Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Vážení čtenáři ,
velmi Vám děkujeme za Váš zájem a příznivé ohlasy na kolekci  MARVEL. Pro velký úspěch bude vydáno dalších 60 čísel  až do čísla 120 !

55.jpg

Fell 1 - Kruté město

-10%
389 Kč
350 Kč
Vydal: Crew
Rok a měsíc vydání: 2009/10
Vydání: 1.
Vazba: paperback
Format: 165 x 260 mm
Počet stran: 148
Tisk: barevný
Autoři:
[scénář] Ellis, Warren
[kresba] Templesmith, Ben
[překlad] Šmíd, Darek
[redakce] Pavlovský, Jiří
[obálka] Templesmith, Ben
Detektiv Richard Fell byl odstrčený do rozpadajícího se města, které pod poetickým názvem Snowtown skrývá hnijící smetiště lidských neřestí. Má začít znova od začátku, ve městě, ve kterém je zlo a šílenství všudypřítomné a nic nedává smysl. Na takovém místě se může Fell držet jediné základní pravdy...
Každý něco skrývá.
Dokonce i on sám.
b_c3502-8bb087af70ff6e41ff429c50d31cbc02.jpg
b_c3502-1702ed8c6d1324224a830f7753eb2243.jpg

Recenze: Fell 1 - Kruté město 80 %

Vydalo nakladatelství Crew v brožované vazbě v roce 2009. Původně vyšlo jako čísla 1 až 8 série "Fell" v nakladatelství Image Comics. Souborně v originále komiks vyšel jako "Fell, Feral City" v roce 2007 u Image Comics.

Scénář: Warren Ellis
Kresba: Ben Templesmith

"„Fell: Kruté město" je pozoruhodný komiks. Takových je skutečně jen málo. I když by možná bylo na místě srovnání s komiksem "30 dní dlouhá noc", už jen proto, že je zde stejný kreslíř a podobná je i atmosféra, srovnání se nehodí. Je rozdíl mezi tím, když něco skutečně temného napíše Warren Ellis a když to napíše Steve Niles. Warren Ellis se rozhodl stvořit temnou, bezútěšnou detektivku, která se odehrává na místě, kde by žádný policista nechtěl nikdy působit. Ale detektiv Fell je natolik unikátní, že mu ani nic jiného nezbývá. Warren s Benem Templesmithem předvádí jednu z nejlepších kooperací poslední doby.

Fell je detektiv, který celý život žil za mostem. Ve městě, kde život nebyl tak špatný, policistů dostatek, kriminalita na zvládnutelné úrovni. Jenže pak se něco stalo. V tomhle je komiks tajemný. Nedovídáme se z Fellovy minulosti detaily, ale jen náznaky. Chápeme, že musel něco provést, aby si vysloužil exil ve Snowtownu, městě na druhé straně mostu, městě, kde je kriminalita neúnosná a kde se jí snaží zvládnout celkem tři a půl detektiva. S Fellem je policistů už čtyři a půl.

Snowtown je skutečně místem, kde se neodváží žít každý. Mrtvoly se zde objevují jak na běžícím pásu, všechno je tísnivé a těžko proniknutelné, jako kdyby zde ani slunce nikdy nesvítilo. Kniha "Fell: Kruté město" se skládá z celkem osmi kapitol, které jsou povětšinou kratší než klasický dvaceti až dvaceti čtyřstránkový komiksový sešit. Každá kapitola má celkem 16 stránek a každá nám vypráví o tom, jak se Fell ve Snowtownu zabydluje a jak je již od prvního dne nucen řešit případy, hned i jeden, který se stal přímo v domě, kam se nastěhoval.

Krása komiksu "Fell: Kruté město" je nejen v tom, že se jedná o temnou a depresivní detektivku, ale i v tom, že se zde vytvořil archetyp skutečně děsivého místa, kde nikdo není normální a každý má nějakou svou úchylku. Ani Fell sám není výjimkou. Je to skutečně specialista, který je však až moc zažraný, až moc přesný, až moc se dokáže vžít do lidí kolem sebe. Každého odhadne na první pohled.

Hned první den se setkává s majitelkou baru Mayko, která jej ocejchuje. Doslova. Poručík na stanici je mumlající šílenec, nemluvě o sekretářce, která si prodělala nebývale nepříjemný rozchod, když jí muž utekl se psy. A ne proto, aby je vycvičoval. Ne, opravdu zde není žádná normální postava, všechny jsou pokroucené, každý zde má svou vadu. Dokazuje to i první vražda. Muž nemohl orálně požívat alkohol, a tak do sebe dostával análně slabší víno. Sem tam ale potřeboval pomoc své bývalé, která ho měla dost, a tak mu provedla klystýr skotskou, protože dobře věděla, že silnější alkohol muže zabije. Ale není to jediný případ, který je vážně bizarní. Vstřikování injekcí s výkaly do těla vlastní dcery, rozřezání dívky na kusy, utopenci, kteří se tu objevují s řetězovou pravidelností. Nikdo se o ně nestará. A co ta mužská jeptiška, která Fella neustále pronásleduje?

"Fell" má jedinou chybu. Warren s Benem vytvořili zatím pouze devět komiksových sešitů, z toho ve sbírce "Fell: Kruté město" jich je osm. Ano, jak to tak vypadá, druhého dílu se jen tak nedočkáme, protože už pět let nový "Fell" ve Spojených státech nevyšel. Je to škoda, ale můžeme jen doufat, že se dvojice k výtečné postavě a geniálním příběhům ještě vrátí. Warren Ellis je zde ve vrcholné formě a myslím, že ohromí i kresba Bena Templesmithe, který je v tomto komiksu mnohem umírněnější než obvykle, mnohem realističtější a méně rozmáchlý. Je to dáno i tím, že panely jsou pravidelné, povětšinou rozvržené vzorcem 3x3, ale s výjimkami. Ellis se poslední dobou v pravidelnosti vyžívá – viz jeho internetový komiks "FreakAngels". Komiksem "Fell" však vytvořil s Benem dokonalý komiksový kult. Můžeme jen děkovat nakladatelství Crew, že se k nám komiks dostal, navíc ve skvělém překladu a výborném provedení. Pokud máte rádi hodně temné a depresivní příběhy, "Fell: Kruté město" si užijete.


Ještě ale nekončíme. "Fell: Kruté město" je komiksem velmi zvláštním, velmi originálním. V České republice vyšla sbírka osmi sešitů, ale pokračování se neočekává. Není vhodné ale na devátý sešit zapomenout. Nejprve to vypadalo, že nebude posledním, ale situace se vyvíjí, jak se vyvíjí. V lednu 2011 Warren Ellis na svých stránkách oznámil, že scénář pro desátý díl je hotový, ale finální výsledek v nedohlednu. Ještě v únoru pustil Ben Templesmith ven nějaké ty náčrty, ale od té doby ticho po pěšině.

Myslím, že je vhodné si představit devátý díl, který vyšel už v roce 2008 a který se nevešel do sbírky "Fell: Kruté město". Osmý díl neskončil nijak otevřeně, a tak nám devátý díl mohl představit nový příběh ze života detektiva Fella a jeho nuceného přesunu do Snowtownu, města za mostem, kde by nikdo jiný nechtěl žít nebo pracovat. I na Fella to musí mít vliv, a tak si jej pozval jeho vedoucí, který má pochyby o tom, že Fell nucený přesun zvládá.

Hned se však naskytne příležitost, aby detektiv dokázal, že je tím pravým mužem na svém místě. Mají před sebou případ, kde potřebují vyjednavače. Fell okamžitě naběhne s tím, že má za sebou základní kurz, který sice trval jen pár minut, ale tak všechno se počítá, že? Případ je na první pohled trochu zvláštní. Soused nahlásil, že už tři dny neviděl starší pár vyjít z bytu, a když se k nim pokusil doklepat, ozval se cizí člověk, že nikoho dovnitř nepustí. Nevznesl však žádné požadavky, což je přece jen trochu divné. Detektiv Fell přichází na místo a přes dveře vyjednává. Málem při tom sice umře, ale nakonec se mu podaří vstoupit dovnitř a odhalit pravdu.
Ukázka z devátého dílu komiksu Fell.
Ukázková stránka z devátého dílu komiksu "Fell"
Devátý díl není o tom, jak jsou obyčejní lidé někdy šílení, ale poukazuje především na to, že systém, který existuje, nefunguje. Má problémy, které prostě vyplývají jenom z toho, že ti u moci nemají zájem, nemají odpovědnost a je jim všechno tak nějak jedno. A na to doplácí ti obyčejní, co jenom někdy potřebují pomoc, protože jinak se nemohou ze svých problémů dostat. Veřejné zdravotnictví? Ne, to není vždycky valná sláva. Ti, co na první pohled vypadají jako kriminálníci, se nakonec stávají oběťmi. Není to velké zjištění, ale ve Warrenově a Benově stylu to vyznívá velmi dobře.

Myslím, že tenhle příběh má stále potenciál, kam by mohl růst, jaké věci by nám mohl odhalit. Je opravdu škoda, že vydávání jednotlivých dílů je tak pomalé, respektive, že se vlastně zastavilo. Pochybuji, že se brzy dočkáme byť jen desátého dílu, stejně jako si nemyslím, že by měl brzy následovat jedenáctý. Ale musíme doufat. Tenhle komiks by si pokračování jednoznačně zasloužil. S podobnou atmosférou jak v ději, tak v kresbě, s tak zajímavým a fungujícím propojením scénáristy a kreslíře se nesetkáte každý den.

Autor textu: Martin Štefko
26.06.2015 23:55:54
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
s-l1600 (1).jpg
SPIDER-MAN-HOMECOMING-extra-big-507-170.jpg
Výstřižek.PNG
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one