Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Vážení čtenáři ,
velmi Vám děkujeme za Váš zájem a příznivé ohlasy na kolekci  MARVEL. Pro velký úspěch bude vydáno dalších 60 čísel  až do čísla 120 !

55.jpg

Tintinova dobrodružství 22: Let 714 do Sydney

Žánr: dobrodružný, humorný
Vydal: Albatros
Rok a měsíc vydání: 2011/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 220 x 295 mm
Počet stran: 64
Tisk: barevný
Název originálu: Les Aventures de Tintin 22: Vol 714 pour Sydney
Autoři:
[scénář] Hergé
[kresba] Hergé
[překlad] Vinšová, Kateřina
[obálka] Hergé
Po odpočinku na zámku Moulinsart v příběhu Šperky madam Castafiore se Tintin se svými přáteli znovu vydává na dalekou cestu – tentokrát až do Austrálie. Jejich cesta je bohužel přerušena – letadlo je uneseno zloduchem, který Tintinovi už nejednou upláchl, milionářem Rastapopoulosem. V příběhu, který si v ničem nezadá s tajemným pátráním filmového Indiana Jonese, nachází Tintin na Zemi stopy po působení mimozemšťanů. Přítomnost UFO v seriálu zůstává dodnes předmětem sporů pro příznivce Hergého komiksů. Právě tím se totiž tento příběh významně vyděluje z ostatních dobrodružství slavného reportéra.
15365_3.jpg
15365_2.jpg

Recenze: Tintinova dobrodružství 22: Let 714 do Sydney 90 %

Tintinova dobrodružství: Let 714 do Sydney (Les Aventures de Tintin: Vol 714 pour Sydney)
Vydalo nakladatelství Albatros v brožované vazbě v roce 2011. Původně vyšlo v roce 1968 barevně jako "Vol 714 pour Sydney", dvacátý druhý sešit série "Les Aventures de Tintin". České vydání má 64 stran.

Scénář: Hergé
Kresba: Hergé

Sešit "Let 714 do Sydney" je možná jedním z nejzajímavějších sešitů, jaké kdy Hergé napsal. Je to dáno tím, že se zde objevují prvky, které nejsou pro Tintina právě obvyklé, navíc prvky, které zůstávají nedořešené. Tintin a sci-fi není příliš častá kombinace, i když zatím jsme byli svědky již tří těchto propojení. Sešity "Míříme na Měsíc" a "První kroky na Měsíci" jsou čistokrevné sci-fi, které je založeno na existujících technologiích, respektive na možnostech, které věda v době publikování příběhů již měla na dosah. Odlišný je pak příběh "Záhadná hvězda", jeden z mých oblíbených, kde jsou již skutečně prvky nadpřirozena, které se jen těžko vysvětluje, pomineme-li vysvětlení snové. Sešit "Let 714 do Sydney" je tak již čtvrtým sci-fi příběhem Tintina. Přesto je to příběh velmi specifický a jedinečný ve srovnání s ostatními.

Tintin, Filuta, kapitán Haddock a profesor Hluchavka mají namířeno na mezinárodní konferenci v Sydney, kde mají vystoupit jako ti, co se poprvé podívali do vesmíru a přistáli na Měsíci. Provázanost a předchozími příběhy je tak daná, ale je podpořena ještě dalšími prvky Objevuje se zde pilot Szpim, s nímž se Tintin a Haddock setkali v příběhu "Koks na palubě". Zde také naposledy potkali proradného Rastapopula a jeho nohsleda Allana, který je především Haddockovým Nemesis, i když ten parchant samozřejmě zavaří oběma přátelům a nyní ještě dalším lidem.

Jak se skupina hrdinů snaží dostat do Sydney, mají mezipřistání v Jakartě, kde narazí na Szpima, který pilotuje soukromý letoun, v němž právě do Sydney cestuje miliardář Carreidas. Přátelé se s ním seznámí a on jim nabídne, že mohou letět do Sydney s ním. Jenže Carreidas se do Sydney vůbec neměl dostat. Hrdinové se tak do temných plánů, které kuje Rastapopulos se svými lidmi. Náhodou se tak dostávají do smrtelného nebezpečí, a to jen proto, že nasedli do špatného letadla. Rastapopulos totiž uvádí na trh nové letadlo, kterým je prototyp Carreidas 160. Zde se ukazuje, že Hergé měl cit pro technologie a předvedl letoun velmi zajímavý, se speciálními schopnostmi. Takový příběh pak doslova vyzýval k tomu, aby těch technologií bylo ještě více.

Po unesení letadla však komiks mění tempo a začíná připomínat spíše příběh "Chrám Slunce". To se děje především proto, že se hrdinové ocitají v podivných katakombách, které byly vytvořeny jinou než západní kulturou. A právě v těchto katakombách se začíná odehrávat jeden z nejoriginálnějších Tintinových příběhů, jaké kdy vůbec zažil. Pro fanouška sci-fi je doslov pastva, ale myslím. že si užije i fanoušek komiksu jako takový. Hergé vytvořil napínavý, akční příběh, kde nechybí silné emoce, skvělý smysl pro humor a samozřejmě i zmiňované výdobytky technologie skutečné i pouze fantaskní. Realita se zde spojuje s naprostou fikcí v zajímavém příběhu, který může trochu zklamat tím, že se nesnaží vysvětlovat. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou i v Tintinových příbězích tak mohou být nějaká ta tajemství, která zůstanou nerozluštěna. Zase příběh, který jsem si užíval od začátku do koncem, i když druhá polovina má přece jen větší grády.

Autor textu: Martin Štefko
14.04.2016 11:17:15
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
s-l1600 (1).jpg
SPIDER-MAN-HOMECOMING-extra-big-507-170.jpg
Výstřižek.PNG
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one