Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Rahan a Sluneční doupě

-10%
159 Kč
143 Kč
Žánr: dobrodružný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2012/5
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 210 x 297 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Le mariage de Rahan
Vydavatel originálu: Lécureux Production 1999
Autoři:
[scénář] Lécureux, Roger
[kresba] Chéret, André
[překlad] Podaný, Richard
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Chéret, André
Rahan patří k nejznámějším komiksovým postavám z francouzského časopisu Pif. Neohrožený lovec s hřívou světlých vlasů, který v dávno zavátém i krutém pravěku bojuje proti velkolepým prehistorickým zvířatům a chrání slabé proti bezpráví, okouzlil již několik generací čtenářů. Dynamická, efektní kresba a jednoduchý dobrodružný děj mu zaručily úspěch i u současných dětí. České vydání Rahanových příhod začínáme příběhem z roku 1999, který je rozvržen na 60 stran a byl vytvořen u příležitosti třicetiletého výročí vzniku této postavy. Zároveň je to první svazek edice, kterou uspořádal a vydává syn Rogera Lécureuxa, malíře, který Rahana i jeho bizarní svět vytvořil.
b_c4437-c469a5fa797d7fbc01d70f65a9f97dea.jpg
b_c4437-ec61ff0efbf2bdf68f5fd94eb257440d.jpg

Recenze: Rahan a Sluneční doupě 65 %

Rahan a Sluneční doupě (Le mariage de Rahan)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2012. Původně vyšlo v roce 1999 jako "Le mariage de Rahan", první díl série "Rahan" pod vydavatelstvím Lécureux. České vydání má 64 stran.

Scénář: Roger Lécureux
Kresba: André Chéret

Nadšený z Thorgala jsem se pustil do dalšího hrdiny, který má rozhodně evropský charakter, a to už jenom při pohledu na jeho kresbu. Tím hrdinou je Rahan. I když komiks, který jsem držel v ruce a který bych tu chtěl dnes rozebrat, není rozhodně nijak starý, vyšel v roce 1999, jako kdyby na vás dýchal ze starších dob. Klidně by mohl v roce 1977 poprvé vycházet z Thorgalem v magazínu "Tintin". Jenže ono to tak nějak trochu i bylo. Rahan je totiž ještě starším komiksem, než je Thorgal. Jeho první příběh se začal psát v roce 1969 v jiném legendárním francouzském časopise, kterým byl - a stále ještě je - Pif Gadget. V roce 1999 tedy Rahan slavil už třicet let a právě to byl důvod, aby vznikl komiks "Rahan a Sluneční doupě". Roger Lécureux a André Chéret se rozhodli, že těch třicet let je třeba oslavit, a tak společně vytvořili nový sešit, doposud nevydaný příběh "Rahan a Sluneční doupě".

Kniha má 60 stran a je tak delší než klasická evropská alba, ať už je to "Thorgal", "Asterix" nebo třeba "XIII". Nutno říct, že zrovna v tomhle případě to není něco zas až tak zásadního. Tím nechci říct, že by se mi příběh nelíbil, ale přece jen jsem měl pocit, že se zase něco tak zásadního neděje. Ale řekněme si ještě něco málo o Rahanovi, ať víme, s čím vlastně máme tu čest. Příběhy Rahana se odehrávají v pravěku. Není to takový ten klasický neandrtálec, který by měl hromadu svalů a k tomu mozek z mlhy, ale zdá se, že dokáže přemýšlet. Přesto je do jisté míry zachováno to, že se jedná o člověka jednoduššího. Přemýšlení místních osob je jednodušší, na svět mají zkreslené pohledy, protože neví nic o vědě, neví nic o tom, jak svět skutečně funguje. Když řeknu, že celý příběh komiksu "Rahan a Sluneční doupě" je o tom, že se Rahan honí za místem, kam chodí slunce spát, budu trochu zjednodušovat, na druhou stranu zase ne tolik.

V jednoduchosti je síla, o tom žádná a musím říct, že i když je hlavní zápletka směřována právě na to, že Rahan musí poznat, kde je vlastně pravda, anebo alespoň její část, odehrává se toho v komiksu mnohem více. Seznamujeme se s kmenem, který žije na ostrově, které je Slunečním doupětem. Tento kmen vzývá určitá pravidla a má minulost, kterou se dovídáme z legend. Tohle je něco, co mám osobně rád, protože vyprávění příběhů, to je jednoduše něco, co baví i mě samotného. Celý příběh, který nám však Roger Lécureux představuje, však není až tak zásadní. Nevím, jestli je to příběh, díky němuž si k Rahanovi uděláme vztah, pokud ho neznáme. Ano, je pravda, že není potřeba znát celou mytologii, která se za tímhle hrdinou skrývá, je nám v úvodu představen docela dobře, ale přesto mám pocit, že to bude chtít ještě minimálně jednu knihu, abychom si na Rahana zvykli a snesli se s ním.

Jeden problém může tkvět i v tom, že Rahan prostě vypadá malinko staře. Osobně mi to nevadí a jsem rád, že na mě dýchá krásná ruční kresba Andrého Chéreta (i když sám nemám nic ani proti kresbě počítačové), ale bohužel ne všichni se na to dívají stejně. Na mě vždycky dýchne určitá nostalgie. Najednou se ocitám na krásných místech, která byla vytvořena fantazií, ale přesto mohou existovat na zemi. Doba však už nikoli. "Rahan" je prehistorickým komiksem, ale to neznamená, že tu jsou prvky fantasy anebo alespoň něco, co bychom za fantasy považovat mohli - například zvířata. Kresba a prostředí dokáží místy zakrýt skutečnost, že Rahan je až příliš podobný jinému literárnímu hrdinovi. Tím není nikdo jiný než Tarzan. Kopírování moc nepomáhá ani to, že se Rahan sem tam rád zhoupne na liáně.

Jak shrnout dojmy ze sešitu "Rahan a Sluneční doupě"? Rozhodně se nejedná o něco, do čeho bych se musel nutit. Příběh jsem přečetl a užíval jsem si ho, ale přesto jsem měl pocit, že tomu něco malinko chybí. Snad trochu lepší zápletka, i když tenhle příběh kresbě docela seděl. Nešlo jen o akci, ale také o vztahy lidí, ty jsou možná o něco důležitější, než sama akce, která však také rozhodně nezklame. Bohužel je její většina v prvních několika stranách, kde se shrnují některé Rahanovy příběhy. Jak jsem psal výše, na seznámení to stačí, ale na nadšení bude potřeba ještě jedna zkouška, jeden díl. Přesto si komiks mohou užít nejen staromilci. Evropské komiksy vás dokážou vtáhnout do míst, kam se to americkému komiksu nepovede. Dělá to ta evropská škola a André Chéret je jejím skvělým zástupcem (hned úžasná první stránka to dokazuje) a své jméno si udělal právě na Rahanovi. Zaslouženě.

Autor texru: Martin Štefko
21.10.2015 22:00:27
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one