Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek

Znovuzrození hrdinů DC (2).jpg


V nabídce více než 4000 produktů - komiksů a figurek !

Storm 10: Kroniky Pandarve - Piráti z Pandarve

-10%
159 Kč
143 Kč
Žánr: fantasy, sci-fi
Vydal: Albatros, Cooboo
Rok a měsíc vydání: 2012/5
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 210 x 295 mm
Počet stran: 48
Tisk: barevný
Název originálu: Storm 10: Les chroniques de Pandarve I
Autoři:
[scénář] Lodewijk, Martin
[kresba] Lawrence, Don
[překlad] Loučková, Martina
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Lawrence, Don
Storm patří ke kultovním evropským komiksům. Jeho autor, kreslíř Don Lawrence, vytvořil imaginativní svět, v němž je hlavní hrdina vrhán z dobrodružství do dobrodružství v rafinovaných příbězích, které jsou rozděleny do dvou cyklů. Na úspěchu příběhů se významnou měrou podílel i scenárista Martin Lodewijk.
První české vydání Storma uvádíme chronologicky desátým příběhem, jímž začíná cyklus Kroniky Pandarve. Storm ovlivnil celou generaci výtvarníků, věnujících se žánru science fiction a science fantasy, zaslouženě se tedy dostává do rukou i českým příznivcům komiksu.
b_c4431-c44b5410d7b6558464c7268ac769d8fa.jpg
b_c4431-e29ef4b418b2208bf81d11a1b65733c9.jpg

Recenze: Storm 10: Kroniky Pandarve - Piráti z Pandarve 80 %

Storm: Kroniky Pandarve - Piráti z Pandarve (Storm - De Kronieken van de Diepe Wereld - De Piraten van Pandarve)
Vydalo nakladatelství CooBoo v brožované vazbě v roce 2012. Původně vyšlo v roce 1983 jako "Storm - De Kronieken van de Diepe Wereld - De Piraten van Pandarve", desátý díl série "Storm". České vydání má 48 stran.

Scénář: Martin Lodewijk
Kresba: Don Lawrence

Když píšu tyhle řádky, cítím nostalgii. Ne ani z toho, že bych se vracel k něčemu, co jsem kdysi miloval, ale proto, že se ke mně přece jen díky tomuhle komiksu vrací doba, která už je pryč, doba, kdy se čtenáři zajímali o hrdiny, kteří cestovali vesmírem a nepotřebovali k tomu Enterprise nebo Falcon, využívala se hlavně imaginace různých tvůrců, stará škola, kde šlo hlavně o to čtenáře nějakým způsobem ohromit. Jenže ta nostalgie se do duše vkrádá i proto, že tohle všechno už je pryč. Série "Storm" se u nás neuchytila, myslím, že Albatros dokonce někde uvedl, že to byl krok vedle. Je to neskutečná škoda, protože se ukazuje, jak moc se čtenáři změnili a jak moc dnes chtějí už něco jiného. Nenadchne je ani poměrně realistická kresba Dona Lawrence, nenadchne je příběh, který doslova dýchá fantasií. Tohle už je pasé. Lidé se ale vyvíjejí a komiks se vyvíjí s nimi. Chápání je jiné, zájmy jsou jiné a objevování krásných světů už není tak těžké. Stačí jen pustit nějakou oblíbenou počítačovou hru. Ta přinese takový nový svět ve skvělé grafice a HD rozlišení.

Přesto má "Storm" svoje kouzlo, které mu žádná PC hra nevezme. Je to klasika evropského komiksu, se všemi jeho pozitivy i se všemi negativy. Co první zaujme, to je jednoznačně kresba. Nečekejte žádné černé linky, jak jsem říkal, Don Lawrence, jehož životopis je v komiksu velmi dobře popsán, si potrpěl na velmi realistickou kresbu, respektive snažil se co nejvíce přizpůsobit skutečnosti, nebo alespoň skutečnosti fiktivní. Jeho kresba je něco, co se skutečně příliš často moc nevidí. V jeho případě záleží na každé drobnosti, každá musí být dotažena k dokonalosti. Kresebné a realistické, což někdy paradoxně vede k tomu, že je v panelu trochu zvláštní perspektiva a některé úhly nejsou úplně dokonalé (například pravý horní panel na str. 29 - fialovovláska má přece jen tu hlavu vykroucenou trochu podivně). Tohle jsou však drobnosti, které myslím čtenář snadno přehlédne, protože jinak má z kresby prožitek.

Přesto si dovolím ještě jeden úder směrem ke kresbě. I když se autor snažil zachycovat z pohybu, kresba je statická, jako kdybyste byli v muzeu a měli obdivovat jednotlivé obrazy. Zachycení pohybu je prostě nehybné. I když jsou zde pokrčené nohy a má se znázornit chůze, všechno je zastaveno v čase, jako kdyby se jednalo o pózu. Pravděpodobně je to stylem, který je tak podivně retro. Vzpomenete si na různé béčkové produkce, ale i známé filmové perly jako "Flash Gordon" (tady možná bude inspirace trochu větší) anebo původní "Star Trek". Při scéně příchodu na pirátskou planetu budete mít možná déjà vu, protože to malinko připomíná přílet na Tatooine. To bych ale rozhodně nebral negativně, protože "Storm" je podobně imaginativní, ale svou vlastní cestou. Jsou zde vytvářeny vlastní fyzikální zákony, které mohou zarytým vědátorům připadat šílené, ale myslím, že naopak celkem zajímavě koření příběh. V tomhle případě je fantazie popuštěná z uzdy natolik, aby to bavilo, a to je správně.

Hned, jak jsem komiks otevřel - když už jsem u těch srovnání - napadlo mě, koho mi tenhle styl připomíná. Alexe Rosse. Není to moc časté, že Alex Ross kreslí celý komiks, ale "Království tvé" je důkazem toho, že když se do toho pustí, kresebně je to naprosto vynikající. Alex Ross je ale přece jen živější, tvárnější a vlastně i živelnější. Jeho kresba není tak statická, tak strojená. Přesto Don Lawrence nadchne svým kolorováním, protože dokáže vystihnout ten správný moment, kdy stojí za to kolorovat jiným způsobem. Vyzdvihne tím podstatu panelu, jako se mu to podařilo na panelech dole vpravo na stranách 19 a 21. Když ale přijde na kreslení monster, je naprosto úžasný. Jeho hlubinný had je naprosto nádherný, hlavně pak ve své smrtelné křeči. Nutno přiznat, že v tomhle směru se vyřádil i scénárista Martin Lodewijk, který vymyslel naprosto neskutečnou mytologii pro jednu malou planetku, ale vlastně pro celý svět Pandarve. Najdete zde naprosto nádherné tvory, jak dokazuje už sama obálka tohoto komiksu. Ta imaginace, to je něco neuvěřitelného.

TADY BUDU TROCHU SPOILEROVAT! Abych se ještě trochu zavrtal ve scénáři. Je to jen úvod příběhu. Na první pohled je to vidět, ale přesto komiks překypuje energií a dalšími možnostmi, jak se mohl příběh rozvinout. Storm a jeho přítelkyně Rudovláska jsou vtaženy do naprosto jiného světa, protože Storm je zde považován za anomálii. Jemu se podaří uniknout, ale ona je zajata Mardukem, který po anomálii prahne. Storm má dost svých problémů, hlavně proto, že se snaží pomoc jiným. A tak nakonec skončí jako horník v dole na vodu - planeta pirátů nemá vlastní zdroje vody, jen v podobě ledu v podzemí. Jak se Storm dostane z dolů, aby Rudovlásku zachránil? To už si přečtěte sami. A doporučil bych vám to. Když si komiks koupí víc lidí, možná se dočkáme i druhého dílu, ale jak to tak vypadá, tahle série se stane jednou z těch mrtvých. Bohužel. Albatros se rozhodl další vydávání zastavit a podle prodejů se není moc čemu divit. Prodala se asi jen čtvrtina nákladu.

Autor textu: Martin Štefko
28.08.2015 20:07:06
Vachuda
1.JPG
190584342155193232.jpg
pcs_0-1524589715.jpg
59987.jpg
57660.jpg
56753.jpg
1.jpg
59032a.jpg
54162d.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one