Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Tintinova dobrodružství 24: Tintin a alf-art

-10%
179 Kč
161 Kč
Žánr:
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2011/10
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 64
Tisk: černobílý
Název originálu: Les Aventures de Tintin 24: Tintin et l'alph-art
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
[redakce] Müller, Ondřej
[obálka] Hergé
Poslední Tintinovo dobrodružství vzniklo celých 54 let poté, co se v Belgii slavný reportér a jeho psík Filuta poprvé vydali na dobrodružnou cestu do tehdejšího revolučního Ruska. Tintin a alf-art tvoří jakýsi velký otazník, protože tento příběh zůstal nedokončený. Jeho autor belgický kreslíř Hergé během práce zemřel. Pro příznivce Tintina a sběratele komiksů je vydání tohoto příběhu událostí, protože se jím završuje kompletní vydání Tintinových dobrodružství v češtině.

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu
16224_1.jpg
16224_2.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 24: Tintin a alf-art

Tintinova dobrodružství: Tintin a alf-art (Les Aventures de Tintin: Tintin et l'Alph-Art)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1986 jako "Tintin et l'Alph-Art", dvacátý čtvrtý sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 64 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

A jsme u konce. Vždycky, když něco skončí, nějaký seriál, delší umělecké dílo, kde má člověk čas se skutečně sžít s hrdiny, padá na mě nostalgie. Stalo se mi to u "Harryho Pottera", i když tam to zabila úplně první kapitola, stalo se mi to u "Pána prstenů", kde jsem brečel, když Frodo opouštěl Středozemi, a stalo se mi to, hodně intenzivně, ve chvíli, kdy jsem poprvé dokoukal poslední díl "Přátel". A teď došlo i na Tintina. Dočetl jsem poslední díl a vy před sebou máte poslední recenzi, kterou mohu tomuto komiksovému seriálu. A to ani není "Tintin a alf-art" dokončeným dílem. Jak jedno krátké slovo na obálce knihy napovídá, jedná se o scénář a ani ten není kompletní. Proto také sešit procentně nehodnotím, i když vydání je krásné, skvělý tribut tomuto autorovi. Nevíme, jak Hergé zamýšlel příběh dokončit a možná to do své smrti nevěděl ani on sám. Hergé zemřel v roce 1983 a Tintin zemřel s ním. Samozřejmě jen obrazně - už nevyšlo žádné další album, ale ta, co vznikla, jsou stále mezi námi a stojí za to si je připomínat.

"Tintín a alf-art" měl Tintina a jeho přátele zavést do světa výtvarného umění, který byl Hergému samozřejmě velmi blízký. Z toho, co se dochovalo a co Hergé stačil napsat a nakreslit, je zřejmé, že si uvědomoval, jak jsou někteří lidé směšní a myslí si, že všechno je umění, pokud se o tom hodně mluví. Co na tom, že je to vše jen přetvářka a ti lidé nechápu, co má umění vyjadřovat, jen nad tím vzdychají, jak jim to mění život. O tom vlastně sešit měl být. Když pár umělecký kritiků řekne, že tohle umění je vrcholem dnešní doby, lidé tomu uvěří a aby nevypadali divně, budou o těch obrazech obdivně mluvit, ač sami nebudou tušit proč. Pozérství je součástí naší společnosti a Hergé to dobře věděl a ve scénáři to dokázal celkem dobře rozpracovat.

I když není scénář kompletní a chybí zde více jak dvacet stran do standardní délky alba, máme poměrně jasnou představu o tom, co vlastně chtěl Hergé stvořit. Kapitán Haddock utíká před Castafiore, která navštívila město, ale místo, aby jí unikl, tak jí doslova padne do náruče, a top v městské galerii, kde vystavuje zakladatel alf-artu Ramo Nash. Haddock si koupí jeden z jeho obrazu, který je velkým H. Haddock nechápe, co to je, ale je to umění, to je hlavní. Tintin si postupně začíná všímat divných událostí - zmizí jeden výtvarný kritik a další má dopravní nehodu. Něco tu samozřejmě nesedí a čím víc začíná Tintin pátrat, tím víc se dostává do nebezpečí. Nakonec zjišťují, že všechno, co se děje má něco společného s Endaddinem Akassem, což je guru, který propůjčuje lidem energii. Spolu a Ramo Nashem mají plán, jak vydělávat na falešných obrazech mistrů.

Když se blížíme k rozuzlení, scénář končí. Tintin je ve smrtelném nebezpečí a my ho v něm zanecháváme. Tak to asi mělo být. Tintin byl ve smrtelném nebezpečí celou svou kariéru, ale pokaždé se dostal ven. Dostal by se i tentokrát, ale je trochu symbolické, že nevíme jak. Tintin skončil, ale ty příběhy zde jsou stále. A to je důležité. Nemá smysl, aby v nich pokračoval někdo jiný, protože nikdo jiný není Hergé. "Tintín a alf-art" možná není sešitem dokončeným, ale přesto se z něj dovídáme mnohé. Tintin by měl stále co vyprávět a my víme, že prožíval další dobrodružství. A to je hezké. Tintin prostě nesmí a nemůže zemřít.

Vydání knihy "Tintin a alf-art" obsahuje scénář, který se zachoval, ale především i náčrtky, které Hergé stačil udělat. Většina jsou v podstatě jen rozvržené story boardy, které nikdy nebyly dokončeny, ale první tři stránky jsou v podstatě dokončeny. Respektive kresba tužkou a rozvržení jednotlivých panelů je kompletní. Ke kresbě tuší ani k přidání barev však nedošlo. Sešit pak obsahuje ještě náčrty, které vznikaly během tvorby a které ukazují, že Hergé se vydával různými směry a příběh mohl vypadat skutečně různě. Krásný náhled do práce muže, který chtěl své čtenáře těšit až do své smrti. Již několik let byl vážně nemocný a týdně chodil na krevní transfuze, kde se nakazil virem HIV, který nevyhnutelnou smrt uspíšil. Na co vlastně Hergé zemřel, to není přesně jasné, nejčastěji se hovoří o formě leukémie nebo porfyrie. Po sobě ale zanechal neskutečné dílo, které budou lidé milovat ještě dlouho.

Autor textu: Martin Štefko
23.07.2015 20:50:59
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
60744.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one