Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg
-10%
229 Kč
206 Kč
Žánr: akční, dobrodružný, fantasy, historický
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2012/12
Vydání: 1.
Vazba: vázaná v pevných dskách
Format: 155 x 235 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Usagi Yojimbo: Yokai
Autoři:
[scénář] Sakai, Stan
[kresba] Sakai, Stan
[překlad] Plata (Turlogh), Ľudovít
[redakce] Pavlovský, Jiří
[obálka] Sakai, Stan
Popis:
Yokai jsou příšery, démoni a duchové z Japonských mýtů. Jsou jich spousty – od lišek, které dokážou měnit svou podobu, přes démonické kočky, oživlé předměty až po ďábelské skřety. Usagi bude muset bojovat se všemi. A přitom chce najít jen ztracenou holku, o jejíž záchranu ho požádala zoufalá matka. Usagiho zavede pátrání po dívce až hluboko do lesa... kde se mýtická stvoření připravují k útoku na okolní svět!
pcs_1-1355337811.jpg
pcs_1-1355337830.jpg
Recenze: Usagi Yojimbo: Yokai 60 %
Usagi Yojimbo: Yokai (Usagi Yojimbo: Yokai)
Vydalo nakladatelství Crew ve vázané vazbě v roce 2012. Původně vyšlo jako grafický román "Usagi Yojimbo: Yokai" u Dark Horse Comics jako speciální edice ke 25. výročí vydávání komiksu "Usagi Yojimbo" v roce 2009.
Scénář: Stan Sakai
Kresba: Stan Sakai

Pokud bude "Usagi Yojimbo: Yokai" vaším prvním setkáním s Usagim, možná budete trochu zklamaní. Není to úplně klasický příběh tohoto králíka, respektive on je vlastně poměrně standardní, ale je problém, že je takto osamocen a není zase moc rozsáhlý. Jeho hlavní devizou je skutečnost, že se jedná o barevný komiks, což lidem, kteří Usagiho ještě neznají, zas takovou radost neudělá.

Nezdá se, že barva je mnoho, ale je potřeba si uvědomit, že Usagi je komiks černobílý a barevné jsou na něm jen obálky. V České republice tedy nevychází klasická série černobíle proto, aby to vyšlo levněji, ale proto, že takový je komiks původně. Barva je tedy osvěžení, je to vlastně takový bonus fanouškům ušaté série. "Usagi Yojimbo: Yokai" byl také jako bonus připravován. Jedná se o Stanův dárek fanouškům k pětadvacátému výročí tvorby králíka. Pro fanoušky je to dárek krásný, ostatní ho bohužel nejspíš moc neocení.

Problém je v tom, že je zaměřeno hlavně na tu barvu, a to je přece jen trochu málo. Barva vypadá skvěle, Stan kreslí vodovými barvami, což u komiksu není tak obvyklé, ale počkejme si na nějaký další pořádný projekt od Jamese O’Barra. Myslím, že ten bude srozumitelnější i pro širší veřejnost, ale uvidíme. "Usagi Yojimbo: Yokai" totiž postrádá trochu lepší příběh, který by tuto útlou knížečku pozvedl.

Klasické booky s Usagim fungují tak, že tam máte - většinou - několik kratších povídek, které na sebe mnohdy nenavazují, případně je v jednom booku jeden komplexní příběh. Příběh "Yokai" by se hodil do první struktury, prostě jenom jedna povídka z mnoha a možná byste si ho ani nepamatovali, protože zase tak zásadně nevyniká. Krásní jsou na něm především démoni, kterých je japonská mytologie plná a které si Stan propůjčil a případně upravil podle svého. "Usagi Yojimbo: Yokai" je pak vlastně komiksem o tom, jak náš titulní králík narazí na démony a musí s nimi bojovat, protože právě ten večer se jedná o hodně speciální pochod démonů.

"Usagi Yojimbo: Yokai" je přesto krásnou ukázkou toho, jaký má Stan Sakai humor, ale především toho, jak dokáže krásnou japonskou mytologii představit i nám, lidem ve 21. století a hlavně v zemi, která nemá na japonskou kulturu až takové napojení. Když čtete Usagiho, máte chuť se víc dovědět o mytologii této země, podívat se na nějaký film od Akiry Kurosawy. Usagi je vizuálně krásný, ale knihu "Usagi Yojimbo: Yokai" si kupujte jenom proto, že králíka znáte a chcete mít tenhle Stanův krásný dárek bez výrazného příběhu ve své sbírce.

Autor textu: Martin Štefko
21.10.2015 21:09:14
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
60744.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one