Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek 

16793.jpeg

Muži, kteří nenávidí ženy I.

-10%
349 Kč
314 Kč
Žánr: akční
Vydal: Host
Rok a měsíc vydání: 2013/4
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 170 x 260 mm
Počet stran: 152
Tisk: barevný
Název originálu: The Girl with the Dragon Tattoo 1
Autoři:
[scénář] Mina, Denise
[kresba] Manco, Leonardo
[kresba] Mutti, Andrea
[překlad] Janda, Luděk
[redakce] Rottová, Marta
[obálka] Bermejo, Lee
Popis:
Mikael Blomkvist je známý ekonomický novinář, který se zrovna nachází v nelehké situaci, prohrál soudní spor s finančním magnátem Hansem-Erikem Wennerströmem, jehož špinavé praktiky se pokusil odhalit. Soud mu nařídil zaplatit tučné odškodné a jeho novinářská pověst je v troskách. Nejradši by zalezl pod zem. V tu chvíli ho však kontaktuje bohatý průmyslník Henrik Vanger a učiní mu zvláštní nabídku. Pomůže mu porazit Wennerströma, pokud Blomkvist vyřeší zmizení jeho neteře Harriet, k němuž došlo před čtyřiceti lety.
Mikael se ihned pustí do pátrání a na pomoc si přizve nepřekonatelnou mladou hackerku Lisbeth Salanderovou. Společně tvoří zvláštní pár, ale skvělý tým a brzy začnou odhalovat temnou a krvavou historii rodiny Vangerů.
8-19edb9685e.jpg
2-10043c82e7.jpg

Recenze: Muži, kteří nenávidí ženy 1 - 85 %

Muži, kteří nenávidí ženy 1 (The Girl With the Dragon Tattoo Book One)
Vydalo nakladatelství Host v brožované vazbě v roce 2013. Původně vyšlo jako "The Girl with the Dragon Tattoo Book One" v roce 2012 u DC Comics, respektive u jeho odnože Vertigo.

Scénář: Denise Mina podle románu Stiega Larssona "Muži, kteří nenávidí ženy"
Kresba: Leonardo Manco a Andrea Mutti

To, že byl román "Muži, kteří nenávidí žena" převeden do komiksové podoby, není až tak velkým překvapením. Jedná se o kvalitní dílo, které už má vlastní film, remake tohoto filmu a koneckonců také televizní sérii - švédskou, ale není nemožné, že bychom se dočkali i amerického seriálu. Budeme doufat alespoň v americké pokračování prvního remaku. Co mě ovšem překvapilo, tak to skutečnost, že komiks "Muži, kteří nenávidí ženy" - zatím první kniha - vyšel tak rychle poté, co se dostal na trh ve Spojených státech, což bylo v listopadu 2012. Je to samozřejmě velmi pozitivní skutečnost, že se k nám podobné komiksy mohou dostat tak brzy, protože některé si to zaslouží. Myslím, že komiks "Muži, kteří nenávidí ženy 1" se k nim může směle zařadit.

Zase jsem měl po nějaké době pocit, že komiks je využíván skutečně jako specifické a soběstačné médium, kdy kresba dokáže mluvit sama za sebe a řekne mnohdy víc než slova. Textově prázdné panely cesty Blomkvista na sever, nebo záběry na Lisbeth a její život, z toho všeho čišela určitá bezútěšnost, něco, co se skrývá pod povrchem. A beze slov. Toho by scénáristé měli využívat mnohem častěji, protože komiks není jen o slovech. je především o obrazech. Scénárista si mnohdy zbytečně prosazuje svojí. Stan Lee by o tom mohl vyprávět, ale není v tom sám, Brian Michael Bendis taky není bez viny.
Komiks "Muži, kteří nenávidí ženy 1" je krásnou ukázkou toho, že komiks, jako vizuální médium, může příběh pozvednout, a to aniž by docházelo k tomu, že si čtenář musí měnit představy o tom, jak si sám v hlavě utvářel podobu jednotlivých hrdinů. Jejich komiksovou podobu buď přijmete, anebo ne, ale v obou případech si můžete komiks užít, což o filmu ne vždy platí. Když vám herec nesedne, tak vám nesedne. Kresba, díky své abstraktnosti (pokud to není realistická kresba, kdy nepoznáte rozdíl mezi fotografií a kresbou, tak je v panelech vždy trochu abstrakce) nekazí vlastní představy o hrdinech. Navíc Lisbeth v komiksu vypadá vážně skvěle, což dokazuje krásná obálka Lee Bermeja ("Batman: Noël"), který by měl rozhodně kreslit co nejvíce. Jeho obálka pro druhou část je něčím naprosto neskutečným. Zase jednou se ukazuje, že atmosféru lze docílit i jedinou postavou, jen jediným pohledem.


Příběh je díky filmům poměrně dobře známý. Mikael Blomkvist pracuje jako novinář na velkém případu, odhalení podvodů, ale z jeho vysněného úspěchu se stává noční můra. Ještě před tím, než má nastoupit do vězení za to, že uvedl křivé důkazy a za pomluvu, dostává se do kontaktu s mužem, který by chtěl najít vraha ženy, jež je mrtvá již čtyřicet let. Chce dát pokoj své duši na konci vlastního života. Vyšetřování vraždy bude jeho náplň práce i ve vězení. V první knize se Mikael nesetkává s Lisbeth, ale čtenář se s touto skvěle napsanou postavou setkává již od začátku. Poznáváme ji jako geniální hackerku, jako ženu, co není schopna sociálního sblížení, jako osobu, která dokáže jít za svým skutečně svědomitě. Úžasná postava, která je navíc ještě skvěle převedena do komiksové podoby. Má originální podobu, není to ani Noomi Rapace, ani Rooney Mara. Je to především Lisbeth Salander, a to je hlavní.

Příběh sám o sobě je dobrý, o tom už jsme se přesvědčili díky knize "Muži, kteří nenávidí ženy". Autorce adaptace (Denise Mina) se povedlo vzít to základní z knihy a k tomu přidala vlastní prvky, ale s tím, že zachovala, jak se příběh odvíjí. Některé dějové sekvence jsou tu dokonce vysvětleny o něco lépe (výborná jedna stránka o tom, proč Lisbeth musela pro peníze za svým kurátorem), ale nedá se hovořit o tom, že by komiks měl jakékoli výraznější originální odbočky.
"Muži, kteří nenávidí ženy" jednoznačně vynikají kresbou. Pro Blomkvistovu a Lisbethinu linii se používají jiné styly, které ještě více dokreslují atmosféru. Blomkvistova (Andrea Mutti) je kresbou čistou, příjemnou, Lisbethina (Leonardo Manco) je zase "špinavá", místy skutečně hnusná, depresivní. Platí to i pro ladění barev, které v případě Lisbeth inklinují k tmavým, Blomkvistova linie je místy doslova prozářená světlými barvami.

Docela jsem byl zvědavý, jak tvůrci pojali Lisbethino znásilnění, protože to je jedna z nejsilnějších scén celé série. Kreslíř (Manco) se úplně neodvázal, ale přesto je tato pasáž velmi intenzívní, i když nikoli naturalistická. Potřebný dojem rozhodně udělá, i když pokud jste viděli některou filmovou verzi nebo četli knihu, zase tak odrovnáni nebudete, ale to je prostě dáno předlohou a tím, že víte, co přijde. Argentinský kreslíř, italský kreslíř a skotská scénáristka odvedli skvělou práci. Tady se ukazuje, jak je možné tvořit na mezinárodní úrovni. Ani jeden z autorů komiksové adaptace nežije v Americe, kde komiks v této podobě vyšel.

Nakladatelství Host překvapilo kvalitní brožovanou vazbou, která se pro komiksy v České republice uchytila. Je to jen dobře, protože na tohle jsou čtenáři zvyklí. Nemluvě pak o kvalitě uvnitř. Lettering i překlad jsou něco, co rozhodně obstojí. Jako negativum pak lze vidět především to, že příběh je neuzavřený, ale to bylo jasné již z obálky, kde se uvádí "kniha 1". Kniha však skutečně končí velmi useknutě a to je škoda, hlavně proto, že budeme muset na další díl čekat. Jsem si ale jistý, že to čekání se vyplatí. Kniha tak v konečném důsledku dostává 85 % skutečně hlavně za to, že je to jen část, nikoli celý příběh první knihy z pera Stiega Larssona. Jako doplnění k oblíbené knize naprosto adekvátní, ale hlavně kvalitní. Tohle není rychlokvaška, ale promyšlený vstup na další trh s oblíbenou a úspěšnou trilogií.

Autor textu: Martin Štefko
05.10.2015 08:47:51
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
36840.jpg
53606.jpg
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one