v podstatě veselé. Pouze, když se schyluje k závěru, nebo i k souboji s medvědem, barvy temní, mění se jejich vyznění, stejně jako se mění příběh. Niko Henrichon má skutečně výtečnou kresbu, která skvěle koresponduje s Brianovým příběhem.

Pokud se týká scénáře, nemám co vytknout. Jsou tam skutečně silné momenty, které chytnou za srdce, ať už se jedná o zásadní zvraty anebo pouze o nenápadné situace. „Smečka z Bagdádu“ udělá dojem, ale zároveň donutí přemýšlet o tom, co je to vlastně svoboda a jestli svoboda pro každého znamená to samé. Mimochodem oceňuji i scény, které jsou tak trochu parodií na film „Lví král“.

autor textu: Martin Štefko
27.07.2015 22:31:44
Vachuda
1.JPG
190584342155193232.jpg
pcs_0-1524589715.jpg
14909181_2.jpg.big.jpg
54454j_1.jpg
Vamers-Store-Hot-Toys-MMS328-Disneys-Star-Wars-Episode-VII-The-Force-Awakens-Captain-Phasma-05.jpg
13533a.jpg
54162d.jpg
56753.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one