Vítejte na KupKOMIKS.

  Vítám Vás v internetovém obchodě.Tento obchod jsem založil pro Vás,sběratele tohoto žánru.
   Budu Vám nabízet jak současné novinky,tak i novinky pro naše nejmenší čtenáře.
   Doufám,že se Vám obchod bude líbit jak cenově,tak nabízenými tituly.
Jednička na českém trhu -  přes 4.000 komiksových titulů..
Největší výběr komiksů v ČR !

Příjemný nákup Vám přeje: Jan Vachuda KupKOMIKScz

 
1.JPG
0 Kč
Proč nakupovat u KupKOMIKS ?

1.Velký výběr komiksů,který jinde nenajdete !

2.Pro stálé zákazníky možná cenová nabídka z doporučených prodejních cen - KlubKupKOMIKS.

3. a)Zakoupením komiksů u KupKOMIKS se finanční prostředky vrátí zpět do nákupu komiksů.
     b)Dary na dobročinné účely např. na  www.startovač.cz
     c) Podpora profi PC hráčů 

4.Rychlá komunikace.

5.Garance kvalitně zabaleného zboží proti poškození.

6.Každý komiks vložen do EUROFOLIE A4.

7.Téměř všechny tituly skladem !

8.Raritní tituly ! 

9.Poradenství při výběru komiksů. Již 7 rokem na trhu.

10.Ekologické balení zásilek.
IMG_20170724_130323 (1).jpg
IMG_20170206_121027_009.jpg
Znovuzrození hrdinů DC.png

Specializovaný prodej komiksů a figurek !

Vážení čtenáři ,
velmi Vám děkujeme za Váš zájem a příznivé ohlasy na kolekci  MARVEL. Pro velký úspěch bude  vydavatelem  vydáno dalších 60 čísel do čísla 120 !

55.jpg

! AKCE KOMIKSY za 149.- Kč !

Solomon Kane - Ďáblův hrad

-50%
299 Kč
149 Kč
Žánr: akční, dobrodružný, historický, fantasy
Vydal: Comics Centrum
Rok a měsíc vydání: 2010/6
Vydání: 1.
Vazba: brož.
Format: 170 x 240 mm
Počet stran: 144
Tisk: barevný
Název originálu: Solomon Kane: Castle of the Devil
Autoři:
[scénář] Allie, Scott
[kresba] Guevara, Mario
[překlad] Kantůrek, Jan
[redakce] Dort, Václav
[obálka] Mignola, Mike
Mezi hrdiny bez bázně a hany, kteří se zrodili ve fantazii amerického spisovatele Roberta Ervina Howarda, vyčnívá, vedle barbara Conana, puritánský válečník Solomon Kane. Jeho dobrodružství se odehrávají v reálném šestnáctém století, které autor obdařil řadou nadpřirozených postav, duchů démonů a čarodějů.
Některé příběhy se odehrávají v hlubokých neprobádaných džunglích Afriky, Kane ale pronásleduje a nemilosrdně trestá zlo i v zemích Evropy. Vyznavač puritánské víry dodržuje zvláštní kodex cti a za všech okolností jde nekompromisně za cílem, který si vytyčil.

R. E. Howard o Solomonu Kaneovi napsal devět povídek, tři básně a v pozůstalosti se našly čtyři fragmenty dalších dobrodružství. Jeden z nich využil scenárista Scott Allie jako základ pro napsání scénáře knihy Solomon Kane: Ďáblův hrad. Solomon Kane se po bitce s loupežníky setkává s anglickým dobrodruhem Johnem Silentem. Spolu jedou navštívit barona von Stalera, vládce takzvaného Ďáblova hradu. Odkud se vzal na šibenici oběšený mladík? Jaká tajemství Silent skrývá? Co má společného baronova muslimská manželka a duch opata ze zrušeného opatství? Na všechny tyto otázky musí Kane najít odpovědi, aby dokázal přežít svůj pobyt v Ďáblově hradu.

Poznámky:
Kniha Solomon Kane: Ďáblův hrad vyšla u příležitosti premiéry filmu Solomon Kane, který vznikal na našem uzemí za vydatného přispění českých herců a filmařů.
13775_2.jpg
b_c3749-418146665369798ee72b05b3c61c6629.jpg

Recenze: Solomon Kane - Ďáblův hrad 70 %

Vydalo nakladatelství Comics Centrum v pevné vazbě a brožované vazbě v roce 2010. Původně vyšlo jako čísla 1 až 5 uzavřené série "The Castle of the Devil" v nakladatelství Dark Horse. Souborně v originále komiks vyšel jako "The Castle of the Devil" v roce 2009 u Dark Horse.

Scénář: Scott Allie
Kresba: Mario Guevara

Robert Ervin Howard dal světu dvě postavy, které se zapsaly do historie. Ta jedna o něco více. Není jí nikdo menší než barbar Conan. Ale postava, kterou se budeme zabývat dnes, je jiný muž. Méně svalnatý, ale o nic méně silný v boji, vyslanec boha Solomon Kane. Na motivy R. E. Howarda byl již natočen i film "Solomon Kane", který nebyl úplně špatný, ale po scenáristické stránce v závěru naprosto zklamal. Pokud se týká literatury, je Howardův odkaz mnohem širší, a to i v komiksu, jak nám ukazuje i první české vydání knihy "Solomon Kane: Ďáblův hrad".

Solomon Kane se výrazně odlišuje od Conana stavbou těla, ale i svým přesvědčením. Přesto jsou zde zásadní podobnosti mezi oběma hrdiny. Conan má svou hrdost, má svou čest, stejně jako Solomon, který však svou oddanost dává bohu a nikomu jinému. Nezní to úplně pěkně, když to takhle řeknu, ale Solomon Kane je náboženský fanatik, který se řídí tím, co mu víra říká, anebo alespoň tím, co si myslí, že mu víra sděluje. Ptát se na to, jestli ho skutečně vede víra a bůh, je na filosofickou debatu, u které bychom se mohli hodně pohádat. To nechme na někoho jiného.

"Solomon Kane: Ďáblův hrad" nám hrdinu představuje na jedné z jeho cest, kdy narazí na skupinu lapků, o které se postará, ale sám nakonec přijde o koně. Již na prvních stránkách se nám ukazuje, že Mario Guevara je zastáncem realistické až naturalistické kresby a že mu vyvržené vnitřnosti nedělají problém. Z tohoto důvodu musím knihu vyzdvihnout, protože nám ukazuje Solomonův svět přesně takový, jakým je – drsný, nelítostný a nepřátelský, plný tajemství a démonů.

Nekončící cesta Solomona Kana zavádí do Německa, kde se mu podaří ze šibenice odříznout umírajícího chlapce. Zároveň se setkává s Johnem Silentem, dalším putujícím mužem. Společně, i když jejich názory jsou velmi rozdílné, se vydávají na nedaleký hrad, kde sídlí baron von Staler se svou krásnou ženou z Persie. Na baronovi je na první pohled něco zvláštního, ale Solomon Kane částečně podlehne jeho víře a myslí si, že proti sobě má muže stejně smýšlejícího. Není tomu tak. Když je nařčen z toho, že znectil baronovu ženu, Solomon rychle poznává, kde je skutečná pravda a proč kolem hradu visí v oprátce mladí chlapci.

Ďáblův hrad je skutečně proklet, ale Solomon Kane se dokáže s prokletím vypořádat způsobem sobě vlastním. Ne, Solomon Kane není klasický hrdina, který se staví proti zlu, i když ho potírá. Jeho víra jej nutí, aby vystupoval i proti dobrým lidem. Nejde daleko od rány pěstí, stačí jen, aby se na něj někdo křivě podíval nebo v jeho blízkosti znesvětil jméno boží. Víra je tím, co Solomona žene kupředu a co dává smysl jeho putování a jeho životu. Solomona Kana nebudete asi obdivovat, ale pokud pochopíte, co jej vede kupředu, budete s ním jeho putování rádi podstupovat.

"Solomon Kane: Ďáblův hrad" je komiksem, který mě překvapil. Přiznám se, že jsem od něj moc nečekal, ale scénář je smysluplný a je v duchu klasického Howarda. Scott Allie nemusel do panelů vkládat vysvětlující komentáře, přišly mi trochu zbytečné, ale tohle je obecně nešvar amerického komiksu, který se často snaží být až příliš konkrétní, příliš vysvětlující. Kresbě nelze nic vytknout, je správně temná, šerá, o to více zasáhnou ty panely, kde stříká krev a létají vnitřnosti. Mario Guevara odvedl skutečně skvělou práci.

České vydání rozhodně úroveň komiksu nesnižuje, spíš naopak. I v brožovaném vydání se jedná o skvělou práci, která je doplněna nadprůměrně dobrým překladem Jana Kantůrka, kdy na člověka dýchne ta správná atmosféra doby a místa. "Solomon Kane: Ďáblův hrad" pro mě byl skutečně překvapením v pozitivním smyslu slova, navíc hned na první pohled zaujme obálka od Mika Mignoly.

Autor textu: Martin Štefko
03.11.2018 09:41:33
Vachuda
c1f1dac4e7a3876866f21a33d666d368 (1).jpeg
funko-banner.jpg
190584342155193232.jpg
s-l1600 (1).jpg
SPIDER-MAN-HOMECOMING-extra-big-507-170.jpg
Výstřižek.PNG
logo.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one