Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Znovuzrození hrdinů DC (2).jpg

Thor: Vikingové

Kód: Movie Video Trailer
-10%
349 Kč
314 Kč
Žánr: akční, superhrdinský
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2011/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 120
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Ennis, Garth
[kresba] Fabry, Glenn
[překlad] Dobrovský, Pavel
[obálka] Fabry, Glenn
Někdy i bůh hromu narazí na protivníky, na které prostě nestačí. Třeba na nemrtvé vikingy, kteří po tisíci letech putování přistáli na Manhattanu a začali s drancováním. Aby měl šanci, musí dát dohromady tým krví spojených bojovníků z různých historických epoch. Stačí ale vikingská bojovnice, fanatický křižák a nacistický pilot k zastavení nemrtvé hrozby?

I když vychází komiks právě ve chvíli, kdy se chystá do kin film (což byl samozřejmě záměr), tak to není adaptace filmu... a ani zrovna obvyklý díl Thora. Tenhle Thor totiž vyšel v rámci dospělejší řady MAX (ze které momentálně vychází kupříkladu Punisher), takže je o něco drsnější, než klasická Thorova dobrodružství. Taky ho napsal jeden z nejosobitějších komiksových tvůrců Garth Ennis (Preacher, Punisher), který legendárního hrdinu pojal dost po svém... a brilantní kresbou příběh doplnil slavný Glenn Fabry (obálky k Preacherovi, Nikdykde).
pcs_1-1298056076.jpg
b_c4059-5e45f6f8321036a558e86d628a79b3d9.jpg

Recenze: Thor: Vikingové 60 %

Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo jako čísla 1 až 5 uzavřené série "Thor: Vikings" od září 2003 do ledna 2004 v nakladatelství MAX Comics (dospělejší odnož Marvelu). Souborně v originále komiks vyšel jako "Thor: Vikings" v roce 2004 u Marvelu. České vydání se prodává v plné ceně za 349 Kč.

Scénář: Garth Ennis
Kresba: Glenn Fabry

Garth Ennis je jedním z nejzavedenějších autorů komiksu a výrazně se prosadil také u nás. Co si budeme namlouvat, každý pořádný scénárista, který se v České republice prosadil, je ze Spojeného království – Alan Moore, Warren Ellis, Mark Millar, nebo – a snad nejvíce – Neil Gaiman. Asi to má svůj důvod, nad kterým se nechci dnes moc pozastavovat, ale řekl bych, že tkví především v tom, že tady v Evropě máme tradice, které nevychází z komiksu samotného, ale jsou mnohem hlubší. Garth Ennis je oblíbený především proto, že jeho příběhy jsou drsné, jsou plné silných hrdinů, hlášek, ale jsou také vtipné a mají postavy, které jsou někdy prostě dokonale ulítlé – vždycky si vzpomenu na Prdelmana nebo Rusáka.

Ennis již v minulosti psal série, které mají dlouhou historii, nejznámější je asi jeho podíl na „Punisherovi“, kterého dotáhl k dokonalosti, hlavně ve chvíli, kdy dělal „Punisher MAX“ a vytvořil tak skutečného zabijáka mafiánů, který nemá slitování a nezastaví se před ničím. Posunul Punishera tak daleko, že už nešlo jenom o pomstu, ale prostě o postupné vyvražďování všech gangsterů. A fungovalo to. Tentokrát se ale v minisérii Ennis s Fabrym, svým kamarádem a dlouholetým spolupracovníkem, dostal k Thorovi, jednomu z výstavních hrdinů Marvelu.

Já vím, Ennis a hrdý bůh hromu, to nezní na první pohled příliš věrohodně, ale ono se tohle skutečně dalo dohromady, a tak nějak to funguje. Tak nějak. „Thor: Vikingové“ není komiks, který vám vyrazí dech, ale spíš jen chuťovkou, kterou si jednou užijete, ale pak už se k ní nejspíš nikdy nevrátíte. Proč? Protože Ennis zase jednou předvádí to, co mu jde nejlépe, ale ono to tentokrát není nic tak úžasného. Jednou se přejíte všeho a u Ennise to není zas tak náročné. Rozpoznat ve vzpomínkách po nějaké době rozdíl mezi "Preacherem", "Hitmanem" a "Punisherem" je docela náročné.

Příběh je drsný, o tom žádná, ale ti, kdo neznají marvelovský svět a jeho superhrdiny, jen těžko budou plesat nad tím, že se na stránkách objeví Doctor Strange – mimochodem, zde je jeden z vtípků, které český překlad trochu zabil – viz poslední dvě strany druhé kapitoly. Objeví se zde i další hrdinové jako Captain America nebo Iron Man, ale jejich přítomnost je skutečně jen symbolická. Zaměřeno je na Thora a na to, že on se musí vyrovnávat s děsivou hrozbou, která dopadla na New York. Tisíc let staří Vikingové bloudící pod vlivem kletby Atlantikem, konečně přistávají u břehů Ameriky a zabíjejí jednoho člověka za druhým. Jsou nezničitelní a Thor sám je proti nim bezmocný. A to už je co říct. Naštěstí přichází na pomoc Dr. Strange, mág, který má nějaké to eso v rukávu.

Příběh je celkem propracovaný a funguje, ale jak říkám, je to jen chuťovka, která úplně nevytrhne. Kresba je výtečná, té není možné nic vytknout, protože Fabry dokáže nakreslit všechno a nezastaví se před ničím. Kopí v hlavě je geniální, stejně jako hora z lidských hlav, i když pravda, nebýt Ennise, tohle se nenakreslí. Komiks je dostatečně brutální, dostatečně shazuje Thora, ale prostě to tak nějak nakonec všechno vyšumí. Nejsou tu špatné nápady, jsou tu celkem dobré vtipy, ale je to pro mě jen další Ennis, který nijak nevybočuje z průměru. Autor se komiksem rozhodně neshazuje, ale aby jím čtenáře dostal, to si nemyslím. Odpůrci klasických komiksových hrdinů zaplesají, ti ostatní se na chvíli pobaví. A za pár dní si možná ani nevzpomenou, o čem ten komiks vlastně byl.

Autor textu: Martin Štefko
ukázka ve filmovém zpracování...
28.08.2015 20:06:04
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
190584342155193232.jpg
pcs_0-1524589715.jpg
59401.jpg
58572a.jpg
figurka-pulp-fiction-jules-winnfield-12.jpg.big.jpg
59490f.jpg
59910d.jpg
56753.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one