Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Hrabě Monte Christo

-10%
199 Kč
179 Kč
Žánr: dobrodružný, dětský
Vydal: Grada Publishing
Rok a měsíc vydání: 2013/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 150 x 240 mm
Počet stran: 116
Tisk: barevný
Název originálu: The Count of Monte Cristo
Autoři:
[scénář] Nudds, R. Jay
[kresba] Banerjee, Sankha
[překlad] Kočí, Michal
[obálka] Banerjee, Sankha
Když mladého Edmonda Dantese neprávem obviní z napomáhání bonapartistům a uvězní ho, přísahá, že se osvobodí. A všem, kteří jej zradili, se pomstí. Po mnoha letech z temného žaláře konečně unikne a začne se mstít. Díky bohatství, které mu odkáže abbé Faria, se záhy promění v tajemného a mocného hraběte Monte Christa. V tomto převleku se pak vydává pomstít těm, kvůli kterým byl křivě odsouzen. Během odplaty se Edmond nestřetává pouze s nepřáteli, ale také s pochybami o svých činech. Po jeho bezohledných zásazích totiž netrpí jenom viníci, ale i jejich příbuzní a přátelé, kteří Edmondovi nikdy nic neudělali. Podaří se osudem zkoušenému Dantesovi pomstu dokončit a konečně dojít klidu, nebo jej štěstěna zradí a jeho záměr nakonec překazí?
456.JPG
789.JPG

Recenze: Hrabě Monte Christo 55 %

Hrabě Monte Christo (The Count of Monte Cristo)
Vydalo nakladatelství Grada Publishing v brožované vazbě v roce 2013. Původně vyšlo v roce 2012 jako "The Count of Monte Cristo" pod indickou značkou Campfire. České vydání má 116 stran.
Knihu můžete zakoupit na stránkách Minotaur.

Scénář: R. Jay Nudds podle románu Alexandra Dumase
Kresba: Sankha Banerjee

A máme tu další adaptaci klasického uměleckého díla do podoby komiksu. V životě jsem nečetl "Hrabě Monte Christa" a tomuhle komiksu se podařilo ve mně probudit zájem o tu knihu. Nevím, jestli se k ní dostanu v dohledné době, časově jsem na tom bledě, ale aspoň jsem zjistil, a znovu si tak ověřil, že bych měl klasice věnovat víc času, protože ona skutečně stojí za to. Stále jsem tak přesvědčen o tom, že adaptace klasických děl do komiksu mají smysl, jen v tomhle případě tomu prostě něco chybí. Jako kdyby nešlo o adaptaci jako takovou, ale spíše o výcuc toho, co se v románu stane.

Právě tady vidím největší problém. Komiks je strašně statický, nemá žádnou dynamiku, a i když zde jsou vypjaté momenty, momenty tragické a emotivní, přesto jsou podány strašně unyle. Je to jednoduše dáno tím, že Alexandre Dumas se v románu mohl rozepsat. To se v komiksu nestalo a čtenář tak dostává skutečně záznam událostí, záznam, který je popisný a nezúčastněný. Román bylo potřeba okleštit, a co z toho nakonec vzniklo, je skutečně jen shrnutí hlavních událostí, které vedly k tomu, že jak autor, tak i postava jsou nesmrtelní. Bohužel ale v komiksové podobě se vlastně jedná jen o celkem luxusní čtenářský deníček s kresbami.

Vydání samo o sobě ale opět není vůbec špatné. Jsou zde základní informace o Dumasovi, i když pravda, jeho postava byla mnohem kontroverznější, než je zde zmíněno. Pro to bych doporučil komiks "Tři mušketýři" od Petra Kopla, kde se na jeho kontroverzi výrazně naráží a kterou jsem v recenzi na ten komiks také zmiňoval. Vydání "Hrabě Monte Christa" navíc obsahuje ještě historický vhled do událostí ve Francii, který je rozhodně adekvátní, protože historické události jsou pro román zásadní a ne každý je bude znát. V tomhle směru je kniha přínosná a v závěru navíc přináší několik zajímavostí, které se však zase tolik netýkají samotného románu, ale pouze některých jeho prvků.

Co bych chtěl hodně vyzdvihnout, to je kresba. Neskutečně se k románu a jeho pojetí hodí, není sama o sobě statická, i když se vlastně zase tolik neděje. Navíc v některých momentech naprosto skvěle dokresluje atmosféru, která je sem tam téměř hororová. Trochu se tak alespoň vylepšuje dojem, který je narušen unylým scénářem, jemuž chybí náboj. Musím říct, že provedení komiksu "Únos" se mi přece jen zamlouvalo trochu víc, ale hodně je to dáno tím, že u "Hrabě Monte Christa" si tvůrci ukousli trochu moc velké sousto. Na zpracování komiksové adaptace by bylo třeba trochu více prostoru a trochu lepší zaujetí pro příběh. Nejen jeho shrnutí, ale jeho dramatizace. Kresba by to zvládla, ale chtělo by to jiný scénář.

Autor textu: Martin Štefko
19.10.2015 12:52:19
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one