Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg
-10%
269 Kč
242 Kč
Žánr: drama
Vydal: Talpress
Rok a měsíc vydání: 2013/6
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 125 x 190 mm
Počet stran: 192
Tisk: černobílý
Název originálu: Lament of the Lamb 6
Autoři:
[scénář] Toume, Kei
[kresba] Toume, Kei
[překlad] Boček, Martin
[obálka] Toume, Kei
Popis:
Shinobu, bývalá sestra z kliniky doktora Takeshira, se pomalu propracovává k odhalení pravdy o smrti svého bývalého zaměstnavatele. Kazuna a Chizuna se zatím snaží vést pokud možno normální život. Kazuna se konečně přizná k tomu, proč se tak usilovně vyhýbá Yaegashi. A Chizuna se zatím skamarádí se Sasaki, kterou její nemoc ani v nejmenším netrápí. V noci se jí ale zdají příšerné sny o její matce - o ženě, kterou téměř neznala, ale jejíž osud bude v nejbližší době nejspíš následovat...

Recenze: Elegie pro ovečku 6 ... 80 %

Elegie pro ovečku 6 (羊の歌、ひつじのうた)
Vydalo nakladatelství Talpress v brožované vazbě v roce 2013. Původně vyšlo jako kapitoly 35 až 40 v sérii "Elegie pro ovečku" (japonsky 羊の歌、ひつじのうた, v japonské transkripci "Hitsuji no Uta"), souborně v roce 2002 u nakladatelství Gentosha.
Scénář: Kei Toume
Kresba: Kei Toume

Pomalu se blížíme ke konci téhle zajímavé, citové a silně depresivní manga série. A jako kdyby se nad vším rozsvítilo slunce. Najednou nemáte pocit, že čtete něco, co je až tak strašně depresivní, najednou zjišťujete, že je zde přece jen možná naděje, která by mohla některé postavy zachránit. Jak moc je ta naděje velká? Jaký bude nakonec závěr? V tomhle nás nechá šestá kniha tápat, a je to jen dobře, protože jinak by to bylo strašně přímočaré, strašně průhledné. Přesto je možné si činit určité závěry již nyní a nechat se pak posledním dílem vyvést z omylu anebo naopak si říct, že tohle jsem si myslel.

Těch možností je několik, ale asi by byla škoda tu něco prozrazovat. Někdy mám celkem nemilou schopnost, že těmi svými odhady trefím do černého, a pak bych jen zkazil zážitek těm, co sérii teprve objevují a chtějí se nechat překvapit. O čem je tedy příběh šestého dílu? Začíná trochu netradičně tím, že se nám do děje dostává nová postava. Tou je Shinobu Kazami. Doposud jsme neměli tu čest, ale jedná se o ženu, která do příběhu zapadá. Více méně. Dělala sestru na praxi Chizunina a Kazunova otce. Chizuna ji přesto nezná, což je trochu zvláštní, protože Shinobu byla u doktora rok a půl. Pravda, Chizuna byla celkem mimo společnost, ale na druhou stranu se zdá mírně nepravděpodobné, že by se spolu obě ženy nikdy nesetkaly.

Shinobu je sama prezentována jako zvláštní postava, jejíž zařazení není úplně jasné. Je skutečně tou, za jakou se vydává, anebo je za jejím pátráním něco víc? Po čem že pátrá? Shinobu už pro doktora nějakou dobu nepracovala, ale až nyní zjistila, že se zabil. Bylo to nedlouho po tom, co zavřel ordinaci, Shinobu propustil a doporučil ji do nemocnice. Nevěděla o doktorovi a vlastně se k němu ani neměla, ale měla se odstěhovat, a tak se s ním chtěla rozloučit. Nyní chce vědět, proč se zabil. Shinobu měla pravděpodobně k doktoru Takashirovi trochu silnější pouti, než by byla ochotna přiznat. I když jí sourozenci mnoho informací nedávají, ona se s tím nehodlá smířit a pátrá dál. Jak to tak vypadá, zjistila víc, než by si kdokoli z Takashirových přál.

Příběh Shinobu se odvíjí na pozadí, v popředí jsou samozřejmě Chizuna a Kazuna a jejich vztah, který doznává nových změn. Oba se vracejí do školy a vypadá to, že by všechno mohlo být dobré. Přesto si nemohu pomoct, za tím vším cítím něco, co teprve přichází. Je to dáno hlavně tím, že předchozí knihy byly silně depresivní, snažily se nás přesvědčit o tom, že tady nic není v pořádku a že je potřeba se připravit na velký konec. Ten je teď blíž než kdykoli jindy. A sourozenci zjišťují, že možná nic není takové, jak si mysleli, že možná udělali jed nu velkou chybu. Ale uvidíme.

Šestý díl mangy "Elegie pro ovečku" mě zase nakopl a svou kvalitou předčí dvě knihy předchozí. Tempo je zde mnohem rychlejší, děje se toho víc najednou a je to dobře, manga to potřebovala. Navíc, díky nové postavě, je zde i zajímavý dějový zvrat, který dodává celému příběhu nový náboj, ať už optimistický nebo pesimistický. Na tento díl mě navnadila hned jeho obálka, která je prostě krásná Yaegashi na ní vypadá správně smutně, má výraz nevinnosti, rezignovanosti, naděje... V její tváři se toho zračí tolik najednou. Jako kdyby i ona chtěla říct, že tady to bude hodně nejednoznačné. A je. Jsem v napětí z toho, jak to vlastně skončí. V sedmém dílu se rozhodne, jak moc to měla autorka promyšlené a jak moc dobrou mangu vlastně vytvořila. Tady nás zatím navnadila nějakým tím flashbackem, podala informace, které jsme zatím neznali, ale jak to celé uzavře? Doufám, že se to podaří uzavřít dobře. "Elegie pro ovečku" by si to zasloužila.

Na závěr krátké útržky toho, o čem jsou jednotlivé kapitoly, do kterých je každá kniha dělena.
Kapitola 35 - Nečekaná návštěva u Kazuny a Chuziny.
Kapitola 36 - Shinobu toho jen tak nenechá.
Kapitola 37 - Nález v bývalé ordinaci doktora Takashira.
Kapitola 38 - Přátelé na Kazunu stále ještě nezanevřeli.
Kapitola 39 - Návrat do školy překvapivě není katastrofou.
Kapitola 40 - Chizuna se začíná usmívat.

Autor textu: Martin Štefko
04.05.2015 10:22:40
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one